Fosa pełna kultury

Kiedy:
1 Lipiec 2017@19:00 – 13 Sierpień 2017@22:00
2017-07-01T19:00:00+02:00
2017-08-13T22:00:00+02:00
Gdzie:
Amfiteatr
Parkowa 1
26-600 Radom
Polska

Tajemnicza fosa w Amfiteatrze. Wielkie otwarcie 1 lipca!

W kwietniu podczas wiosennych porządków pracownicy Amfiteatru natrafili na nietypowe konstrukcje przykryte warstwą ziemi. Okazało się, że to fragmenty palisady i wczesnośredniowiecznej fosy. Gdy archeolodzy i naukowcy opuścili stanowisko, zabraliśmy się do pracy. Do odbudowanej fosy zaprosimy w wakacje

To nie marsjański łazik na dziedzińcu zrekonstruowanej fosy. Powoli wjeżdża specjalistyczny sprzęt, malowana jest palisada, z desek, które Mleczna wyrzuca na brzeg, zbijane są skrzynki-siedziska. Udało nam się odrestaurować tajemniczy ster, powoli wydobywamy też beczki, z których przez całe wakacje wyskakiwać będą niczym królik z kapelusza znakomici artyści i nietuzinkowi goście.

Przez siedem tygodni wakacji w każdy weekend MOK „Amfiteatr” zaprasza do „Fosy pełnej kultury”. Przestrzeń zaaranżujemy tak, by kojarzyła się z wakacyjnym relaksem: będzie zatem nietypowa scena przywodząca na myśl kadłub statku, pod stopami – do wyboru: ciepły piasek lub zielona trawa, nad głowami – białe żagle. Więcej szczegółów zdradzimy niebawem…

Fosa to królestwo różnorodności, z którego każdy będzie mógł wyłowić dla siebie niejedną perłę! Każdy z siedmiu wakacyjnych weekendów będzie mieć swój temat przewodni. Zaprosimy na warsztaty, pokazy, rozmowy, projekcje i koncerty gwiazd, jakich jeszcze w Radomiu nie było!

Chcemy porwać na wyprawę po kulturalną przygodę wszystkich radomian – bez względu na płeć i wiek! Czekamy na Was w Fosie, z nami wypłyniecie na szerokie wody wartościowej rozrywki.

Perełki każdego weekendu przedstawimy już wkrótce! Fosa pełna kultury to jeszcze jeden powód, dla którego nie możemy doczekać się wakacji! Do zobaczenia! Ahoj!

Projekt „Fosa pełna kultury” realizowany jest w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”.

Dofinansowano ze środków MKiDN.

Comments are closed.