Raz się żyje – historie pisane rowerem

Kiedy:
22 Wrzesień 2018@16:00 – 19:00
2018-09-22T16:00:00+02:00
2018-09-22T19:00:00+02:00
Gdzie:
Kawiarnia Artystyczna
Parkowa 1
26-600 Radom
Polska

Rozpoczynamy realizację projektów, które zwyciężyły w naszym „Inspiratorze kultury”. To inicjatywa, w której radomianie mogli zgłaszać swoje pomysły na kulturalne wydarzenia.

Jednym z nich jest cykl spotkań z podróżnikami-rowerzystami „Raz się żyje – historie pisane rowerem”. Projekt zgłosiła Beta Jemiołowska. Pierwsze z nich nosi tytuł „Podróżowanie to szukanie baśni, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę”.

Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy świat jest bliższy, niż nam się na co dzień  wydaje, że ludzie są w nim zazwyczaj dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazna. Że można cieszyć się z zimna, z deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu.  I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym odkrywaniu pomaga.

Gościem pierwszej części spotkania będzie Piotr Strzeżysz, który był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś go gdzieś pcha. Zazwyczaj wybiera miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek, m.in. „Powidoków”, nagrodzonych Bursztynowym Motylem i nagrodą Magellana.

Druga część spotkania upłynie pod hasłem „Kenia, Kirgizja, Kuba – odmienne klimaty,  krajobrazy i kultura, poznane niezmiennie rowerem”.  Naszymi gośćmi będą: Krzysztof Krzemieński i Dariusz Jodłowski.

Krzysztof Krzemiński zwiedził już m.in. Andaluzję, Alzację, Szkocję, Danię, Norwegię, Chorwację, Saksonię, Ukrainę, Bawarię, Austrię, Słowenię, Islandię, Rumunię, Węgry, Czechy i Słowację, Gruzję, Iran, Kirgizję, Syrię, Jordanię, Laos, Wietnam, Maroko, Etiopię, Kenię, Kubę.

Z Dariuszem Jodłowskim poznali się przy okazji kompletowania ekipy na wyjazd do Kirgizji w 2014 roku. Od tego czasu są podróżniczo niemal nierozłączni i odwiedzili razem jeszcze Szkocję, Czechy, Kenię i Kubę.

Wstęp wolny.

Miejsce: „Kawiarnia Artystyczna”, ul. Parkowa 1

Comments are closed.