Wkręć się w teatr – „Tymoteusz wśród ptaków”

Po wakacyjnej przerwie MOK „Amfiteatr” wraca z popularnym i lubianym cyklem „Wkręć się w teatr”. W niedzielę, 22 października, w Kuźni Artystycznej spektakl „Tymoteusz wśród ptaków” Teatru Barnaby.

„Tymoteusz wśród ptaków” jest jednym z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego, którego głównym bohaterem jest miś Tymoteusz. Kto to taki? Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale już może pochwalić się mnóstwem przygód! W bajce, którą dzieci obejrzą w Kuźni, Tymek znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo i… postanawia je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza bardzo się to nie podoba, ponieważ wysiadywanie ptasich jaj nie jest zajęciem dla misiów.

Tymek nie daje jednak za wygraną i stawia na swoim. Co stanie się z jajeczkiem? Czy wpadnie w łapki wygłodniałego lisa, czy coś się z niego wykluje? Dowiecie się o tym, oglądając przedstawienie.

Jan Wilkowski (1921-1997) to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych twórców teatru lalkowego w Polsce. Był reżyserem, dramatopisarzem, aktorem i pedagogiem. W 1974 roku założył Wydział Lalkarski w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku. Współtworzył również telewizyjny teatr lalkowy „Ula z Ib”.

Przedstawienie „Tymoteusz wśród ptaków” zostało wykonane w klasycznej technice pacynkowej. Aranżacja sceny i scenografia nawiązuje do legendarnej sceny pacynkowej w stylu angielskim Punch&Judy Show. Lalki na scenie zaskakują, a muzyka energicznie napędza akcję!

Reżyseria: Jan Marcov

Scenografia: Karolina Michałek

Muzyka: Michał Makulski

Występuje: Marcin Marzec z Teatru Barnaby

Początek spektaklu 22 października (niedziela) o godz. 12. Przedstawienie dla dzieci od lat 3.

Bilety: 10 zł pojedynczy, 30 zł rodzinny (3 dzieci + 2 dorosłych) do kupienia na biletyna.pl i przed spektaklem w Kuźni Artystycznej.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Tags: ,

Comments are closed.