Grudzień w Kuźni Artystycznej – mikołajkowo, sielsko-anielsko!

Grudzień za pasem, a w nim „mikołajki” i oczywiście święta! Kuźnia Artystyczna przygotowała, jak zwykle, coś specjalnego! Sprawdźcie

Warsztaty, spektakle, niespodzianki!

2 grudnia

Godz. 10.00-14.00

Wkręć się w warsztat: Sielsko-anielsko

Dzień Anioła jest okazją do spotkania ze sztuką dziergania na szydełku. Spotkanie zostanie poświęcone różnym technikom rękodzielniczym i nauce posługiwania się szydełkiem. Każdy będzie mógł nauczyć się tej techniki i stworzyć swojego anioła stróża. Na zakończenie wspólnie ozdobimy choinkę.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez artystki  z grypy twórczej „Zdolne radomianki i radomianie”.

Wstęp: 20 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły), biletyna.pl.

 

3 grudnia

Godz. 17.00

„O myśliwym Aleksym” – spektakl Teatru Rodzinnego

– Od marca do grudnia spotykaliśmy się dwa razy w miesiącu na familijnych warsztatach teatralnych. Poznawaliśmy różnorodne formy teatru oraz sekrety sztuki aktorskiej. Uczestnicy okazali się ludźmi otwartymi. Ta wielopokoleniowa grupa udowodniła, że możemy się wzajemnie od siebie uczyć. Kreatywna współpraca doprowadziła nas do teatru cieni. Wspólnie, z zaangażowaniem całych rodzin, nagraliśmy w studiu bajkę „O myśliwym Aleksym”, wykonaliśmy lalki cieniowe i zaprezentujemy krótki pokaz w teatrze cieni – zaprasza Jolanta Kęćko, aktorka, która razem z aktorem  Błażejem Twarowskim prowadzi warsztaty Teatru Rodzinnego w Kuźni Artystycznej.

Wstęp wolny.

Zadanie realizowane ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach projektu Budżet Obywatelski 2017 „Kuźnia Talentów – warsztaty literacko-teatralne”.

 

10 grudnia

Godz. 10.00, 12.00

Wkręć się w teatr – “Szydełkowa szopka babci Klary”

Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadza w niezwykły świat wigilijnej nocy.

Za pomocą włóczki i szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, pasterze, zwierzęta i… duuużo aniołów.

Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od ponad dwóch tysięcy lat.

Małe Mi to profesjonalny, autorski teatr lalek; uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. Przemawia środkami o wysokiej kulturze – nie infantylizując treści ani formy.

W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską, wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną i śpiewaną na żywo.

UWAGA! Ze względu na ogromne zainteresowaniem cyklem, dla komfortu i bezpieczeństwa małych widzów i ich rodziców, Kuźnia Artystyczna od grudnia zaprasza na dwa spektakle tego samego dnia. Każde przedstawienie będzie wystawione o dwóch porach, widzowie, kupując wcześniej bilet przez internet, zdecydują, którą godzinę wybierają.

Bilety po 10 zł pojedyncze, po 30 zł rodzinne na biletyna.pl i przed spektaklem.

 

10 grudnia

Od godz. 10

Ho, ho, ho! Mikołajki w Kuźni Artystycznej

Przy okazji spotkania z cyklu „Wkręć się w teatr” Kuźnia zmieni się w tę niedzielę w śnieżną krainę Świętego Mikołaja! Zapraszamy najmłodszych do specjalnego, mikołajowego kącika, w którym będą mogli porozmawiać ze Świętym Mikołajem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Istnieje też możliwość skorzystania z usługi wręczenia przez Św. Mikołaja prezentów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem Kuźni Artystycznej. (tel. kom. 667 901 120, adres e-mail: kuznia.amfiteatr@gmail.com)

Widzimy się w Kuźni Artystycznej (ul. Daszyńskiego 5)!

Comments are closed.