Karnawałowy wieczór retro w Kawiarni Artystycznej!

Jeśli karnawałowa zabawa, to tylko z Amfiteatrem! 19 stycznia od godz. 20 w „Kawiarni Artystycznej” przenosimy się w czasie do roztańczonych lat 20-tych i 30-tych XX wieku! Najpierw koncert Zespołu BODO, a po nim szalony dancing z Miejską Partyzantką Geriatryczną i gangsterskimi gośćmi… 

Zespół BODO to projekt muzyków polskiej sceny alternatywnej (m.in. z formacji Pustki, Płyny, Babadag, Stardust Memories, Hanimal, Letters From Silence), grający nieoczywiste wersje piosenek z filmów XX-lecia międzywojennego. BODO to wynik fascynacji polską kinematografią oraz muzyką dwudziestolecia międzywojennego. Pomysłodawcą formacji jest Szymon Tarkowski, basista znany z takich grup jak Płyny, Babadag czy Pustki – po obejrzeniu kilkunastu filmów z owych legendarnych czasów postanowił założyć zespół, który wykonywałby współczesne wersje śpiewanych w nich piosenek. Do składu dołączyli perkusista Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski (który współpracował wcześniej z Tarkowskim w formacji Płyny), gitarzysta i producent muzyczny Maciej Bąk (muzyk grup Letters rom Silence i Stardust Memories) oraz wyjątkowa wokalistka Hanna Malarowska (znana z grupy Hanimal).

Szybko okazało się, że idealnym patronem projektu jest kultowy aktor Eugeniusz Bodo i muzycy postanowili ochrzcić zespół na jego cześć – po prostu BODO.

Muzycy reinterpretują klasyczny materiał z dużym szacunkiem, ale nie boją się również odważnych eksperymentów, co powoduje, że proponowane przez nich aranżacje pozytywnie zaskakują słuchaczy swoją świeżością i oryginalnym podejściem.

Jesienią 2017 grupa zadebiutowała albumem zatytułowanym „BODO”.

Dancing!

Po koncercie będziemy bawić się w klimacie lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Muzykę zaserwuje Miejska Partyzantka Geriatryczna. Będziemy tańczyć fokstrota, shimmy (u nas jest dozwolony!), charlestona, walca… By dopełnić charakteru wieczoru, polecamy poszaleć z modą.

Fale na włosach, małe kapelusiki z opuszczonym rondem, czy też opaski we włosach, które – według najmodniejszych ówczesnych trendów – powinny być czarne i błyszczące. Oczy malujemy tak, by wyglądały na smutne. Najmodniejszy makijaż to przydymiona powieka,  usta małe i ciemne. Luźne sukienki, tzw. cherstonówki czyli sukienki-koszulki, na wieczór długie suknie z głębokim dekoltem na plecach. Wachlarze z piór, długie sznury pereł. Hafty, koronki, frędzle. Dla panów – fraki, kamizelki, koszule ze sztywnym gorsetem, muszki, czarne lakierki i cylindry.

Polecamy śledzić profil wydarzenia na Facebooku. Znajdziecie tam wiele modowych podpowiedzi i historycznych ciekawostek! 

Spodziewamy się co najmniej jednej „gangsterskiej rodziny”, która może zrobić nieco zamieszania na parkiecie, ale nie lękajcie się – strzelać będą tylko korki od szampana!

To będzie zabawa karnawałowa w najlepszym stylu!

Bilety po 30 zł w przedsprzedaży na biletyna.pl, po 40 zł w dniu koncertu. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Oprawa świetlno-dźwiękowa imprezy możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tags: ,

Comments are closed.