Fosa pełna kultury 2018: POL-SKA!

W sobotę, 7 lipca, zaczynamy naszą tegoroczną podróż w „Fosie pełnej kultury”! Pierwszy z siedmiu weekendów poświęcimy wszystkiemu, co polskie. Muzyczną gwiazdą będzie zespół Akurat. W niedzielę bawimy się ze sztuką, przesądami i… grillujemyU nas, jak w „Rejsie”, biletów nie trzeba mieć! Wciągamy kotwicę, podnosimy żagle i skoro Radom żąda dostępu do morza, będzie go miał! Wyruszamy w niemal dwumiesięczną podróż po siedmiu kręgach kulturowych świata. Statkiem, samolotem, autobusem, autostopem i pociągiem. Boso i w ostrogach!
Na początek: Pol-ska!

PROGRAM WEEKENDU POL-SKA (7-8 lipca 2018)

sobota

godz. 19.30 – Fosa: start!

godz. 20 AKURAT [koncert]

godz. 21.30 – Zatańczymy? [dyskoteka – podróż przez dekady polskiej muzyki – zachęcamy do przebrania się!]


niedziela

godz. 16 – Grillujemy i pieczemy! [warsztaty kulinarne z Piekarnią Duży Sok, podczas których mistrzowie dadzą pokaz pieczenia chleba na zakwasie; opowiedzą o procesie przedłużonej fermentacji i jego zaletach; wspólnie upieczemy surową kiełbasę na grillu; dowiemy się też wszystkiego o walorach nieprzetworzonego jedzenia!]

godz. 16 – Sztuczki ze sztuką [warsztaty plastyczne dla dzieci – polscy malarze]

godz. 17.30 – … A to Polska właśnie! [rodzinny turniej wiedzy]

godz. 18.30 – Polska znana i nieznana [spotkanie z podróżnikami – ruszajwdroge.pl]

Podczas weekendu będziecie też mogli spróbować pysznych lodów od lodziarni Mleczna. O ulubionych polskich smakach. Same dobre, orzeźwiające rzeczy serwować też będzie Otwarta Wine Cafe.

Projekt „Fosa pełna kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

Tags: , , ,

Comments are closed.