Ogromne zainteresowanie warsztatami musicalowymi w Amfiteatrze

W sobotę, 23 marca, w Kuźni Artystycznej odbyły się przesłuchania do realizowanego w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja” amatorskiego teatru muzycznego „Broadway in Radom”. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania!

Na przesłuchania i spotkanie organizacyjne przyszło kilkadziesiąt osób, głównie dzieci i młodzież, wszyscy pozytywnie zakręceni na punkcie muzyki i ruchu. Energicznych i głodnych nowych doświadczeń przesłuchiwał Piotr Hajduk (polski kompozytor, wokalista, aranżer, który swoją karierę rozpoczął w 1990 r. w musicalu „Metro”, występował m.in. na Broadwayu, obecnie związany jest z teatrem Buffo, współpracuje też z teatrami muzycznymi „Roma” i „Komedia”), który podczas cyklu warsztatów odpowiadać będzie za szlifowanie śpiewu i emisji głosu.

Licznych chętnych podzieliliśmy na dwa zespoły – dwie grupy wiekowe: dzieci i młodzież. Warsztatowicze spotykać się będą w soboty i w niedziele w Kuźni Artystycznej, i rozwijać swoją pasję do tańca, śpiewu i scenicznej ekspresji pod okiem dwójki aktorów z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Katarzyny Dorosińskiej i Marka Brauna, Piotra Hajduka, za doskonalenie poczucia rytmu, pracę z ciałem i koordynację ruchową odpowiedzialna będzie Zuzanna Kupidura, członkini Polskiego Forum Choreologicznego i Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.

Amfiteatr, realizując projekt „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja” nieprzypadkowo do współpracy zaprosił aktorów „Powszechnego”. Radomski teatr ma bowiem znakomite tradycje musicalowe, które z powodzeniem pielęgnuje od czasów dyrekcji Wojciecha Kępczyńskiego (1991-1998).

By przypomnieć, „Powszechny” pod wodzą dyrektora Zbigniewa Rybki tylko w ciągu ostatnich kilku lat może się poszczycić takimi realizacjami jak „Cabaret” czy „Człowiek z La Manchy” w reż. Waldemara Zawodzińskiego.

Śledząc sukcesy musicalowych propozycji radomskiego teatru, postanowiliśmy w ramach kontynuacji warsztatowego projektu zaproponować radomianom możliwość stworzenia amatorskiej grupy, która będzie pracować z doświadczonymi artystami i wkręcać się w sztukę muzy Melpomene.

Obie grupy warsztatowe czeka ciężka praca, ale i wielka przygoda z musicalem. Mamy nadzieję, że dzieciaki, młodzież i dorośli będą tym pilniej śledzić musicalowe propozycje „Powszechnego” i polskiej sceny, bywać w teatrach, oglądać, chłonąć.

Teatr inspiruje – może nasi warsztatowicze sami w przyszłości zaistnieją na wielkich scenach! Tego i im, i opiekunom warsztatów życzymy.

Tags: ,

Comments are closed.