Kaidan. Wieczór japońskich opowieści grozy – dla dorosłych

Radomska Grupa Opowiadaczy i Amfiteatr zapraszają 27 marca na Kaidan – wieczór japońskich opowieści pełnych duchów, demonów i zjawisk nadprzyrodzonych. Posłuchamy m.in. historii o spotkaniu z Mujiną, o mściwych duchach i o współczesnych japońskich legendach miejskich, którymi straszą się Japończycy.
W Japonii w okresie Edo popularnym zwyczajem były Hyaku-monogatari – spotkania towarzyskie odbywające się nocą, podczas których opowiadano straszne opowieści kaidan. Zapalano świece, a po każdej opowieści jedną z nich gaszono, a w pokoju stopniowo zapadał zmrok…
Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.
Wystąpią: Agata Dzik, Justyna Kwiecień, Agnieszka Łazińska, Lidia Mikocka-Rosińska, Paulina Sobol, Bartłomiej Kopiński, Ryszard Ryziewicz, Robert Jabłoński, Paweł Błach.

Początek wieczoru japońskich opowieści 27 marca o godz. 19 „Pod 13-tką” przy ul. Parkowej 1.

Bilety: 5 zł na Biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

Tags: , ,

Comments are closed.