40 lat razem – kampania promująca jubileusz Amfiteatru

31 sierpnia Amfiteatr zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową poświęconą obchodom jubileuszu. Zaprezentowaliśmy nasz jubileuszowy plakat i opowiedzieliśmy o kolejnych urodzinowych niespodziankach

Rok 2020 jest szczególny dla Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. Instytucja obchodzi bowiem swoje 40-te urodziny. 40 lat angażowania mieszkańców w uczestnictwo w kulturze, podążania za trendami i wreszcie – wyznaczania nowych kierunków rozwoju „ośrodka kultury”. 40-letni Amfiteatr to instytucja, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, proponuje szerokie spectrum wydarzeń, kształtuje gusty, „zaraża” kulturą nowe pokolenia. Jubileusz to okazja do podsumowań, ale przede wszystkim… zmian i śmiałego patrzenia w przyszłość, podejmowania wyzwań, jakie stawia współczesny świat.

– Planowaliśmy świętowanie urodzin Amfiteatru przez cztery pory roku, niestety, COVID-19 pokrzyżował nam plany. Kultura się nie poddaje i my też nie, dlatego wiosną zaprezentowaliśmy radomianom nowe logo, odświeżoną identyfikację wizualną i dedykowany jubileuszowi mural na budynku przy ul. Parkowej 1 – mówi Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr”.

Świętowanie zaczynamy jesienią – od września do grudnia zaprosimy radomian i gości na 4 jubileuszowe koncerty. Podczas konferencji prasowej zaprezentowaliśmy jubileuszowy plakat i layout, który towarzyszyć nam będzie przy wszystkich wydawnictwach.

11 września w bezpłatnym dodatku „7Dni”, który ukazuje się nakładem Radomskiej Grupy Mediowej, znajdziecie specjalną, jubileuszową wkładkę Amfiteatru. Historia, współczesność i przyszłość instytucji plus mnóstwo zdjęć! Znajdziecie nas również na Facebooku. 

   

 

Naszą historię na zdjęciach znajdziecie też niebawem na ogrodzeniu Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 i przy Daszyńskiego 5. Pracujemy też nad niespodzianką w centrum miasta, która… mamy nadzieję, zostanie z radomianami na co najmniej 140 kolejnych lat!

Energia dla kultury

Obchody jubileuszu nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia. – Amfiteatr konsekwentnie od kilku lat buduje wokół siebie grono fanów i sympatyków, którzy lobbują na rzecz instytucji, zgłaszają projekty do BO, które miałyby być przez Amfiteatr realizowane. To świetny przykład instytucji, która umiejętnie buduje relacje, tworzy więzi z odbiorcami. Pokazuje to choćby tegoroczna lista projektów zgłoszona do BO – mówi Sebastian Równy, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego.  – Amfiteatr wchodzi też umiejętnie w nową erę, w przyszłość edukacji kulturalnej, co odzwierciedla Pracownia Nowych Mediów. Amfiteatr idzie w świetnym kierunku, oby tak dalej! – podsumowuje Sebastian Równy.

Głównym partnerem obchodów jubileuszu Amfiteatru jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. Włączenie się Spółki Enea w świętowanie pokazuje, jak ważne jest dodawanie energii kulturze z perspektywy biznesu w myśl koncepcji CSR. – Życzymy Amfiteatrowi, by na trwałe wpisał się w pamięć radomian w tym roku jubileuszowym poprzez huczne obchody. Mamy nadzieję, że instytucja dalej będzie się rozwijać i tworzyć dobrą energię. Zapraszamy do wspólnego świętowania – podkreślił Piotr Kutkowski, Kierownik Biura Komunikacji Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.

Niebagatelną rolę w promowaniu kultury i dostępu do niej pełnią też media, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 i sanitarnych obostrzeń, limitów miejsc. Cieszymy się zatem, że patronat nad obchodami jubileuszu objęła Radomska Grupa Mediowa. – Nasza współpraca przy Fosie pełnej kultury pokazała, że warto zwiększać zasięgi, że poprzez rozmaite media wieść o kulturalnych wydarzeniach i relacje z nich mogą dotrzeć do znacznie większego grona odbiorców. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli już 11 września gościć Amfiteatr w bezpłatnym dodatku „7 Dni” ze specjalnym, jubileuszowym wydawnictwem i transmitować galę finałową 5 grudnia w Telewizji Dami i na Facebooku – mówi Krzysztof Domagała, dyrektor wykonawczy Radomskiej Grupy Mediowej.

4 koncerty na 4 dekady Amfiteatru

4 dekady Amfiteatru, 4 wyjątkowe koncerty jubileuszowe w ciągu 4 miesięcy. Od września do grudnia Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprosi radomian na cztery odsłony świętowania swoich 40-tych urodzin. Cztery gatunki muzyki dla podkreślenia różnorodności repertuaru Amfiteatru i gustów muzycznych naszych odbiorców. Projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia. Wstęp na wszystkie koncerty jubileuszu jest wolny, obowiązuje rejestracja on-line. Liczba miejsc ograniczona.

 

WAŻNE: FORMULARZE ON-LINE NA POSZCZEGÓLNE KONCERTY BĘDĄ DOSTĘPNE NA 6 DNI PRZED WYDARZENIEM, NIE WCZEŚNIEJ. 

 

Pierwszy z dedykowanych urodzinom koncertów już 12 września o godz. 19 w przestrzeni fosy przy ul. Parkowej 1 (koncert plenerowy) – Karaś/Rogucki. To duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Panowie dali się już poznać dzięki coverowi T.Love „1996”. Teraz pokazują światu próbkę autorskiego materiału w singlu „Bolesne strzały w serce”. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Na płycie znajduje się materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak zapewne się domyślacie, nie są to zwykłe piosenki o miłości. To utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Wstęp wolny, ze względu na COVID-19 będą obowiązywały zapisy poprzez formularze on-line dostępne od 7 września, od godz. 10 na www.amfiteatr.radom.pl i www.facebook.com/amfiteatr.radom

Głównym partnerem koncertu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. – Energia dla kultury!

11 października o godz. 18 w sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga wystąpi Artur Andrus. Artur Andrus to dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”. Formularze w wydarzeniu i na www.amfiteatr.radom.pl dostępne od 5 października, od godz. 10.

14 listopada w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru koncert Agi Zaryan! Dla koneserów i przyjaciół – ekskluzywny koncert w takiejż oprawie. Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl, smak i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Formularze w wydarzeniu i na www.amfiteatr.radom.pl dostępne od 9 listopada, od godz. 10.

Partnerem koncertu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. – Energia dla kultury!

5 grudnia zaprosimy do sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga na galę finałową jubileuszu, podczas której wystąpią: Katarzyna Cerekwicka, Łukasza Zagrobelny i Piotr Polk w towarzystwie 12-osobowej orkiestry! Formularze w wydarzeniu i na www.amfiteatr.radom.pl dostępne od 30 listopada, od godz. 10. 

Partnerem koncertu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. – Energia dla kultury!

 

Tags: ,

Comments are closed.