Gala operetkowo-operowa na Żeromskiego

Czwarty koncert z cyklu „Spotkajmy się na Żeromskiego”, który odbędzie się w niedzielny wieczór 27 lipca, upłynie pod znakiem muzyki klasycznej. Dwie znakomite solistki i jeden świetny solista przeniosą nasz w świat najpiękniejszych utworów operetkowych i operowych, a to wszystko z akompaniamentem orkiestry kameralnej

Monika Gruszczyńska – sopran- solistka Operetki Wrocławskiej
Uczestniczyła w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Wratislavia Cantans. Koncertowała w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii i wielu innych krajach. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej, a także z orkiestrami. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Monika Gruszczyńska

Monika Gruszczyńska

Ewelina Szybilska – sopran- solistka Opery Śląskiej w Bytomiu
Jest dwukrotna stypendystką Ministra Kultury oraz Prezydenta Tarnowa. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i oratoryjnym. Laureatka wielu polskich i zagranicznych kursów muzycznych.

Ewelina Szybilska

Ewelina Szybilska

Łukasz Gaj – tenor – solista Opery Wrocławskiej
Jego repertuar obejmuje m.in. Tamino – „Czarodziejski flet” Nemorino – „Napój miłosny”. Laureat wielu polskich i zagranicznych konkursów muzycznych. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

Łukasz Gaj

Łukasz Gaj

 

Czas:
27 lipca 2014
godz. 19:00

Miejsce:
Scena przed Urzędem Miejskim w Radomiu
ul. Żeromskiego 53

Tags: , , , , , ,

Wpisz komentarz