Frument Project z Radomską Nagrodą Kulturalną! – zdjęcia

frument_project_radomska_nagroda_kulturalna_600Zespół Frument Projekt otrzymał Radomską Nagrodę Kulturalną. Zespół nagrodzono za reinterpretację rodzimego folkloru oraz za promowanie miasta na arenie ogólnopolskiej. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpiło w Amfiteatrze, podczas koncertu, który odbył się w ramach Dni Radomia.

– Dziękuję wam za to, jak kształtujecie pozytywny wizerunek Radomia i umacniacie pozycję Radomia na kulturalnej mapie Polski – mówił prezydent Radosław Witkowski wręczając muzykom symboliczną statuetkę i nagrodę pieniężną.

Frument Project powstał w 2008 roku w Radomiu. Ideą zespołu jest łączenie rodzimego folku z innymi gatunkami muzycznymi. Kompozycje lidera oraz muzyczne mikstury zespołu zostały docenione m.in. na Mikołajkach Folkowych 2011, Festiwalu Akordeonowym w Przemyślu w 2011, Festiwalu FAMA 2011, Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Giżycku 2014 oraz w Sanoku 2014.

Zespół wystąpił w półfinale 7 edycji programu Must Be The Music. Muzycy z Frument Project udzielają się w różnych projektach. Razem tworzą Kapele Bez Pardonu, niektórzy występują z Kapelą Hanki Wójciak, Między Udami, inni w zespole Dobroto i Tygiel Folk Banda, a także mają na swym koncie współpracę z takimi artystami jak: Bogusław Mec, Krzysztof Cugowski i Marcin Wyrostek.

Wśród nominowanych w tegorocznym konkursie znaleźli się także: autor widowisk historycznych Przemysław Bednarczyk, dyrygent, prezes zarządu Stowarzyszenia Grandioso Dariusz Krajewski, profesor sztuk plastycznych Andrzej Markiewicz oraz przedsiębiorca, organizator wielu imprez kulturalnych Marek Mieńkowski.

Wręczenie Radomskiej Nagrody Kulturalnej nastąpiło w obecności kilku tysięcy widzów, podczas koncertu, którego gwiazdą był zespół IRA. Zagrała także radomska grupa Renesans.

 

Tags: , ,

Wpisz komentarz