O Amfiteatrze

Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr"

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” to instytucja z niemal 40-letnim doświadczeniem. Ma największą w Radomiu scenę oraz widownię mieszczącą ponad 6000 osób. Na scenie głównej „Amfiteatru” odbywają się imprezy masowe z artystami z Polski i zagranicy, ale nasze działania kulturalne i animacyjne od dwóch lat coraz częściej wychodzą w przestrzeń miejską. Staramy się „siać” kulturę w jak najszerszym zasięgu, dlatego z całą paletą naszych propozycji dosłownie wychodzimy w miasto – np. Dni Radomia 2017 w nowej formule w centrum Radomia i w Starym Ogrodzie, „Fosa pełna kultury” w odmienionej przestrzeni pod estakadą budynku głównego, happeningi, koncerty w zaprzyjaźnionych placówkach kultury. Jesteśmy otwarci na zmiany i inspiracje – zmieniamy się dla Was!

W budynku przy ul. Parkowej 1 mieście się zmodernizowana w czerwcu 2017 roku przestrzeń w nowoczesnej, industrialnej aranżacji – „Kawiarnia Artystyczna”. Regularnie odbywają się w niej klimatyczne koncerty, jam session. „Kawiarnia…” z powodzeniem sprawdza się też jako miejsce do eksperymentów z formą taką jak np. impro show, spotkania, rozmowy, monodramy czy… pokazy mody.

Na poziomie -1 od ponad roku działa undergroundowa, kameralna scena „Pod 13-tką”, czyli dawna garderoba gwiazd. Odbywają się na niej koncerty muzyki alternatywnej, solowe występy, wieczory opowieści i spektakle teatralne. W 2018 r. „Pod 13-tką” jest także miejscem, w którym organizujemy tematyczne dyskoteki.

W „Kuźni Artystycznej” przy ul. Daszyńskiego 5 stawiamy na edukację kulturalną. W ofercie mamy kilkadziesiąt rodzajów zajęć i warsztatów, które umożliwiają radomianom w każdym wieku rozwijanie zainteresowań i wychowanie poprzez sztukę. Człowiek jest z natury twórczy – cechuje go zdolność do dziwienia się, zachwycania, dociekania, stawiania pytań… Chcemy wspierać dzieci, młodzież i dorosłych w tym aspekcie.

W budynku „Scena Obozisko” przy ul. Śniadeckich 2 działa Klub Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest m.in. zachęcenie osób niepełnosprawnych do rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym Radomia. Klub prowadzony jest przez MOK „Amfiteatr” oraz MOPS.

„Scena Obozisko” to także miejsce ,w którym regularnie spotykają się na „Zawirowaniach Radomskich” miłośnicy muzyki tradycyjnej.

Od niemal dwóch lat w budynku przy Śniadeckich 2 i w jego okolicach organizujemy sąsiedzkie spotkania z kulturą w tle. W kwietniu 2018 r. zainaugurujemy prace nad pierwszym w Radomiu ogrodem sąsiedzkim. Na „Scenie Obozisko” odbywają się też od marca 2018 r. warsztaty kuglarskie.

 


Wpisz komentarz