O Amfiteatrze

Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr"

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” to instytucja z ponad 35 letnim doświadczeniem posiadająca największą w Radomiu scenę oraz widownię mieszczącą ponad 6000 osób. Na scenie głównej „Amfiteatru” odbywają się imprezy masowe z artystami z Polski i zagranicy. W  „Kuźni Artystycznej” przy ul. Daszyńskiego 5 organizowane są liczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zaś w kawiarni muzycznej przy ul. Parkowej 1 oraz na „Scenie Obozisko” przy ul. Śniadeckich 2 odbywają się kameralne koncerty jazzowe, rockowe, bluesowe, reggae i poezji śpiewanej. „Amfiteatr” organizuje cykl koncertów pt. „Spotkajmy się na Żeromskiego”, który w każdy niedzielny wakacyjny wieczór gromadzi przed Urzędem Miejskim w Radomiu kilka tysięcy osób.

W  „Kuźni Artystycznej” przy ul. Daszyńskiego 5 odbywają się następujące zajęcia: rękodzieło artystyczne, plastyka z elementami rękodzieła artystycznego, rękodzieło artystyczne, wokal, taniec nowoczesny i inscenizacje, zajęcia taneczne dla narzeczonych, zumba i aerobik, zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia teatralne do 13 lat, gimnastyka korekcyjna, hatha joga, nauka gry na keyboardzie i gitarze.

W budynku „Scena Obozisko” przy ul. Śniadeckich 2 działa  Klub Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest m.in. zachęcenie osób niepełnosprawnych do rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym Radomia. Klub prowadzony jest przez MOK „Amfiteatr” oraz MOPS.


Wpisz komentarz