Kalendarz

Lis
16
pt
Polski Jazz 360°: Jerzy Małek Quintet – Black Sheep @ Kawiarnia Artystyczna
Lis 16@19:00 – 20:30

„Black Sheep” to autorski projekt trębacza i kompozytora, Jerzego Małka. Zespół prezentuje muzykę, która jest fuzją wielu stylów muzycznych, połączonych ze sobą nieposkromioną jazzową improwizacją. W skład zespołu, obok lidera, wchodzą utytułowani polscy muzycy jazzowi mający za sobą wieloletnią współpracę z legendami polskiego i światowego jazzu: saksofonista Radek Nowicki, pianista Michał Szkil, basista Krzysztof Pacan oraz perkusista Dawid Fortuna. Zespół zapowiada premierę płyty „Black Sheep” na jesień 2018 roku. Podczas koncertu będziemy mogli przedpremierowo posłuchać tego materiału.

W warstwie harmonicznej usłyszymy rozbudowane modernistyczne połączenia akordów tworzących wspólną narrację, której cechą charakterystyczną jest impresjonistyczne rozbudowywanie formy. Ta cecha pozwala łączyć elementy jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi lub też ich elementami, które wprawne ucho rozpozna po chwili.

Warstwa melodyczna to frazy, które można powtórzyć już po pierwszym przesłuchaniu, co powoduje, że muzyka, pomimo swego wysublimowania staje się komunikatywna nawet dla niewyrobionego odbiorcy.

I wreszcie warstwa rytmiczna, bardzo bogata, balansująca pomiędzy jazzem, hip popem oraz rockiem alternatywnym spaja cały projekt, tworząc wraz z resztą elementów swoistą kwintesencję tego stylu muzycznego.

– Projekt Black Sheep” wyznacza nowy kierunek w moich dotychczasowych poszukiwaniach muzycznych. Pozwala porzucić dotychczasowe uwarunkowania i podążyć po raz kolejny w nieznanym kierunku – mówi Jerzy Małek.

JERZY MAŁEK QUINTET:

Jerzy Małek – trąbka,Radek Nowicki – saksofon,Grzegorz Ziółek – fortepian,Max Mucha – kontrabas,Sebastian Frankiewicz – perkusja

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt propaguje muzykę jazzową ukazując jej różnorodność i oswajając z nią szeroką publiczność. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej.

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bilety po 25 zł w przedsprzedaży, po 30 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Lis
17
sob
„Chlapidła”- warsztaty action painting @ Scena Obozisko
Lis 17@17:00 – 20:00

17-18 listopada 2018

Godz.17:00-20:00

 

MOK „Amfiteatr” zaprasza na dwudniowe warsztaty Action Painting- „Chlapidła”. Inicjatywa została nagrodzona w konkursie Inspirator Kultury organizowanym przez MOK „Amfiteatr” w I połowie roku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Projekt przewiduje dwa dni zajęć warsztatowych, które będą odbywały się w budynku Scena Obozisko przy ul. Śniadeckich 2.

Action Painting- malarstwo gestu, kładzie nacisk na sam proces tworzenia obrazu. Charakteryzują  je głównie techniki:

– swobodnego kapania, ściekania farby, lub chlapania farbą przy pomocy pędzla,

–  rozmazywania farby palcami,

–  chlapania farbą prosto z pojemnika bezpośrednio na płótno.

Podczas warsztatów m.in.:

– Wspólnymi siłami stworzymy wielkoformatowy obraz do muzyki granej na żywo!

– Każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił przy pracy nad indywidualnym „chlapidłem”.

– Wyrazisz siebie i swoje emocje przelewając je na płótno.

– Poznasz lepiej swój potencjał twórczy i odkryjesz jego nowe możliwości.

– Rozbudzisz swoją kreatywność!

– Spróbujesz malować techniką, która nie wymaga zdolności manualnych.

– Poznasz nowych, ciekawych ludzi i dobrze spędzisz czas podczas wspólnego tworzenia.

Nie musisz mieć żadnego przygotowania artystycznego. Jedyne ,co Ci się przyda, to pragnienie tworzenia oraz otwartość na nowe doświadczenia.

Zajęcia poprowadzą:

Maria Kosińska – studentka II stopnia Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Pedagog. Fotograf. Interesuję się arteterapią i edukacją kulturalną. Pragnie swoją ekspresją artystyczną zachęcić, każdego do wspólnego tworzenia.

Kuba Kosiński – wokalista, instruktor śpiewu, coach głosu. Prowadzi pracownię „Uwolnij Swój Głos”, inicjator Pieśniarskiego Kręgu. Uwielbia improwizować. Jego misją jest zachęcanie do muzykowania wszystkich, którzy po prostu mają na to ochotę – bez względu na talent i umiejętności.

Pierwsze spotkanie  17 listopada o godz.  17:00.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Wstęp wolny

Lis
18
nie
Wkręć się w teatr: Złota rybka z cyklu Kapitańskie opowieści @ Kuźnia Artystyczna
Lis 18@10:00 – 13:00

Po wielu latach ciężkiej służby na okrętach kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy. Jego słowa sprawiają, że historie rozrastają się, a bohaterowie ożywają na oczach widzów. Tylko wtajemniczonym kapitan może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru-magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna!

Tym razem wilk morski chciałby Wam opowiedzieć o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, że szczęśliwym jest się dzięki temu, jakim się jest, a nie dzięki temu, co się posiada.

Bilety: normalne po 10 zł, rodzinne po  30 zł na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

Kupując bilet, wybieracie godzinę spektaklu.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Lis
23
pt
Pod 13 – Ars scaenica – Kaziuk Kirelejson @ Pod 13
Lis 23@18:00 – 19:15

Najlepsze spektakle w wykonaniu teatrów amatorskich z Polski zobaczymy w nowym cyklu Amfiteatru Ars scaenica. Podczas drugiej odsłony cyklu,23 listopada godz.18, obejrzymy nagradzany monodram „Kaziuk Kirelejson” w wykonaniu Jerzego Kałdusia. Spektakl na podstawie „Konopielki” Edwarda Redlińskiego.

Jerzy Kałduś z Teatru Jednego Aktora z Lublina to aktor amator, który specjalizuje się  w monodramach. Mówi, że całe życie bawi się w aktorstwo, a wybrał monodram, bo dzięki niemu ma bliski kontakt z widzem. Był wielokrotnie nagradzany za swoje reakcje.

Kaziuk Kirelejson – monodram na postawie Konopielki Edwarda Redlińskiego – pokazuje wykrzywiony obraz polskiej wsi z czasów PRLu. Taplary, zapadła wieś odcięta od świata, jest tłem dla opowieści Kaziuka Bartoszewicza. Gdy do wsi przybywa nauczycielka z miasta, w stabilny świat jej mieszkańców zaczyna wkraczać nowość i postęp. Brawurowo zagrany spektakl pełen zabawnych tekstów skłania do refleksji o przemijaniu i roli cywilizacji w życiu człowieka.

Miejsce: Pod 13, Parkowa 1

Wstęp 10 zł, bilety na biletyna.pl i w kasie „Amfiteatru”

Lis
24
sob
Wkręć się w warsztat: Mozaika @ Kuźnia Artystyczna
Lis 24@10:00 – 12:00

Mozaika to starożytna sztuka dekoracji ogrodów i pałaców pochodząca z południowej Europy, daleka kuzynka glazurnictwa, która powraca w formie współczesnej. Wszystkie gresy, floresy i kamienie stworzą jedyne w swoim rodzaju przedmioty dekoracyjne… lusterka. Warsztat poprowadzi Anna Rudnicka-Litwinek

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły)

Bilety dostępna na biletyna.pl lub w biurze „Kuźni Artystycznej”.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Warsztaty o godz. 10.