Kalendarz

Sty
19
pt
Zespół BODO – koncert + dancing @ Kawiarnia Artystyczna
Sty 19@20:00 – 23:00

Lata 20-te, lata 30-te….zespół Bodo – koncert + dancing

Ponad 70 lat temu żył sobie dandys, który rozkochiwał w sobie kobiety, a mężczyzn przyprawiał o kompleksy – Eugeniusz Bodo.
Z fascynacji jego osobowością i charyzmą zawiązał się zespół BODO, który gościć będziemy w karnawałowej oprawie w „Kawiarni Artystycznej” 19 stycznia wieczorem.
Po koncercie dancing w stylu lat międzywojnia rozkręci Miejska Partyzantka Geriatryczna. Będziemy próbować swoich sił m.in. w foxtrocie, shimmy czy charlestonie! Mile widziane stroje z epoki (więcej szczegółów w osobnym wydarzeniu).

Zespół BODO to projekt muzyków polskiej sceny alternatywnej (m.in. z formacji Pustki, Płyny, Babadag, Stardust Memories, Hanimal, Letters From Silence), grający nieoczywiste wersje piosenek z filmów XX-lecia międzywojennego.
BODO to wynik fascynacji polską kinematografią oraz muzyką dwudziestolecia międzywojennego. Pomysłodawcą formacji jest Szymon Tarkowski, basista znany z takich grup jak Płyny, Babadag czy Pustki – po obejrzeniu kilkunastu filmów z owych legendarnych czasów postanowił założyć zespół, który wykonywałby współczesne wersje śpiewanych w nich piosenek. Do składu dołączyli perkusista Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski (który współpracował wcześniej z Tarkowskim w formacji Płyny), gitarzysta i producent muzyczny Maciej Bąk (muzyk grup Letters rom Silence i Stardust Memories) oraz wyjątkowa wokalistka Hanna Malarowska (znana z grupy Hanimal).
Szybko okazało się, że idealnym patronem projektu jest kultowy aktor Eugeniusz Bodo i muzycy postanowili ochrzcić zespół na jego cześć – po prostu BODO.
Muzycy reinterpretują klasyczny materiał z dużym szacunkiem, ale nie boją się również odważnych eksperymentów, co powoduje, że proponowane przez nich aranżacje pozytywnie zaskakują słuchaczy swoją świeżością i oryginalnym podejściem.
Jesienią 2017 grupa zadebiutowała albumem zatytułowanym „BODO”.
Więcej o zespole: https://www.facebook.com/zespolbodo/

Bilety po 30 zł w przedsprzedaży na biletyna.pl, po 40 zł w dniu koncertu.
Liczba miejsc ograniczona!

Sty
26
pt
Jam session + Marek Tom Quintet @ Kawiarnia Artystyczna
Sty 26@20:00 – 23:45

Jam session + Marek Tom Quintet

Druga odsłona naszego nowego, muzycznego cyklu – jam session! Tym razem gospodarzem  wieczoru będzie zespół Marek Tom Quintet. Muzycy zaserwują standardy jazzowe i autorski materiał Marka Toma. Zespół w składzie: Marek Tom – gitara, Leszek Zelga – piano, Damian Czarnecki – trąbka, Jerzy Skwarek – perkusja, Andrzej Wartyni – bas.

Po koncercie – improwizacje, nie tylko jazzowe. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy.

Goście jam session będą mogli pokrzepić się w barze, dzięki współpracy z Hotelem i Restauracją Nihil Novi.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Sty
27
sob
Wkręć się w warsztat – filcowisko @ Kuźnia Artystyczna
Sty 27@10:00 – 14:00

Kolejna odsłona warsztatów familijnych. Tym razem (27 stycznia, sobota) będziemy pod czujnym okiem instruktorki Sylwii Rejmer uczyć się wykonywania wspaniałych ozdób z filcu. Rodzinne warsztaty są świetną propozycją na wspólne, kreatywne spędzanie czasu z najbliższymi.  Podczas zajęć uczestnicy będą tworzyć kolorowe dekoracje, które oczywiście mogą potem zabrać ze sobą.

Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp 10 zł (rodzic+dziecko) – biletyna.pl

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Sty
28
nie
Wkręć się w teatr – Opowieść Wigilijna @ Kuźnia Artystyczna
Sty 28@12:00 – 15:00

 

Wkręć się w teatr: Opowieść Wigilijna

Teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge’u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.

Jest to spektakl ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu. Zagrany z subtelnym poczuciem humoru, ale też pełen wzruszeń i refleksji.

Teatr Qfer z Gdańska opowiada tę historię za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat.

Bilety po 10 zł pojedyncze, po 30 zł rodzinne na biletyna.pl i przed spektaklem.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Dwie godziny spektakli do wyboru: 12 i 14.

UWAGA! Ze względu na ogromne zainteresowaniem cyklem, dla komfortu i bezpieczeństwa małych widzów i ich rodziców, Kuźnia Artystyczna od grudnia zaprasza na dwa spektakle tego samego dnia. Każde przedstawienie będzie wystawione o dwóch porach, widzowie, kupując wcześniej bilet przez internet, zdecydują, którą godzinę wybierają.

Lut
3
sob
Zawirowania Radomskie – muzyka spod Szydłowca i Przytyka @ Scena Obozisko
Lut 3@13:00 – Lut 4@01:00

 

Zawirowania Radomskie – warsztaty + potańcówka

Zapraszamy na karnawałowe Zawirowania Radomskie! Wydarzenie popularyzuje tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze z Radomszczyzny, a realizowane przez Radomską Inicjatywę Oberkową, Fundację Republika Radomska, oraz Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr. Tym razem zabrzmi muzyka spod Szydłowca i Przytyka.

Na wydarzenie składają się warsztaty przyśpiewek, warsztaty taneczne i zabawa taneczna.

Warsztaty:

– warsztaty przyśpiewkowe: godz. 13:00 – 15:30,

– warsztaty taneczne: godz. 16:30 – 19:00.

Zabawa taneczna rozpocznie się o godz.19:30 i zakończy ok godz. 1:00.

Warsztaty przyśpiewkowe:

– poprowadzi Tadeusz Cieślak, znany i ceniony śpiewak z Przystałowic Małych – okolice Przysuchy. Ze względu na tonację głosu, te warsztaty są przeznaczone dla mężczyzn. Przyśpiewki to specyficzny rodzaj rymowanego śpiewu w rytmie trójmiarowym. Śpiewa się je do tzw. oberków ciągłych.

Warsztaty taneczne:

– poprowadzą Marianna i Tadeusz Cieślakowie, znakomita para tancerzy z Przystałowic Małych. Podziela się swoimi umiejatnościami tańczenia oberka, które znane są im od młodości. Oberek jest tańcem wirowym w rytmie trójmiarowym. Zalecane jest aby na warsztaty taneczne zabrać wygodne buty – panowie na płaskiej podeszwie, a panie z niskim obcasem.

Warsztaty będą realizowane w ramach stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do tańca zagrają:

– Kapela Jana Kmity z Przystałowic Małych.

– Kapela Niwińskich

Na warsztaty obowiązują zapisy:

nr tel.: 602-827-342, e-mail: oberekradomski@gmail.com

Wstęp wolny.

3 lutego 2o18

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2