Kalendarz

Lis
24
pt
Jachimek-Tremiszewski Trio – IMPRO-SHOW @ Kawiarnia Artystyczna
Lis 24@19:00 – 20:30

Jachimek-Tremiszewski Trio

Zanim poleje się wosk, w Amfiteatrze poleją się łzy. Śmiechu. W listopadowy, ponury i niemal na pewno deszczowy wieczór zaprosimy do kosmicznego wnętrza „Kawiarni artystycznej” na impro-show „Jachimek-Tremiszewski Trio”!

Kto był na występie impro-mistrzów z Wybrzeża podczas weekendu komediowego w „Fosie pełnej kultury”, już wie, czego mniej więcej może się spodziewać. Mniej więcej, bo „Jachmiek-Tremiszewski Trio” to wybuchowa mieszanka, która aktywuje się w atmosferze dymu i nieobliczalności!

Tej karuzeli śmiechu nie powstrzyma nikt. Panie i Panowie, słowem, muzyką i gestem zabawią:

Szymon Jachimek i Wojtek Tremiszewski (słowa, pieśni, opowieści, sceny, gry z widzami, żarty)

Hubert Świątek (klawisze)

– Proszę wyłączyć telefony i zamówić drinka. Jedziemy i nie wiemy, dokąd. Coś się ze sobą łączy, a coś zupełnie nie. Wszystko jest wymyślane na poczekaniu i ma zakasane rękawy u koszuli. Padi Padu Padam! – zapowiada tajemniczo Wojtek „Termos” Tremiszewski, ojciec chrzestny polskiej improwizacji.

„Jachimek-Tremiszewski Trio” to komediowe show, całkowicie improwizowane. –  W pierwszej części poprosimy publiczność o wymyślenie nam człowieka, a my zaimprowizujemy jego melosensacyjno-absurdalną historię. W drugiej części krótkie, głupkowate, śmieszne gry impro, w których udział będą mogli też wziąć chętni widzowie – zdradza „Termos”.

Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski – członkowie niegdysiejszego Kabaretu Limo; w połowie zeszłej dekady zakładali i dotąd współtworzą trójmiejską scenę impro (W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, Improskład, W Trzech Osobach, Jachimek – Tremiszewski Trio); występowali w programach telewizyjnych „I Kto To Mówi?”, „Dzięki Bogu Już Weekend”.

Szymon Jachimek – twórca postaci Mariusha – wokalisty i twórcy gatunku disco-liryko.

Wojciech Tremiszewski – wciela się w postać Warrena w serialu improwizowanym „Spadkobiercy”; dyrektor artystyczny jednego z największych ogólnopolskich festiwali impro – Podaj Wiosło.

Hubert Świątek – pianista, kompozytor, aranżer. Zespoły min. Moongang i Jazz dla dzieci.

Początek hecy 24 listopada (piątek) o godz. 19 w „Kawiarni artystycznej”.

Bilety po 30 zł w przedsprzedaży, po 40 zł w dniu imprezy na biletyna.pl i przed wejściem na impro.

Liczba biletów ograniczona!

Miejsce: Kawiarnia artystyczna, ul. Parkowa 1

Lis
25
sob
Wkręć się w warsztat – Bajkowisko @ Kuźnia Artystyczna
Lis 25@10:00 – 14:00

25 listopada 2017

Godz. 10.00-14.00

Wkręć się w warsztat – Bajkowisko

Zarówno dzieci jak i dorośli lubią bajki, które można opowiadać na wiele sposobów… A postacie z bajek przenikają do naszego realnego świata i są towarzyszami w naszej codzienności. W związku z obchodzonym 5 listopada „Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek” proponujemy  warsztat literacko-plastyczny. Każde spotkanie nastawione jest na nowe doznania zarówno wizualne jak i manualne. Będziemy poznawać starych bohaterów w nowy sposób, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość plastyczną.

Cykl warsztatów to z założenia impreza familijna. Zapraszamy więc rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 12 lat.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: kuznia.amfiteatr@gmail.com, tel. 48 679-61-03. Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp: 20 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły) – biletyna.pl

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Lis
26
nie
Wkręć się w teatr – Licho nie śpi @ Kuźnia Artystyczna
Lis 26@12:00 – 13:00

26 listopada 2017

Godz. 12.00

Wkręć się w teatr – Licho nie śpi

W jesienną niedzielę, 26 listopada, Kuźnia Artystyczna zaprasza najmłodszych teatromaniaków na barwne, zaskakujące przedstawienie „Licho nie śpi” Teatru Uszytego z Krakowa.

Spektakl zainspirowany jest książką Agnieszki Taborskiej pt. „Licho i inni” (nagroda Festiwalu Literatury dla Dzieci za Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2014). Przedstawienie „Licho nie śpi” pełne jest  brzęczących garnków, porzekadeł, zabobonów, trzeszczących skrzypiec i zabawnych rymów. Wszystko to przy udziale instrumentów jarmarcznych. Ważnym elementem  jest też teatr cieni, który wprowadza widza w niezwykły świat rusałek, skrzatów i innych lich.

Bohaterem przedstawienia jest postać Czarnego Licha, które lubi płatać różne figle i sprawiać kłopoty, ale o tym sza, bo – licho nie śpi…

Bilety: 10 zł pojedynczy, 30 zł rodzinny (3 dzieci + 2 dorosłych) do kupienia na biletyna.pl i przed spektaklem w Kuźni Artystycznej.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Lis
28
wt
O bajce z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel @ Kawiarnia Artystyczna
Lis 28@18:00 – 19:15

Tej okazji sympatycy bajek dla dzieci nie powinni przepuścić. We wtorek, 28 listopada, przyjedzie do radomskiego Amfiteatru Roksana Jędrzejeweska-Wróbel. Autorka poczytnych bajek opowie o swojej twórczości i warsztacie pisarza. Wstęp wolny.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel – autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, które zdobyły wiele nagród i wyróżnień, np. BESTSELLERek Roku, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego. Książki pisarki zostały przetłumaczone na węgierski, słoweński i koreański. Trafiły również na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Na podstawie twórczości autorki powstał film animowany Pamiętnik Florki oraz spektakle teatralne. Otrzymała brązowy medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.

Sama o sobie – Piszę, bo lubię przyglądać się ludziom. I opowiadać historie o tym, co zobaczyłam. Gdybym nie pisała, to mogłabym być ogrodniczką. Albo krawcową. Albo kierowcą tira. Natchnienie przychodzi, kiedy chce. Ale i tak wszystko zależy od dyscypliny. Boję się, że zacznę się bać. Strach nie jest dobrym doradcą. Odwagę daje mi wewnętrzna siła, którą chyba odziedziczyłam po przodkach. Nadzieję czerpię z wiary, że to wszystko ma głębszy sens i nic nie dzieje się przypadkowo. Rozmowa to szansa na prawdziwe spotkanie.

Projekt finansowany jest z budżetu obywatelskiego 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”.

Czas: 28 listopada (wtorek) 2017 roku; godz. 18

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Szczecin 19.05.2016 Roksana Jędrzejewska – Wróbel fot. Dariusz Gorajski

Gru
8
pt
Jacek Pelc Band – mikołajki na jazzowo @ Kawiarnia Artystyczna
Gru 8@19:00 – 20:30

8 grudnia

Godz. 19.00

Mikołajki na jazzowo – Jacek Pelc Band / koncert promujący płytę „On the road”

Żywiołowe improwizacje, kołyszące klimaty, ujmujące ballady w wykonaniu elity najwybitniejszych instrumentalistów sceny muzycznej tylko w „Kawiarni Artystycznej” podczas „Mikołajek na jazzowo”! Znakomity perkusista i kompozytor Jacek Pelc razem ze swoimi  przyjaciółmi promować będzie płytę „On the road”. Tej jazzowej uczty w Amfiteatrze nie można przegapić!

Jacek Pelc Band, skład: Jacek Pelc, Maciej Sikała, Artur Jurek, Piotr Kułakowski

Jacek Pelc to unikalny przypadek perkusisty, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i leaderem wielu własnych projektów artystycznych (od dwuosobowej miniformacji GuDrumBa Duet do projektów z udziałem Big Bandu lub 30 osobowej orkiestry kameralnej i najwybitniejszych muzyków polskiej oraz światowej sceny jazzowej).

Jego kompozycja zatytułowana „GuDrumBa” ukazała się drukiem na łamach „European Real Book – The Best of Contemporary Jazz from Europe”  wydanej przez Sher Music Co. z USA – to kolekcja zapisów nutowych najlepszych kompozycji takich artystów jak m.in. Joe Zawinul, Django Reinhardt, Ennio Morricone.

Oprócz kilkunastu krajów Europy Jacek Pelc odbył artystyczne podróże do Indii, Chin i USA. Jest współautorem tekstu do hip hopowego hitu „A Story of Polish Jazz” Jarka Śmietany. Podczas występów estradowych Jacek Pelc często wciąga i angażuje publiczność do wspólnych rytmicznych zabaw. To wirtuoz rozbudowanego zestawu instrumentów perkusyjnych. Ma cenne zawodowe doświadczenia jako perkusyjny edukator, recenzent muzyczny „Jazz Forum”, redaktor naczelny magazynu „Top Drummer”, czy stały współpracownik magazynów „Perkusista i Gitarzysta”. Aktualnie inicjator i współlider kolejnych edycji międzynarodowego projektu Musical Bridges z udziałem m.in.: Amana Melome, Agnieszka Hekiert, Maurizio Rolli, Giancarlo Alfani, Konstantin Kostov.

Maciej Sikała (1961) to aktualny jazz topowy saksofonista tenorowy i sopranowy, wykładowca  Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Gdańsku. Współpracuje od wielu lat z czołowymi postaciami polskiej sceny jazzowej jak i z  muzykami z zagranicy.

Artur Jurek – pianista, hammondzista, aranżer, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. z Filharmonią Bałtycka, Polskim Chórem Kameralnym, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Filharmonią Szczecińską, Filharamonią Warmińsko-Mazurską, Filharmonią Kielecką, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego.

Najnowszy autorski projekt Jurka to „Klasyka na jazzowo” – aranżacje utworów klasycznych od baroku po impresjonizm, utrzymane we współczesnej jazzowej stylistyce. Projekt stworzony specjalnie na festiwal Gdynia Classica Nova 2016.

Piotr Kułakowski to kontrabasista, bandleader, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (2004 r.) Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet, z którym zajął I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach (2003 r.) oraz Nagrodę dla Najlepszego Zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2003 r.). Współpracował i koncertował m.in. z: Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim, Krzesimirem Dębskim. Koncertował w Polsce, Niemczech, Holandii, Czechach, Szwecji i,  we Włoszech oraz w 2009 roku w Chinach z projektem „The Poems of Chopin” promując twórczość Fryderyka Chopina. Ma na swoim koncie ponad 20 płyt jazzowych. W 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Critical Level”.

RECENZJE i OPINIE

Magazyn „Perkusista” edycja Marzec 2016 – tytuł Płyty Miesiąca: „…Pod kątem twórczym materiał muzyczny płyty jest na poziomie nie do przeskoczenia dla 98 proc. współczesnych polskich bębniarzy. W czasach, gdy ambicja perkusistów ogranicza się do prób naśladowania swoich idoli, mamy tu perkusyjnego indywidualistę-twórcę. Jak on śmie?!…”

Magazyn „Jazz Forum” edycja Kwiecień / Maj 2016 – recenzja pięciogwiazdkowa „…Jestem pod wielkim wrażeniem kompozycyjnego aspektu pracy Jacka Pelca. Znam go jako znakomitego muzyka – perkusistę, ale to nagranie pozwoliło mi uwierzyć także jego talent twórczy.”

Piotr Iwicki (Polskie Radio): „…Najnowsze płyty Kazimierza Jonkisza i Jacka Pelca to pochwała poszukiwania piękna w obrębie tego, co uznajemy za kanon gatunku (…) No i w tym wszystkim zjawiskowa gra Pelca (…) To magia, którą potrafią wykrzesać jazzmani <<nakręceni>> znakomitym i spontanicznym odbiorem słuchaczy, to istota jazzu (…) Jakaś ponadzmysłowa więź słuchacz – twórca (…) Ta muzyka ma wspaniały puls, płynie wartko jak strumień (…)”

 

Bilety po 30 zł w przedsprzedaży, po 40 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

[Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1]