Kalendarz

Wrz
29
nie
BlackBox Radom – Gramy w larpy!
Wrz 29@16:00 – 20:00

W ramach „Inspiratora kultury 2019” – projektów, którzy radomianie zgłosili do nas w konkursie inicjatyw, zapraszamy na „BlackBox Radom” – Gramy w larpy!

Czym jest larp? – Gra w larpy polega na wcielaniu się w postacie (jak w improwizowanym teatrze) oraz wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, w której każdy uczestnik ma jakiś cel i rolę do odegrania. W zależności od budowy i przeznaczenia larpy mogą służyć budowaniu grupy, zwiększaniu kompetencji, przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw; jednak najczęściej służą po prostu dobrej zabawie. Uczestnik gry staje się jednocześnie widzem i aktorem, grając i odgrywając obserwuje i reaguje na działania pozostałych. W ten sposób rodzi się opowieść, za każdym razem inna i wyjątkowa – tłumaczą: Monika Borysiewicz i Maria Michalska, pomysłodawczynie warsztatów.

Udział w larpach pobudza kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, wyrabia umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, zwiększa pewność siebie, uczy empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

Co to jest jeepform?
Jeepformy to gry improwizacji, które zakładają aktywny udział publiczności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zagrać jedną z większych ról albo wystąpić w jakimś krótkim epizodzie, albo po prostu popatrzeć i pośmiać się razem z nami. To świetna okazja dla początkujących, którzy do tej pory tylko słyszeli, że larpy to dobra zabawa, ale dotąd nie mieli okazji spróbować.
Nazwa pierwszego spotkania to Wszystko, czego chcielibyście dowiedzieć się o życiu, ale baliście się zapytać.

Będzie można zagrać w dwa scenariusze: „Mężowie” Jakuba Tabisza i “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Natalii Rożek i Marcina Słowikowskiego.
Pierwszy to tzw. jeepform (z udziałem publiczności, trwa do 2h), a drugi – to gra typu larp (czas trwania 3h).

Na larp obowiązują zapisy! Formularz wkrótce na stronie www.amfiteatr.radom.pl i rezerwacje@amfiteatr.radom.pl
Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Pod 13-tką, ul Parkowa 1.

Paź
5
sob
Archeolog Rodzinny – warsztaty opowiadania
Paź 5@10:00 – 13:30

Kolejny zwycięski projekt w „Inspiratorze kultury 2019” to warsztaty opowiadania historii o przodkach i rodzinnych artefaktach „Archeolog rodzinny”. Spotkania odbywać się będą od października do grudnia „Pod 13-tką”.

Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności opowiadania i inspiracja do wykorzystania tej sztuki w pracy i życiu codziennym. Zamiast smsów, i mediów społecznościowych powiedz swojemu dziecku o rodzinie, miejscach, pamiątkach. Zdjęcia ze swojego smartfona przelejesz na własnoręcznie wykonany album.
Warsztat jest skierowany do wszystkich osób, a w szczególności dla dzieci i ich opiekunów rodziców, dziadków, cioć, wujków, rodzeństwa. Zapraszamy całe rodziny.

Sztuka opowiadania historii prowadzona przez Radomską Grupę Opowiadaczy. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat z tytułem Archeologa Rodzinnego. Warsztaty zakończą się uroczystą Galą Opowieści.

Wstęp wolny. Zapisy: opowiadamy13@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na www.facebook.com/pg/radomska.grupa.opowiadaczy

Miejsce: Pod 13-tką, ul. Parkowa 1

Zawirowania Radomskie – opoczyńskie
Paź 5@12:30 – 23:45

Zapraszamy na kolejną edycję cyklu poświęconego muzyce tradycyjnej regionu radomskiego i jego pogranicza. To wydarzenie dedykowane jest muzyce opoczyńskiej. Opoczyńskie tworzy z Radomskiem etnograficzne pogranicze, a historycznie ziemie te stanowiły jeden region. Na wydarzenie składają się warsztaty i koncert do tańca.

WARSZTATY (WSTĘP WOLNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY)
12:30-15:00 – Warsztaty śpiewacze z Urszulą Tomasik
16:00-18:30 – Warsztaty taneczne ze Zbigniewem Więckowskim

KONCERT DO TAŃCA (WSTĘP PŁATNY – BILET 10 zł):
Od godz. 19:00 do 1:00 zgrają:
Kapela Tadeusza Mocarskiego,
Kapela Opocznianka,
Kapela Romana Wojciechowskiego,
Kapela Zwykli Ludzie.

ZAPISY NA WARSZTATY
e-mail: oberekradomski@gmail.com <mailto:oberekradomski@gmail.com>
tel.: 602 827 342

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Republika Radomska i Radomską Inicjatywę Oberkową we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury AMFITEATR.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie „Kultura ludowa i tradycyjna”. Projekt jest realizowany w ramach wniosku „Radomska Inicjatywa Oberkowa 2019”

UWAGA: Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku

 

Paź
6
nie
Wkręć się w muzykowanie: Czerwony Kapturek
Paź 6@10:00 – 13:00

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl „Wkręć się w muzykowanie”, w ramach którego odbywać się będą familijne muzyczne opowieści „ence-pence” pod hasłem „Muzyczne podróże po Krainie Bajek i Baśni”. Na początek wraz z Czerwonym Kapturkiem udamy się na wyprawę po lesie, gdzie zatańczymy z drzewami, doświadczymy muzyki ptaków, a z pozornie niebezpiecznej sytuacji ze spotkania z wilkiem zostaniemy uratowani przez gajowego, po czym wspólnie „zjemy” pyszne smakołyki.

Dzieci w sposób aktywny doświadczają ciekawych przygód, podczas których taniec zaplata się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem, a to wszystko razem tworzy wspaniałą zabawę, dając mnóstwo radości.

Prowadzenie: Kinga Bobienko

Bilety: 10 zł (rodzic + 1 dziecko), 5 zł (dziecko) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Paź
11
pt
Pod 13-tką: Zwierzę natchnione – koncert
Paź 11@19:00 – 20:30

Po wakacyjnej przerwie wracamy do kameralnej przestrzeni „Pod 13” w Amfiteatrze. W piątkowy wieczór 11 października w dawnej garderobie gwiazd wystąpi zespół Zwierzę Natchnione z mistyczno-folkowym repertuarem.

Zwierzę Natchnione to zespół wykonujący muzykę w klimacie mistyczno-folkowym, pełnym smętnych gawęd, pradawnych rytuałów i transowych zapętleń. Teksty to opowieści o przyrodzie, jej cyklach i zależnościach, od robaka drążącego ścierwo, po cywilizacje dwunożnych-nieopierzonych, o nieuchronności śmierci i niezwykłości życia. Część z nich została opublikowana w tomiku wierszy „Otulisko” (wyd. Miniatura 2014).

Koncerty Zwierzęcia Natchnionego towarzyszyły festiwalom filmowym Watch Docs w Starachowicach i Kielcach, otwierały Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa (Skarżysko-Kamienna) i kilkakrotnie stanowiły oprawę muzyczną do filmu niemego Haxan z 1922 roku. Zespół ma na koncie pięć wydawnictw. Ich najnowszy album ukaże się w listopadzie 2019 roku.

Wstęp: 5 zł. Bilety na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Miejsce: Pod 13, ul. Parkowa 1