Kalendarz

Wrz
30
sob
Uszytki-pożytki – warsztaty familijne @ Kuźnia Artystyczna
Wrz 30@10:00 – 14:00

Wraz z Radomskimi Uszytkami Kuźnia Artystyczna zaprasza 30 września na familijne warsztaty szycia: rodziców z dziećmi do wykonania poduszki… w kształcie emotikona. Będzie to świetna ozdoba dziecięcego pokoju, ale też wspaniały prezent. Zabawa jest bezpieczna, a wrażenia z tak poważnego zadania do wykonania, z pewnością niezapomniane.

Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres: kuznia.amfiteatr@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp: 20 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły).

Zawirowania Radomskie – Foktowie
Wrz 30@12:30 – Paź 1@03:54

Zapraszamy 30 września na pierwsze po wakacyjnej przerwie Zawirowania Radomskie! Cykl ten jest poświęcony muzycznym, tanecznym i śpiewaczym tradycjom Radomszczyzny, a realizowany przez Radomską Inicjatywę Oberkową, wraz z gospodarzem miejsca, MOK Amfiteatr.

Tym razem zagrają muzykanci wywodzący się z muzykanckiego rodu Foktów z Jagodna koło Przytyka.

Na wydarzenie składają się warsztaty przyśpiewek, warsztaty taneczne i zabawa taneczna.
Warsztaty:
– warsztaty przyśpiewkowe: godz. 12:30 – 15:00,
– warsztaty taneczne: godz. 16:00 – 18:30.

Zabawa taneczna rozpocznie się o godz.19:00 i zakończy ok godz. 1:00.
Warsztaty przyśpiewkowe:

– poprowadzi Maria Siwiec, znana i ceniona śpiewaczka z Gałek Rusinowskich – okolice Przysuchy. Ze względu na tonację głosu, te warsztaty są skierowane do kobiet. Przyśpiewki to specyficzny rodzaj rymowanego śpiewu w rytmie trójmiarowym.

Warsztaty taneczne:
– poprowadzą Maria i Wacław Siwcowie, świetna para tancerzy z Gałek Rusinowskich. Podzielą się swoimi umiejętnościami tańczenia oberka, które znane są im od dziecka.
Zalecane jest, aby na warsztaty taneczne zabrać wygodne buty.

Do tańca zagrają:

– Kapela Jana Fokta z Jagodna,

– Kapela Foktów z Radomia,

– Katarzyna Zedel & Sekund Hand.

Wstęp wolny.
Na warsztaty obowiązują zapisy:
nr. tel.: 602-827-342
e-mail: oberekradomski@gmail.com

Wydarzenie jest finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ze środków przeznaczonych na zadania publiczne w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

Zawirowania Radomskie odbędą się na Scenie Obozisko, przy ul. Śniadeckich 2 w Radomiu w dniu 30.09.2017.

Paź
5
czw
Rzecz o Lemie – spotkanie z Wojciechem Orlińskim @ Kawiarnia artystyczna
Paź 5@18:00 – 19:30

O Stanisławie Lemie – jednym z najwybitniejszych polskich literatów – będziemy rozmawiać podczas spotkania z Wojciechem Orlińskim – autorem biografii „Lem. Życie nie z tej ziemi”.

O co Lem pokłócił się z Leszkiem Kołakowskim? O co chodziło w „Solaris” i dlaczego Andrzej Wajda w końcu jednak nie nakręcił ekranizacji? Co łączyło Lema z Karolem Wojtyłą? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Na te i inne pytania będzie można poznać odpowiedź spotkania, które odbędzie się we czwartek, 5 października, w Amfiteatrze przy ul. Parkowej 1.

Wojciech Orliński (ul. 1969) – absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, od 1997 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Stypendysta Instytutu Wiedzy o Człowieku w Wiedniu (2005). Od 2014 roku wykładowca na wydziale dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas, wcześniej w Szkole Wyższej Psychologiii Społecznej. Autor wielu książek, w tym powieści science fiction „Polska nie istnieje”. Debiutował leksykonem lemologicznym „Co to są sepulki? Wszystko o Lemie”. Prowadzi bloga Ekskursje w dyskursie (wo.blopx.pl) i audycję Piąteczek w radiu TOK.FM.

Projekt finansowany jest z budżetu obywatelskiego 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kawiarnia artystyczna, ul. Parkowa 1

 

Paź
7
sob
Maska papuaska – wernisaż wystawy @ Kuźnia Artystyczna
Paź 7@18:00 – 20:00

7 października 2017

godz. 18.00

Wernisaż „Maska papuaska” z cyklu „Sztuka z Odległych Lądów”

Fundacja naukowa Sub Umbra Sede, we współpracy z MOK Amfiteatr w Radomiu ma przyjemność zaprosić na otwarcie pierwszej wystawy z cyklu Sztuka z Odległych Lądów – Maska papuaska. Kolekcja Fundacji zawiera ponad czterdzieści obiektów sztuki prymitywnej, które przenoszą widza w świat pierwotnych kultur, w których tradycje rękodzieła znane są od pokoleń i kontynuowane do dzisiaj. Wernisaż pozwoli na zagubienie się w zawiłościach rzeki Sepik i odkrycie zakamarków wiosek odciętych od cywilizacji, gdzie życie niezmienne dyktowane jest prawami natury. Maski i rzeźby, z obszaru Papui Nowej Gwinei, Wysp Salomona, Filipin i Indonezji, zostały zebrane podczas badan naukowych w Papui Nowej Gwinei między kwietniem a czerwcem 2017 r.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Paź
14
sob
Gra miejska – finał
Paź 14@10:00 – 13:00

„Młody, stary – dwa bratanki” to pomysł radomianina, realizowany w naszym projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. W czasie cyklicznych zajęć stworzyliśmy grę miejską, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia. Gwarantujemy świetną zabawę, w czasie której będziecie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, a które dla Was przygotowali uczestnicy warsztatów – trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, wiedzą o naszym mieście, a także logicznym myśleniem. To świetna przygoda dla wszystkich, którzy lubią wyzwania i pasjonują się historią Radomia. Zapraszamy maksymalnie 4-osobowe grupy.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 667 901 900.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu  „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

Miejsce: Start – pod dawnym kinem Apollo