Kalendarz

Paź
23
pt
Pieśń humbaka  – monodram
Paź 23@19:00 – 20:15

„Pieśń humbaka” to monodram na podstawie tekstu Pawła Błacha w interpretacji i wykonaniu Marcina Fortuny. Gdzie leży granica człowieczeństwa? Gdzie leży Twoja granica? Tożsamość może być ciężarem. Eksperymentujesz z nią. Jak daleko posuniesz eksperyment nie tracąc siebie kimkolwiek ”ja” jest? Co JEST między pieśnią humbaka a gestem metalowej ręki? Pomiędzy ciałem a maszyną? Ty.

Marcin Fortuna – aktor sceny off (nagroda Jana Peszka za spektakl „Audiencja” w 2017 r., II nagroda w Konstelacjach Teatralnych za spektakle „Audiencja” oraz „Łysa Śpiewaczka” w 2016 r.). Redaktor radomskiego zina „Bunkier”. Muzyk projektów: Sordina Trąb Yerycha, Manekin Tango, MIR.

Paweł Błach – animator kultury, społecznik, popularyzator nauki, pasjonat nauki i literatury oraz nowych technologii. Odpowiedzialny za organizację wydarzeń kulturalnych w MOK „Amfiteatr” w Radomiu.

Bilety: 10 zł na biletyna.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Paź
24
sob
Kulturowo otwarci: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z ich tworzenia
Paź 24@11:00 – 13:30

🌏Wkrótce rozpoczniemy kolejny nowy cykl w Amfiteatrze – „Kulturowo otwarci”. Zależy nam na integracji radomian z obcokrajowcami, na wymianie kulturowych wpływów, doświadczeń, na wzajemnym poznawaniu się i inspirowaniu 💚

🌏 Będziemy zapraszać na spotkania, warsztaty, koncerty, zabawy taneczne i wiele innych twórczych aktywności!

🌏24 października w Amfiteatrze przy ul. Śniadeckich 2 pierwsza odsłona cyklu: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z ich tworzenia.

🌏Zapraszamy dorosłych i dzieci, radomian i nie tylko (spotkanie różnych narodowości) na warsztaty, podczas których nauczymy się, jak tworzyć piękne dzieła sztuki ze skrawków tkanin, koronek i na pozór niepotrzebnych materiałów.

🌏Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki oraz obejrzeć prace ukraińskiej artystki, aktualnie mieszkającej w Warszawie – Iryny Harasym.

Kulturowo otwarci: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z tworzenia makatek

Zapraszamy  dorosłych i dzieci, radomian i nie tylko (spotkanie różnych narodowości) na warsztaty, podczas których nauczymy się, jak tworzyć piękne dzieła sztuki ze skrawków tkanin, koronek i na pozór niepotrzebnych materiałów.

Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki oraz obejrzeć prace ukraińskiej artystki, aktualnie mieszkającej w Warszawie – Iryny Harasym. Urodzona w 1980 r. Ira razem z Amfiteatrem w tym roku obchodzi swój osobisty jubileusz. Malarka, pedagog, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. Współpracowała przy projektach artystycznych z Ośrodkiem Kultury Ochoty i Fundacją ‚Ja Wisła’. Tworzy także scenografię do filmów animowanych. Od kwietnia 2017 r. współpracowała z polskim wydaniem ukraińskiego magazynu dla dzieci ‚Switanok’ jako ilustratorka.

Makatka  to niewielka tkanina dekoracyjna do zawieszenia na ścianie, bądź rozkładania na meblach. Makatki są często wzorzyste i wielokolorowe, ale także ubogie, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Przeważnie wzory wykonuje się na specjalnie do tego celu przystosowanej tkaninie bawełnianej lub w przypadku dziergania – wełnianej. Makatki, w zależności od tego, co przedstawiają, mogą spełniać odmienne funkcje (np.: makatka religijna w odróżnieniu od makatki ludowej, czy też standardowo ozdobnej).

Mogą być w formie obrazów, podkładek, obrusów, serwetek, chusteczek, poszewek . Makatki mogą być: dziergane, wyszywane, wykonywane techniką patchworku, a także malowane. I właśnie tę technikę zaprezentuje nam autorka wystawy oraz poprowadzi warsztaty.

Wstęp wolny. Formularz rejestracyjny:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepHOVQ0P5n_xdUR9YhEDB2lt-GuzL8Y2yKUHzOZ-0vHsgjhA/viewform

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Paź
25
nie
Wkręć się w teatr – „Cyrk Hrynek”
Paź 25@10:00 – 13:00

Dyrektor “Cyrku Marionetek” zauważając publiczność, chce odegrać za wszelką cenę spektakl. Dać popis. Do tego przedsięwzięcia wykorzystuje swoich aktorów- marionetki. Jedni bohaterowie spektaklu chętnie występują, inni natomiast są przymuszani do występu. Co z tego wyniknie-najlepszym określeniem jest- Cyrk!

Wstęp: 50 zł bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) ; 15zł bilet pojedynczy, 15zł ( 1+1) na Kartę osoby z niepełnosprawnością.  Bilety wyłącznie na biletyna.pl

Spektakl dla widzów od lat 3 do 103. Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce: Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5

Paź
30
pt
Rapto Łapto – koncert
Paź 30@19:00 – 21:00

Tuż przed Halloween zapraszamy na strrrasznie fajny i energetyczny koncert lokalnych specjalistów od hałasu i ostrego brzmienia!

Rapto Łapto to ośmiu zawodników wywodzących się z różnych klimatów, ale razem tworzących idealnie zrównoważone BANG! To zderzenie deskorolkowego flow z hardkorowym brzmieniem. „Duża dawka energii i pozytywnego jebudu” – jak sami się reklamują. Na ich koncerty należy zabierać hełmy, bo  muzyka potrafi zgnieść nawet najtwardszy czosnek. Jeśli zabraknie prądu, to nie ma stresu, bo chłopaki pojadą jak Flinstonowie. 17 Stycznia 2020 to data premiery sklepowej ich debiutanckiej płyty pt. „Bardzo Fajnie”. Perkusista Tymon, żeby pojechać na koncert, musi zanosić do szkoły usprawiedliwienie od swojej Mamy. Obecnie rzeźbią drugą, jeszcze fajniejszą płytę. „…A więc nie zwlekaj tylko… Rapto Łapto Skurczybyczku sprawdź to!”

Data narodzin: pierwszy kwartał 2018 r. Skład na chwilę obecną tworzą: Miłosz (gitara elektryczna), Pieczara (gitara basowa), Tymon (perkusja), Nawi (syntezator), Redzio, Charles Bluntes, Cacpa i Hi (mikrofony).

Bilety po 15 zł na biletyna.pl dostępne od 2 października. Liczba miejsc ograniczona!

O wrażenia smakowe i uzupełnienie płynów zadba Otwarta Wine-Café.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Lis
5
czw
Kaidan: Wieczór japońskich opowieści grozy – dla dorosłych
Lis 5@19:00 – 20:30

Radomska Grupa Opowiadaczy i Amfiteatr zapraszają na Kaidan – wieczór japońskich opowieści pełnych duchów, demonów i zjawisk nadprzyrodzonych. Posłuchamy m.in. historii o spotkaniu z Mujiną, o mściwych duchach i o współczesnych japońskich legendach miejskich, którymi straszą się Japończycy.

W Japonii w okresie Edo popularnym zwyczajem były Hyaku-monogatari – spotkania towarzyskie odbywające się nocą, podczas których opowiadano straszne opowieści kaidan. Zapalano świece, a po każdej opowieści jedną z nich gaszono, a w pokoju stopniowo zapadał zmrok…

Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią: Agata Dzik, Justyna Kwiecień, Agnieszka Łazińska, Lidia Mikocka-Rosińska, Bartłomiej Kopiński, Ryszard Ryziewicz, Paweł Błach.

Bilety: 10 zł wyłącznie na biletyna.pl (wkrótce w sprzedaży!). Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna w MOK „Amfiteatr” przy ul. Parkowej 1