Kalendarz

Sie
24
sob
Scena letnia: Koncert Eleny Rutkowskiej i zespołu Cygańskie Czary
Sie 24@19:00 – 20:30

Scena letnia – koncerty w parkach na Ustroniu i Gołębiowie

W trzy ostatnie weekendy lata (24 sierpnia, 31 sierpnia, 7 września) Amfiteatr zaprosi na drugą odsłonę projektu „Scena letnia” – zadania finansowanego ze środków Gminy Miasta Radomia – Budżet Obywatelski 2019”. Tym razem w odsłonie stricte koncertowej.

Wstęp na imprezy jest wolny.

 

24 sierpnia 2019

Godz. 19.00

Koncert Eleny Rutkowskiej i zespołu Cygańskie Czary

Niecodzienne wydarzenie, rewia estradowa – Cygańskie Czary. Muzyczno-taneczne widowisko pełne orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco, a dla duszy… romansów rosyjskich. Elena Rutkowska, gwiazda muzyki romskiej, zaprasza do współpracy najlepszych w Polsce i Europie muzyków. W programie pełnym wigoru i radości życia zabrzmią najwspanialsze utwory cygańskie.

Miejsce: Park na Ustroniu

Sie
31
sob
Scena letnia: Redlin – koncert
Sie 31@19:00 – 20:30

31 sierpnia 2019

Redlin – koncert

Czeka nas mocna dawka światowego folku w nowoczesnym, profesjonalnym i żywiołowym wykonaniu zespołu Redlin. Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog.

Miejsce: Park na Gołębiowie II przy ul. Gen. Hallera

Wrz
7
sob
Dzień Otwarty w Kuźni Artystycznej @ Kuźnia Artystyczna
Wrz 7@10:00 – 14:00

Tradycyjnie tuż po wakacjach zapraszamy do Kuźni Artystycznej, by zapoznać się z naszą ofertą zajęć. Będzie można porozmawiać z instruktorami i oczywiście zapisać się na wybrane zajęcia.  Nie zabraknie zabaw i pokazów. Tegoroczny Dzień Otwarty w Kuźni Artystycznej to też wyjątkowa okazja do poznania Pracowni Nowych Mediów.

Po raz pierwszy wystartują zapisy do nowopowstałej Pracowni Nowych Mediów na różnorodne zajęcia audiowizualne – od realizacji telewizyjno-radiowej, przez grafikę komputerową i technologie 3D, po reżyserię filmową i sekcję fotograficzną! Oferta kierowana jest go wszystkich pasjonatów sztuk nowoczesnych.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

 

Scena letnia: CARRANTUOHILL – koncert
Wrz 7@19:00 – 20:30

W ramach drugiej odsłony projektu „Scena letnia”, wracamy do parku na Południu w odsłonie stricte koncertowej. Na plenerowej scenie w parku przy ul. Łąkowej zagra CARRANTUOHILL!

Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na „celtyckich korzeniach”.

Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

Projekt „Scena letnia” realizowany jest z Budżetu Obywatelskiego 2019 Gminy Miasta Radomia.

Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 19.

Miejsce: Park na Południu, od strony ul. Łąkowej

Wrz
13
pt
Radom aRt Night vol II: Tajemniczy Stary Ogród
Wrz 13@19:00 – 23:45

Wrześniowa edycja nocnego spotkania ze sztuką krążyć będzie wokół tematu upiorów, zjaw, mitów, demonów i wszystkiego, co tajemnicze, mroczne, pierwotne. Idealną scenerią do przygody z tajemnicą będzie Stary Ogród, który tego wieczora i nocy zamienimy w Tajemniczy Ogród.

W programie m.in. przemarsz upiorów, warsztaty tworzenia czuringi, drewnianego przedmiotu z kultury materialnej i duchowej Aborygenów,  w której manifestuje się moc duchów (warsztaty poprowadzą członkowie formacji Studium Instrumentów Etnicznych), koncert SIE z ich nowym projektem DYM, pokaz filmu „Sobotnia Góra” z muzyką na żywo zespołu Czerwie (Film jest adaptacją starej ludowej bajki częściowo przeniesioną we współczesność. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym taki twórcom jak Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow), czy etniczna dyskoteka na finał, podczas której, mamy nadzieję, wyzwolimy pierwotną energię! Nocni goście Starego, Upiornego Ogrodu będą też mieli okazję wstąpić do „Domku Szeptuchy”, by usłyszeć mrożące krew w żyłach historie…

Wydarzenie organizowane jest przez MOK „Amfiteatr” i Stowarzyszenie Droga Mleczna w ramach przyznania przez Samorząd Województwa Mazowieckiego Radomiowi tytułu „Stolica Kultury Mazowsza 2019”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Stary Ogród, ul. Mireckiego 12