Kalendarz

Kwi
15
śr
Warsztaty bonsai
Kwi 15@17:00 – 20:00

15 kwietnia 2020

Godz. 17.00

Podczas drugiego spotkania wprowadzającego w świat bonsai Sylwester Sulima przybliży zagadnienia dotyczące struktury (anatomia i morfologia) i fizjologii (metabolizm, wzrost i rozwój) drzew  z perspektywy życia w doniczce w środowisku miejskim. W programie również zajęcia praktyczne: formowanie drzewek bonsai i krajobrazowe posadzenie drzewek.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Kwi
16
czw
Pod 13: Patryk Walczak „Syn Tadeusza” – koncert
Kwi 16@19:00 – 20:30

16 kwietnia 2020

Godz. 19.00

„Syn Tadeusza” to solowa odsłona kompozytora i akordeonisty -Patryka Walczaka. To projekt o niespotykanym dotąd podejściu do brzmienia i możliwości akordeonu. W muzyce Syna Tadeusza słychać nordycki minimalizm i oberkowy zadzior – scalone subtelną elektroniką. Mimo że artysta występuje sam, a instrument ma bardzo silne i jednoznaczne konotacje w naszej kulturze, nie sposób oprzeć się przekonaniu, że mamy do czynienia z muzyką odświeżającą,pełną ciepła, uroku i niepokoju jednocześnie.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Pod 13, ul. Parkowa 1

Kwi
17
pt
Cudowne lata…80-te! Disco w rytmie synth
Kwi 17@20:00 – 23:45

Czas rozgrzać parkiet na drugiej tematycznej, przebieranej dyskotece! Tym razem zabierzemy Was w muzyczną podróż do lat 80-tych.

Historia koncertów w Amfiteatrze rozpoczyna się właśnie w  1980 roku, kiedy obiekt został oddany do użytku. Od tego czasu przez scenę Amfiteatru przewinęła się plejada dawnych i obecnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, dziennikarskiej i aktorskiej, wśród których można m.in. wymienić: Romana Wilhelmiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Rosiewicza, Irenę Jarocką, Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Wojciecha Manna, Halinę Frąckowiak, Janusza Gajosa, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchę, Violettę Villas, zespół Lombard, Bohdana Smolenia, Edytę Geppert, Michała Bajora, Hannę Banaszak, zespół Papa Dance i Krzysztofa Jaroszyńskiego. Utwory wielu z tych artystów usłyszycie  w podkładzie tanecznym na naszej dyskotece.

Lata 80-te to m.in.: w Polsce boom muzyki rockowej, rosnąca popularność punka i heavy metalu; w Europie powstaje eurodance – elektroniczna muzyka taneczna, w USA – house i techno; na całym świecie rozprzestrzenia się moda na muzyke syntezatorową (synth pop, electro pop, new romantic, new wave, ale też Italo disco).

Tryumfy święcą takie zespoły jak np. ABBA, AC/DC, Aerosmith, Alphaville, Beastie Boys, Bee Gees, Black Sabbath, Blondie, Bon Jovi, CC Catch, Cher, Cyndi Lauper, Dead Kennedys, Duran Duran, Elton John, Eurythmics, George Micheal… a to tylko początek alfabetu!

Rozpowszechniają się magnetofony kasetowe i walkmany, powstaje pierwszy telefon komórkowy, niemal każdy chce mieć kostkę Rubika.

Moda lat 80-tych to przede wszystkim: neonowe kolory, kreszowe dresy, cekiny, nadmiar sztucznej biżuterii, bufki, lajkry, jedwabne koszule, trwałe ondulacje i fryzury „na czeskiego piłkarza”, ocieplane kamizelki, dżinsowe katany, ramoneski, „nerki” i okulary na gumce… Jest z czego wybierać, zatem liczmy i tym razem na inwencję naszych gości.

Oprawa smakowa – Otwarta Wine-Cafe. Za konsoletą DJ

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu dyskoteki na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (pon.-pt. w godz. 9-15). Liczba miejsc ograniczona.

BILETY W SPRZEDAŻY OD 6 MARCA.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1