Kalendarz

Sie
24
pt
Kulturalny odlot – Kraków Street Band @ Scena przy fontannach
Sie 24@19:00 – 19:30

KULTURALNY ODLOT CZ. I

Dzień przed Międzynarodowym Pokazami Lotniczymi „Air Show Radom 2018”MOK „Amfiteatr” zaprosi radomian, turystów i…pilotów na muzyczno-taneczny wieczór przy scenie na fontannach.

W piątek, 24 sierpnia, gospodarzem wieczoru będzie zespół Kraków Street Band, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką polskiej sceny muzycznej.

W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. Poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł „Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma „Twój Blues”. Trudno się temu dziwić – Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170 proc. planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach – m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”. W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.

Miejsce: scena przy fontannach

Wstęp wolny.

Dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Radomia.

Sie
25
sob
Kulturalny odlot – aerodynamika! @ Scena przy fontannach
Sie 25@16:15 – 17:30

KULTURALNY ODLOT CZ. II – warsztaty familijne: Aerodynamika!

Dzień przed rozpoczęciem międzynarodowego święta awiacji MOK „Amfiteatr” zaprosi na deptak na familijne warsztaty i pokazy … aerodynamiki z Łukaszem „Bańką” Bachem!

Słowo aerodynamika składa się tak naprawdę z dwóch słów. Pierwsze to aero, które oznacza powietrze oraz drugiego słowa dynamika, które oznacza siły i ruch. A zatem aerodynamika to nauka zajmująca się poruszającym się powietrzem. W trakcie naukowego show poznamy głównego bohatera czyli strumień powietrza o prędkości 120 km/h, dowiemy się, co możemy zrobić, żeby
latać, co to aero-lewitacja, oraz dlaczego kubki mogą latać? Zestrzelimy papierowe kubki z głów powietrzną armatą. Zrozumiemy prawa fizyki, które stoją za podkręcaniem piłek w piłce nożnej. Kazimierz Deyna strzelił kiedyś gola bezpośrednio z rzutu rożnego: jak on to zrobił?

WSTĘP WOLNY
Warsztaty dofinansowano z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

Sie
26
nie
Kulturalny odlot – Warszawska Orkiestra Sentymentalna @ Scena przy fontannach
Sie 26@18:00 – 20:00

KULTURALNY ODLOT CZ. III

Na niebie nad Radomiem cichnąć będą echa silników odrzutowych samolotów, kiedy na scenie przy fontannach MOK „Amfiteatr” zaprosi na rozsmakowanie się w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. W roli głównej – Warszawska Orkiestra Sentymentalna!

Przez kilka godzin na deptaku królować będzie folk miejski – zaprosimy do wspólnej zabawy tanecznej, wesołego fiestowania razem z gośćmi Air Show –również pilotami!

Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia, i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

WSTĘP WOLNY
Koncert dofinansowano z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

 

Wrz
8
sob
Dzień otwarty w Kuźni Artystycznej @ Kuźnia Artystyczna
Wrz 8@10:00 – 14:00

8 września 2018

Godz. 10.00-14.00

Dzień otwarty w Kuźnia Artystycznej

Zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież i dorosłych. Będzie można poznać ofertę Kuźni Artystycznej i zapisać się na wybrane zajęcia. W programie Dnia Otwartego: pokazy, występy artystyczne, konkursy, wielkoformatowe gry, niespodzianki i mini koncert zespołu Gałgan!

Tego dnia otwarte będą wszystkie pracownie, będzie można porozmawiać z instruktorami.

W ofercie Kuźni Artystycznej są: zajęcia teatralne, taneczne i balet dla dzieci, gimnastyka artystyczna, a także flameco dla dzieci i dorosłych. Odbywają się zajęcia muzyczne: nauka gry na gitarze oraz na instrumentach klawiszowych – dzieci od 7 roku życia oraz dorosłych, zespół muzyczny – dla młodzieży, studio piosenki – nauka śpiewu dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy również na zajęcia z zakresu rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia szachowe dla dzieci.  Ale to nie wszystko – będzie również sporo nowości. Jeśli jesteście ich ciekawi, przyjdźcie koniecznie!

Wstęp wolny.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Wrz
22
sob
Raz się żyje – historie pisane rowerem @ Kawiarnia Artystyczna
Wrz 22@16:00 – 19:00

Rozpoczynamy realizację projektów, które zwyciężyły w naszym „Inspiratorze kultury”. To inicjatywa, w której radomianie mogli zgłaszać swoje pomysły na kulturalne wydarzenia.

Jednym z nich jest cykl spotkań z podróżnikami-rowerzystami „Raz się żyje – historie pisane rowerem”. Projekt zgłosiła Beta Jemiołowska. Pierwsze z nich nosi tytuł „Podróżowanie to szukanie baśni, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę”.

Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy świat jest bliższy, niż nam się na co dzień  wydaje, że ludzie są w nim zazwyczaj dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazna. Że można cieszyć się z zimna, z deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu.  I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym odkrywaniu pomaga.

Gościem pierwszej części spotkania będzie Piotr Strzężysz, który był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś go gdzieś pcha. Zazwyczaj wybiera miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek, m.in. „Powidoków”, nagrodzonych Bursztynowym Motylem i nagrodą Magellana.

Druga część spotkania upłynie pod hasłem „Kenia, Kirgizja, Kuba – odmienne klimaty,  krajobrazy i kultura, poznane niezmiennie rowerem”.  Naszymi gośćmi będą: Krzysztof Krzemieński i Dariusz Jodłowski.

Krzysztof Krzemiński zwiedził już m.in. Andaluzję, Alzację, Szkocję, Danię, Norwegię, Chorwację, Saksonię, Ukrainę, Bawarię, Austrię, Słowenię, Islandię, Rumunię, Węgry, Czechy i Słowację, Gruzję, Iran, Kirgizję, Syrię, Jordanię, Laos, Wietnam, Maroko, Etiopię, Kenię, Kubę.

Z Dariuszem Jodłowskim poznali się przy okazji kompletowania ekipy na wyjazd do Kirgizji w 2014 roku. Od tego czasu są podróżniczo niemal nierozłączni i odwiedzili razem jeszcze Szkocję, Czechy, Kenię i Kubę.

Wstęp wolny.

Miejsce: „Kawiarnia Artystyczna”, ul. Parkowa 1