Kalendarz

Cze
21
pt
„Damy i huzary” – PREMIERA Teatru Młodzieżowego „bezprzerwy” @ Scena Obozisko
Cze 21@18:00 – 20:00

„Damy i huzary” – PREMIERA Teatru Młodzieżowego „bezprzerwy”

Teatr młodzieżowy „bezprzerwy”, który zawiązał się dwa lata temu pod opieką aktorki Katarzyny Dorosińskiej w ramach warsztatów realizowanych z „Budżetu Obywatelskiego”, tym razem bierze na warsztat „Damy i huzary”.

Fredry nikomu przedstawiać nie trzeba. Pełna zwrotów akcji i barwnych kreacji sztuka opowiada o niespodziewanej wizycie sióstr Majora, która burzy spokój i sielski klimat jego świty. Nagły nalot „bab”, spowodowany chęcią ożenienia Majora z jego siostrzenicą, dużo młodszą Zosią, której serce należy do Porucznika (jego wiernego kompana) wygeneruje wiele trudności… Młodzi aktorzy-amatorzy już rok temu, podczas premiery „Zielona Gila” pokazali, jaką pasją jest dla nich teatr i jak wielką świeżość wnoszą na scenę! Dobra zabawa gwarantowana.

Obsada:
Orgonowa: Weronika Sobczak
Dyndalska: Julia Wójcik
Aniela: Wikoria Stefańska
Zosia: Julia Wojtyniak
Fruzia: Aleksandra Przygodzka
Józia: Kinga Rychlicka
Zuzia: Zuzanna Dybalska
Major: Błażej Bandrowski
Rotmistrz: Mikołaj Turczyk
Porucznik: Kamil Kusztal
Grzesio: Kacer Chudzik
Rembo: Paweł Kosoń
Kapelan: Jakub Spiżewski

Realizatorzy
Reżyseria Katarzyna Dorosińska
II Reżyser Marek Braun
Scenografia: Tadeusz Fajdek
Kostiumy: Renata Bogusiewicz,
Marzena Kiraga
Realizacja świateł, opieka techniczna: Łukasz Treter

Wstęp za zaproszeniami – do odbioru od 13 czerwca w siedzibie MOK „Amfiteatr” przy ul. Parkowej 1 od pon. do pt. w godz. 8-16.
Informacje pod adresem: rezerwacje@amfiteatr.radom.pl

Liczba miejsc ograniczona!
Kolejne spektakle 22 i 23 czerwca o godz. 18.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Cze
22
sob
Scena letnia: W kręgu baśni i legend – Park na Gołębiowie
Cze 22@16:00 – 20:00

22 czerwca 2019

Godz. 16.00-20.00

W kręgu baśni i legend – Park na Gołębiowie

W sobotę, 22 czerwca, przekonamy się, że Park Gołębiów zmienił się w baśniową krainę pełną niezwykłych postaci i miejsc z podań i bajek. Weźmiemy udział w grze terenowej, podczas której zmierzymy się z niebanalnymi zadaniami. Przygoda czeka na każdego w wieku od 3 do 103 lat. W odmienionym parku z czarodziejskim lasem, zaklętymi górami i nieprzebytymi morzami czekają nas liczne warsztaty i zabawy.

Ostatnim akordem dnia będzie muzyczna uczta, na którą zaprosi nas Orkiestra Taneczna Bonanza. Do tańca porwą nas hity podmiejskich zabaw, które królowały od lat 30. do 60. XX wieku. Usłyszymy walce, fokstroty, tanga i muzykę tradycyjną. Bonanza łączy stare przeboje z młodością i energią, przy której nie można nie tańczyć.

Zabierzcie ze sobą koce, leżaki, kosze piknikowe.

Wstęp wolny.

„Scena letnia” finansowana jest z Budżetu Obywatelskiego 2019 Gminy Miasta Radomia.

„Damy i huzary” – Teatru Młodzieżowego „bezprzerwy”
Cze 22@18:00 – 20:00

22, 23 czerwca 2019

Godz. 18.00

„Damy i huzary” – PREMIERA Teatru Młodzieżowego „bezprzerwy”

Wstęp na zapisy. Informacje pod adresem: rezerwacje@amfiteatr.radom.pl i pod nr tel. tel. 48 364 29 68.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Cze
29
sob
Scena letnia: Żyj zdrowo. Żyj naturalnie. Ciesz się życiem – Park na Południu
Cze 29@16:00 – 20:00

29 czerwca 2019

Godz. 16.00-20.00

Żyj zdrowo. Żyj naturalnie. Ciesz się życiem – Park na Południu

Czy może być lepszy czas na odreagowanie stresu, pozbycie się negatywnych emocji, zregenerowanie sił i zatroszczenia się o swoje dobre samopoczucie niż wakacyjna sobota, na zielonej trawie? W pięknym parku na Południu skupimy się… na sobie, swoich ciałach i duchu, odprężymy, poćwiczymy, by na finał wymienić się dobrą energią razem z sąsiadami przy żywiołowej muzyce zespołu Sokół Orchestra, który łączy szaloną zabawę z wirtuozerią!

O nasze dobre samopoczucie zadba partner weekendu – Fundacja Life Change (Fundacja Life Change organizuje projekty i akcje promujące aktywny, i zdrowy styl życia, rozwój osobisty i techniki relaksacyjne; realizuje projekty integrujące społeczności oraz warsztaty z zakresu aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego), która zaprosi m.in. na warsztaty „Dobrostan”, czyli proste ćwiczenia np. technik oddechowych, poprawiających nastrój i redukujących stres. Podpowiemy też, jak zadbać o kręgosłupy, jak w naturalny sposób redukować bóle pleców. Ale to nie wszystko! W programie również „Warsztat upcyclingowy” – tworzenie personalizowanych toreb na zakupy i warsztat z pokazem kulinarnym „Smaki lata w Ajurwedzie”. Dowiecie się, jak jeść, by cieszyć się zdrowiem. Na ten warsztat kulinarny z udziałem publiczności i degustacją zaprosi Monika Dąbrowska, propagatorka stylu życia wg Ajurwedy, trenerka programów oddechowych, Srii Sri Yogi, Kursu Gotowanie wg Ajurwedy, organizatorka detoksów ajurwedyjskich i wypraw jogowych w najdalsze zakątki świata.

Nie zabraknie sportowych akcentów i konkurencji!

Muzyczną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Sokół Orchestra! Grają razem od 2011 roku, podbijając serca publiczności zarówno w kraju jak i zagranicą. Udało im się to, co nie udało się dotąd żadnemu polskiemu zespołowi grającemu muzykę bałkańską – stanęli na podium legendarnego festiwalu w Guczy (Serbia) zajmując w 2014 roku II miejsce w kategorii międzynarodowej! Nagrywali wspólnie z Renatą Przemyk, Aloszą Awdiejewem czy Mają Sikorowską. Z niezwykłą łatwością łączą powagę z satyrą oraz tradycję z nowoczesnością, dając się poznać po energetycznym brzmieniu instrumentów dętych blaszanych oraz mocnej sekcji rytmicznej. Liderem i założycielem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz i kompozytor, mający na swoim koncie współpracę z tak różnorodnymi artystami jak Katarzyna Gaertner, Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk czy Michał Szpak. SOKÓŁ ORCHESTRA to nie tylko muzyka etniczna, humor czy różnorodne aranżacje, ale przede wszystkim dobra zabawa na wysokim poziomie wykonawczym.

Zachęcamy, by zabrać ze sobą maty, koce i kosze piknikowe oraz ubrać się na luzie, na sportowo.

Wstęp wolny.