Kalendarz

Kwi
27
pt
Henryk Miśkiewicz i Full Drive – święto jazzu w Amfiteatrze @ Kawiarnia Artystyczna
Kwi 27@19:00 – 20:30

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu MOK „Amfiteatr” zaprasza, jak co roku o tej porze, na znakomity koncert ikon gatunku. Tym razem w „Kawiarni Artystycznej” 27 kwietnia wystąpi wybitny polski saksofonista i klarnecista – Henryk Miśkiewicz z zespołem Full Drive.

Muzycy zaprezentują odsłonę porywającego projektu łączącego jazz, funky, swing i blues. Nazwiska i dokonania artystów to gwarancja niepowtarzalnej jakości. Najlepszy jazz – tylko w Amfiteatrze.

Skład zespołu: Henryk Miśkiewicz – saksofony / Marek Napiórkowski – gitary / Sławomir Kurkiewicz – basy / Michał Miśkiewicz  – perkusja.

Henryk Miśkiewicz – zdobywca trzech Fryderyków: Fryderyk 2013 w kategorii „Jazzowy Artysta Roku”, Fryderyk 2004 w kategorii „Jazzowy Muzyk Roku”, Fryderyk 2004 w kategorii „Jazzowy Album Roku” („Lyrics”). Wszystkie jego płyty nominowane były do Nagrody Muzycznej Fryderyk, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym. Od lat zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach „saksofon altowy”, „klarnet”.

Marek Napiórkowski  – gitarzysta jazzowy i kompozytor. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk. Grał i nagrywał m. in. z: Tomaszem Stańko, Anną Marią Jopek, Grégoire’m Maretem, Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Marcusem Millerem, Leszkiem Możdżerem, Hadrienem Feraud, Sugar Blue, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, a także z Patem Metheny, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Gonzalo Rubalcaba… Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Sławomir Kurkiewicz – kontrabasista na stałe współpracujący z pianistą Marcinem Wasilewskim i perkusistą Michałem Miśkiewiczem w Marcin Wasilewski Trio. W swojej dyskografii posiada ponad 30 albumów, wliczając tytuły tria Marcina Wasilewskiego, kwartetu Tomasza Stańko, czy zespołu Manu Katché z gościnnym udziałem Jana Garbarka. Był filarem wielu projektów Tomasza Stańko, gdzie występował obok takich artystów jak Dino Saluzzi, John Surman, Michelle Makarski, David Virelles, Joey Baron, Craig Taborn, Lee Konitz, Billy Harper, Marilyn Mazur, Zohar Fresco czy Marcus Miller. Koncertował ponadto z Adamem Pierończykiem, Joe Lovano, Charlesem Lloydem, Michałem Urbaniakiem.

Michał Miśkiewicz – wieloletni członek kwartetu Tomasza Stańko, od najmłodszych lat zapraszany do formacji takich artystów jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak. Na stałe gra w „Marcin Wasilewski Trio” oraz prowadzi własny kwartet, z repertuarem swojego idola perkusji Tony Williamsa. Współpracował z całą czołówką polskiego jazzu, miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego, m.in.: Busterem Williamsem, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Joe Lovano, Johnem Surmanem, Mikem Turnerem, Gregoir Maretem, Andersem Jorminem, Palle Daniellsonem, Bobo Stensonem oraz Charlesem Lloydem. W ankiecie Jazz Top 2017 uznany został za najlepszego perkusistę.

Wstęp: bilety w przedsprzedaży po 40 zł, w dniu koncertu po 50 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

Początek koncertu o godz. 19.

Miejsce: „Kawiarnia Artystyczna”, ul. Parkowa 1

Maj
11
pt
„Przewijanie na podglądzie” – koncert Błażeja Króla @ Kawiarnia Artystyczna
Maj 11@20:00 – 21:30

W pokerowym, wiosennym rozdaniu Amfiteatru nie mogło zabraknąć Króla, Błażeja Króla. W „Kawiarni Artystycznej” będzie poetycko, trochę somnambulicznie, elektronicznie, ambientowo, na pewno niezwykle klimatycznie. Wokalista i kompozytor, Błażej Król, promować będzie swoją najnowszą płytę „Przewijanie na podglądzie”.

Król, rocznik 1984, związany był z zespołem Kawałkiem Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył eteryczny duet UL/KR, w 2014 roku wydał swoją pierwszą solową płytę „Nielot”, rok później objawił się „Wij” (nominacja do „Paszportu Polityki” w kategorii „muzyka popularna”). Obecnie Król związany jest z projektem Kobieta z Wydm.  Artysta, którego zaszczyt będziemy mieli gościć, ma wiele talentów: sam komponuje i wykonuje swoje piosenki, śpiewając własne teksty: abstrakcyjne, absurdalne, poetyckie, niekiedy przywodzące na myśl niepokojące, senne wizje.

Najnowszy, czwarty solowy album Błażeja Króla – „Przewijanie na podglądzie” – ukazał się 16 marca 2018 nakładem wydawnictwa ART2 Music.

Płyta „Przewijanie na podglądzie” to dziewięć numerów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy. Bo o ile jest to z całą pewnością świetny przykład outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków – to również rzadka próbka insider popu – terminu dotychczas nieistniejącego, ale dojmująco potrzebnego do opisu równie szczerej jak filmowej, osobnej acz uniwersalnej muzyki zawartej na „Przewijaniu na podglądzie”.

Za miks i master albumu odpowiada Piotr Emade Waglewski, a okładkę stworzyła Barrakuz. Muzykę i słowa napisał Błażej Król. Nagrania powstały w Gorzowie jesienią 2017 roku. Album promuje piosenka „Całą ciszę/POKÓJ NOCNY”.

Kto jeszcze nie zetknął się z twórczością bezapelacyjnego Króla wśród niepokojących, transowych dźwięków i hipnotyzujących tekstów, powinien posłuchać takich utworów jak „Zaklęcie”, „Powoli”, „Szczenię” czy „Szlag”.

Bilety na koncert, który będzie niepowtarzalnym słuchowiskiem, po 35 zł w przedsprzedaży, po 45 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Maj
12
sob
Uwolnij Swój Głos  – warsztaty @ Pod 13
Maj 12@16:00 – 19:00

Pieśniarski Krąg to przestrzeń dla swobodnego śpiewu, spontanicznych dźwięków, dobrej i zdrowej zabawy głosem, oraz nauki wsłuchiwania się w siebie i innych. Jest to miejsce totalnej improwizacji, intuitywnego tworzenia nowych i niepowtarzalnych pieśni solowych oraz wielogłosowych.

Motto Pieśniarskiego Kręgu brzmi: „Śpiew jest swobodną ekspresją, nie zadaniem pod presją!”.

– Zapraszamy na śpiew w Kręgu w każdy poniedziałek o godz. 17.30 – nie prowadzimy przesłuchań kandydatów,  nie wymagamy żadnych umiejętności muzycznych – przyda Ci się natomiast otwartość na nowe doświadczenia i pozytywnych ludzi – zachęca Jakub Biedrzycki, „dyrygent” Pieśniarskiego Kręgu.

Tych, którzy mają ochotę się przyłączyć, ale trochę się wstydzą, zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Uwolnij Swój Głos”.

Spotkania prowadzi Jakub Biedrzycki – wokalista, muzyk, coach głosu i instruktor śpiewu. Uwielbia improwizować. Jego misją jest zachęcanie do muzykowania wszystkich, którzy po prostu mają na to ochotę – bez względu na talent i umiejętności. Odkryje możliwości wokalne u każdego. Zaraża pozytywną energią.

Zajęcia sprzyjają rozwojowi umiejętności wokalnych, zainteresowań muzycznych oraz przełamywaniu barier związanych z nieśmiałością, pracą w grupie i występami publicznymi.

Wstęp wolny.

Miejsce: Pod 13-tką, ul. Parkowa 1

Maj
16
śr
„Tak, skarbie!” – spektakl Teatru Dla Dorosłych @ Scena Obozisko
Maj 16@20:00 – 21:15

 

Na Scenie Obozisko znów przeniesiemy się w czasie. Sentymentalną podróż do PRL-u zafunduje Teatr Dla Dorosłych, który wystawi sztukę „Tak, skarbie” w reżyserii Dominika Wendołowskiego na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej.

Humor wysokiej klasy, dobra zabawa aktorów i aplauz publiczności to najlepsze streszczenie sztuki! Teatr Dla Dorosłych działa od roku przy MOK „Amfiteatr”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Maj
17
czw
18. Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – eliminacje półfinałowe
Maj 17@10:00 – Maj 18@15:00

MOK „Amfiteatr” wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury po raz kolejny przesłucha zespoły teatralne z Radomia i regionu.  Przesłuchania konkursowe odbędą się w dwóch budynkach: w „Kuźni Artystycznej” 17 maja oraz w budynku Sceny Obozisko  18 maja.

W Festiwalu mogą uczestniczyć wszystkie teatry dziecięce i młodzieżowe Mazowsza. Konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych:

– teatry dziecięce (szkoła podstawowa)

– teatry młodzieżowe (gimnazjum i liceum)

Warunkiem udziału jest prezentacja dowolnej formy teatralnej poza kabaretem, trwającej do 40 minut. Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie wypełnionej Karty zgłoszenia (do pobrania na stronie www.mik.waw.pl/zapowiedzi/item/2536-zapraszamy-do-udzialu-w-18-mazowieckim-festiwalu-teatrow-amatorskich.html

Wstęp wolny.