Kalendarz

Sty
30
czw
Pod 13-tką: Red Notes – koncert
Sty 30@19:00 – 20:30

W nowym roku wracamy również „Pod 13-tkę” do naszych kameralnych koncertów. Red Notes są trójką znajomych ze studiów na Akademii Muzycznej. Spotkali się ponownie po latach, aby połączyć siły muzyczne. Poruszają się różnorodnych stylistykach między innymi pop, jazz, blues , swing. Szczególnym atutem jest ich nietypowe połączenie: trąbka, gitara, wokal, które w efekcie daje oryginalne brzmienie.

Do tej pory współpracowali m.in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Filharmonią Łódzką, Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego, Toruńską Orkiestr a Symfoniczną. Zespół Red Notes brał również udział w programach telewizyjnych takich jak „Zostań Gwiazdą” i „Mam talent”.

Skład: Lady AnnMart (wokal),Mikołaj Konopka (trąbka),Przem.Ko Kowalski (gitara). 27.01.2019 r. wydali pierwszy autorski singiel pt. „Dobry czas”. Aktualnie pracują nad materiałem na debiutancką płytę.

Wstęp: 10 zł, bilety na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (kasa czynna pon.-pt. w godz. 9-15) – BILETY W SPRZEDAŻY PO NOWYM ROKU!

Miejsce: Pod 13, ul. Parkowa 1

Sty
31
pt
Zimowa wymiana ubrań: Idzie luty, podkuj buty
Sty 31@17:00 – 19:00

MOK Amfiteatr zaprasza na drugą odsłonę wymiany ubrań i rzeczy wszelakich – edycja zimowa.

Po raz kolejny w budynku “Scena Obozisko” będziesz mieć okazję bezgotówkowo powymieniać się z innymi ubraniami i rzeczami, których z jakiegoś powodu już nie potrzebujesz (torebki, paski, biżuteria itd.)

Zasady wymiany:

1.Nie zaczynamy wymiany przed godziną rozpoczęcia imprezy, nawet jeśli przyjdziecie wcześniej. Dajmy wszystkim równe szanse. 2. Nie sprzedajemy ubrań. 3. Nie wymieniamy sztuka za sztukę. 4. Przyniesione rzeczy muszą być czyste, wyprasowane i nadawać się do użytku.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Lut
7
pt
Cudowne lata…70-te. Disco ponad wszystko!
Lut 7@20:00 – 23:59

Z okazji przypadającego w tym roku zacnego jubileuszu (40 lat minęło!), Amfiteatr zaprasza na pierwszą z cyklu tematycznych dyskotek. Wybierzemy się w muzyczną i modową podróż przez cztery dekady – zaczynając od lat 70-tych, bo to wtedy (dokładnie w 1978 r.) rozpoczęły się prace budowlane.

Dzwony, miniówki, podkolanówki, buty na platformach, kombinezony, szerokie kołnierze, odsłonięte torsy, denim, błyszczące koszule… Lata 70-te w muzyce to przede wszystkim dynamiczny rozwój muzyki disco. Na parkiecie królować będą m.in. takie hity jak „Night fever” Bee Gees, „One way ticket” Eruption, „I will survive” Glorii Gaynor, „Hot stuff” Donny Summer, ale także „Chodź, pomaluj mój świat” Dwa Plus Jeden czy „Kiedy byłem małym chłopcem” Breakoutu.

Przebrania i stylizacje mile widziane! Oprawa smakowa – Otwarta Wine-Cafe.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu dyskoteki na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (pon.-pt. w godz. 9-15). Liczba miejsc ograniczona.

Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Lut
9
nie
Wkręć się w teatr: Wilczek Milczek
Lut 9@10:00 – 13:00

9 lutego 2020
Godz. 10.00 i 12.00

„Vovčok Movčok” (Wilczek Milczek) to zabawna, wzruszająca, a jednocześnie wprowadzająca w autentyczny świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej opowieść o przyjaźni, miłości i wolności, okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami Puszczy. Zobaczymy ją w wykonaniu bielskich aktorów z Teatru Czrevo – Joanny Troc i Tomasza Taranty.

Scenariusz autorstwa Dagmary Widanow – literatki oraz przewodniczki po Puszczy Białowieskiej, powstał na podstawie bajki Bogdana Dudko „Wilczek Milczek”, wydanej przez Fundacja BIAŁA WIEŻA. Spektakl wyreżyserował Tomasz Zadróżny – założyciel i kierownik Teatr BAZA w Warszawie. Scenografię zaprojektowała i wykonała Łucja Grzeszczyk – na co dzień aktorka Białostockiego Teatru Lalek i asystentka na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przekładu dokonał tłumacz i literat, miłośnik gwary podlaskiej – Jan Maksymiuk.

Bilety: normalne po 10 zł (dla 1 osoby), rodzinne (2 dorosłych + 3 dzieci) po 30 zł na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

Na wydarzenie dostępne są także bilety zniżkowe wyłącznie dla posiadaczy „Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością”.

Kupując bilet, wybieracie godzinę spektaklu (10 lub 12). Liczba miejsc ograniczona!

Spektakl dla widzów od lat 3 do 103! :)

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Lut
20
czw
Mity nordyckie i opowieści o Wikingach
Lut 20@19:00 – 20:30

Posłuchajcie, jak został stworzony świat. Na początku istniała Wielka Otchłań… a potem? Z ciała wielkiego olbrzyma bogowie zbudowali dziewięć światów. Wiele się wydarzyło. A jeszcze więcej ma się wydarzyć, kiedy nadejdzie czas zwany Ragnarok. Posłuchajcie, jak to było na początku i o tym, co nas czeka. Co działo się, kiedy Thor wyruszał na wyprawy, aby zmierzyć się z olbrzymami? Poznajcie historie mężnych wojowników, takich jak Thorstein czy Bjorn. Będzie też opowieść o sile miłości i bardzie szukającym śmierci…

Opowiadają i grają: Szymon Góralczyk i Bart Pałyga z grupy Karawana Opowieści. Używane instrumenty: tagelharpa, kantele, bęben obręczowy, drumla, misa.

BART PAŁYGA: Multiinstrumentalista, improwizator, badacz sonosfery i jej wpływu na ludzką duszę. Podróżuje w czasie i przestrzeni, zgłębiając arkana muzyki archaicznej ludów stepu, śpiewu alikwotowego oraz starożytne systemy muzyczne Persji i Indii. Zaklinacz smyczków i strun. Opowiadacz bez słów. Współtwórca ponad dziesięciu zespołów sceny folkowej. Laureat nagród i wyróżnień. Człowiek orkiestra.

SZYMON GÓRALCZYK: Bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

www.karawanaopowiesci.pl

Bilety: 10 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1