Kalendarz

Gru
13
pt
Zaplątane święta – warsztaty
Gru 13@17:00 – 20:00

Podczas świątecznych zaplątanych warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych będziemy tworzyć ozdoby świąteczne, którymi… ozdobimy park i ocieplimy jego wizerunek. Ocieplenie przyda się zwłaszcza zimą! Dosłownie i w przenośni.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia można wykazać się dużą kreatywnością – aranżacji wymaga choinka, dom, stół świąteczny, ale również nasza wspólna przestrzeń publiczna, np. balkony i ogrody, a nawet… park.

Na spotkaniu będziemy mieli okazję zaprojektować dekoracje, które zawisną w przestrzeni parku im. Jacka Malczewskiego na Obozisku. To idealna okazja, aby nie tylko poczuć magię świąt, ale też zintegrować się ze sobą nawzajem.

WSTĘP WOLNY! Zapewniamy wszystkie materiały.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Gru
15
nie
Blackbox Radom: fantastycznie!
Gru 15@16:00 – 20:00

W grudniu zapraszamy na spotkanie z larpami pełne fantastyki i baśni. Zaprezentujemy dwa tytuły: larp „Dawno, dawno temu” oraz jeepform „6016”.

W pierwszej będziemy się bawić archetypami i postaciami z najbardziej znanych baśni /zaklęte księżniczki, szlachetne wieśniaczki, sprytni bracia, złe królowe, zazdrośni czarnoksiężnicy, dzielni wędrowcy, zaczarowane przedmioty.. . Tzw. ‚złamane baśnie’ pozwolą nam spojrzeć na to, co już znamy, z zupełnie innej strony.

Druga gra wciągnie nas w świat przyszłości – wspólnie udamy się w podróż w czasie i zadamy sobie pytanie: co by było, gdyby…? jak wytłumaczyć nasz świat tym, którzy go nie znają?

Zapraszamy serdecznie wszystkich z żyłką podróżniczą – odkrywanie nowych/starych światów w nas i wokół nas to świetna zabawa.

Wstęp wolny. Zapisy na www.blackboxradom.pl

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Gru
19
czw
Gwiazdka Sąsiedzka z Publicznym Ogródkiem Jordanowskim
Gru 19@16:00 – 17:30

Zapraszamy mieszkańców Radomia do wspólnego świętowania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W programie spektakl teatralny z udziałem podopiecznych Publicznego Ogródka Jordanowskiego w Radomiu, warsztaty plastyczne, świąteczny poczęstunek oraz wspólne kolędowanie. Wstęp wolny.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Sty
12
nie
Wkręć się w muzykowanie: Królowa Śniegu @ Kuźnia Artystyczna
Sty 12@09:30 – 13:30

Kolejne spotkanie z muzycznym światem baśni to magiczna opowieść o dwójce dzieci, które podczas swojej wyprawy poznały Królową Śniegu. Wspólnie z nimi udamy się w podróż po krainie zimy, mrozu i śniegowych kul, a na koniec roztopimy muzyką zimne serce Królowej.

Prowadzenie: Kinga Bobienko (Ence-pence)

Bilety: 10 zł (rodzic + 1 dziecko) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Na wydarzenie dostępne są bilety zniżkowe dla posiadaczy Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością.
Bilety na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

UWAGA! DODATKOWA GODZINA WARSZTATÓW:
Godz. 9.30, 11.00, 12.30
Kupując bilet, wybieracie godzinę.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

 

LINK DO BILETÓW