Kalendarz

Lut
28
czw
Tłusty Czwartek z Halniakami @ Scena Obozisko
Lut 28@18:00 – 21:00

Miejski Ośrodek Kultury ”Amfiteatr” zaprasza sąsiadów na Scenę Obozisko na imprezę ostatkową z zespołem “Halniacy”. W programie wydarzenia: świeżo wypiekane, domowe pączki oraz podwórkowa muzyka na żywo. Szczególnie mile widziani są mieszkańcy Oboziska, bo w trakcie wydarzenia pojawią się liczne historie na temat jednej z najstarszych dzielnic w Radomiu.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Mar
2
sob
Ars scaenica: „Pierwsza miłość” – monodram na podstawie opowiadania Samuela Becketta @ Pod 13
Mar 2@18:00 – 19:30

Kto po „Pierwszej miłości” spodziewa się subtelnych przeżyć związanych z inicjacją w najpiękniejsze ludzkie uczucie, lepiej niech się na ten spektakl nie wybiera. Zamiast motylków w brzuchu znajdzie tu robaki pasożytujące na zaropiałej ranie. Ta surrealistyczna opowieść to studium zachowań wobec granicznych sytuacji i podstawowych wyborów. To zapis lęków, niechęci, ale i odtrącenia narzucanych przez życie ról: syna, męża, ojca. Historia opowiada o zajmującym podstawowe miejsce w całej twórczości Samuela Becketta procesie redukcji, samoograniczania, wycofywania ze świata, stopniowej rezygnacji ze sfery sensualnej, fizycznej, ale i społecznej. Bohater, konsekwentny outsider, opisuje dokonaną na sobie wiwisekcję, a raczej jakieś mentalne harakiri, wewnętrzne rozbebeszenie. Pozostający na marginesie spraw cynik, brnąc w stronę zawieszenia, jakiejś groteskowej nirwany, pozostawia za sobą spaloną ziemię. Wszystko to oczywiście okraszone absurdalnym, beckettowskim humorem przyprawionym mięsistą wypowiedzią monodramu Damiana Kierka.

Adaptacja i wykonanie Damian Kierek, tłum. Maria Ziębina.

Bilety po 10 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: „Pod 13-tką”, ul. Parkowa 1

Mar
8
pt
Jam session w Amfiteatrze – Art Blues Band @ Kawiarnia Artystyczna
Mar 8@20:00 – 23:45

Gospodarzem wieczoru będzie zespół Art Blues Band. Ich styl jest mieszanką doświadczenia z młodością, z przewagą pierwszego. Grupa powstała z inicjatywy gitarzysty Artura Stępnia, który zaprosił do współpracy znanych mu i grających już ze sobą muzyków. W tym składzie jednak spotkali się po raz pierwszy. Próby rozpoczęły się wiosną 2018 r., a latem zespół wystąpił już podczas Suwałki Blues Festival na dwóch koncertach. Repertuar Art Blues Band stanowią przede wszystkim utwory z klasyki światowego bluesa. Zespół tworzą: Krzysztof Szczęśniak – śpiew, instrumenty klawiszowe; Artur Walczak – skrzypce, śpiew; Artur Stępień – gitara; Wojciech Koptas – gitara basowa; Bogusław Stępień – perkusja.

Po koncercie open stage. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Mar
9
sob
Spotkanie z opowieścią znaną i nieznaną  @ Kuźnia Artystyczna
Mar 9@10:00 – 12:00

Radomska Grupa Opowiadaczy zaprasza dzieci na spotkanie z niezwykłymi opowieściami. Usłyszymy historie z różnych miejsc i czasów. Zabawne, mądre i z przesłaniem. Przygotujcie się na przedpołudnie pełne niespotykanych zwrotów akcji. Przekonamy się, czy będąc w jednym miejscu można podróżować po dalekich krainach spotykając najróżniejszych bohaterów.

Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią: Agata Dzik, Bartłomiej Kopiński, Ryszard Ryziewicz, Robert Jabłoński.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy w Kuźni Artystycznej.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Mar
10
nie
Wkręć się w muzykowanie – Roztańczone Bałkany @ Kuźnia Artystyczna
Mar 10@10:00 – 13:00

Kuźnia Artystyczna zaprasza na kolejne spotkanie pt. „Wkręć się w muzykowanie”, które jest formą rodzinnych, twórczych spotkań. Dzieci w sposób aktywny doświadczają ciekawych przygód, poznając inne kultury oraz muzykę z różnych strony świata. Podczas kolejnego spotkania wyruszymy w muzyczną podróż po krajach bałkańskich. Dowiemy się, gdzie odbywa się największy festiwal trąbki oraz kto zwiastuje wiosnę w Bułgarii. Wkręcamy się w muzykowanie poprzez zabawę, śpiew, ruch, elementy wspólnego tworzenia, a także muzykę na żywo, poznając różne instrumenty . Prowadzenie: Kinga Bobienko.

Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Na wydarzenie dostępne są bilety zniżkowe wyłącznie dla posiadaczy „Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością”.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5