Kalendarz

Paź
8
czw
„Halo, Ziemia! Nasze miejsce w kosmosie” – Spotkanie z Karolem Wójcickim
Paź 8@18:00 – 19:30

Kontynuacja (przerwanego przez COVID-19) nowego cyklu „Halo, Ziemia!”, podczas którego razem z zaproszonymi gośćmi rozmawiać będziemy o naszej planecie, jej bolączkach, ochronie, ekologii…

Zaczniemy od umiejscowienia Ziemi w kosmosie, a jeśli kosmos – to Karol Wójcicki. Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’a „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Wstęp wolny, rejestracja on-line od 1 października na www.amfiteatr.radom.pl

Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Paź
11
nie
Jubileusz Amfiteatru – Artur Andrus
Paź 11@18:00 – 19:30

Druga odsłona jubileuszowych koncertów Amfiteatru: 11 października w sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga wystąpi Artur Andrus!

🎉Artur Andrus to dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej „Akademii rozrywki”.

🎉W ramach obchodów 40-lecia Amfiteatru zapraszamy na „Recital Kabaretowy Artura Andrusa”, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej.
Pojawią się także te pochodzące z ostatniego albumu pt. „Sokratesa 18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.

🎉Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy: Wojciech Stec – fortepian, gitara; Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon; Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet; Paweł Żejmo – perkusja.

🎉Koncert odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga przy ul. 25 Czerwca 70.

🎉Wstęp wolny, jednak ze względu na COVID-19 będą obowiązywały zapisy poprzez formularze on-line.
Formularze w wydarzeniu i na www.amfiteatr.radom.pl dostępne od 5 października, od godz. 10.
Liczba miejsc ograniczona!

Dofinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia.

Paź
23
pt
Pieśń humbaka  – monodram
Paź 23@19:00 – 20:15

„Pieśń humbaka” to monodram na podstawie tekstu Pawła Błacha w interpretacji i wykonaniu Marcina Fortuny. Gdzie leży granica człowieczeństwa? Gdzie leży Twoja granica? Tożsamość może być ciężarem. Eksperymentujesz z nią. Jak daleko posuniesz eksperyment nie tracąc siebie kimkolwiek ”ja” jest? Co JEST między pieśnią humbaka a gestem metalowej ręki? Pomiędzy ciałem a maszyną? Ty.

Marcin Fortuna – aktor sceny off (nagroda Jana Peszka za spektakl „Audiencja” w 2017 r., II nagroda w Konstelacjach Teatralnych za spektakle „Audiencja” oraz „Łysa Śpiewaczka” w 2016 r.). Redaktor radomskiego zina „Bunkier”. Muzyk projektów: Sordina Trąb Yerycha, Manekin Tango, MIR.

Paweł Błach – animator kultury, społecznik, popularyzator nauki, pasjonat nauki i literatury oraz nowych technologii. Odpowiedzialny za organizację wydarzeń kulturalnych w MOK „Amfiteatr” w Radomiu.

Bilety: 10 zł na biletyna.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Paź
24
sob
Kulturowo otwarci: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z ich tworzenia
Paź 24@11:00 – 13:30

🌏Wkrótce rozpoczniemy kolejny nowy cykl w Amfiteatrze – „Kulturowo otwarci”. Zależy nam na integracji radomian z obcokrajowcami, na wymianie kulturowych wpływów, doświadczeń, na wzajemnym poznawaniu się i inspirowaniu 💚

🌏 Będziemy zapraszać na spotkania, warsztaty, koncerty, zabawy taneczne i wiele innych twórczych aktywności!

🌏24 października w Amfiteatrze przy ul. Śniadeckich 2 pierwsza odsłona cyklu: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z ich tworzenia.

🌏Zapraszamy dorosłych i dzieci, radomian i nie tylko (spotkanie różnych narodowości) na warsztaty, podczas których nauczymy się, jak tworzyć piękne dzieła sztuki ze skrawków tkanin, koronek i na pozór niepotrzebnych materiałów.

🌏Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki oraz obejrzeć prace ukraińskiej artystki, aktualnie mieszkającej w Warszawie – Iryny Harasym.

Kulturowo otwarci: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z tworzenia makatek

Zapraszamy  dorosłych i dzieci, radomian i nie tylko (spotkanie różnych narodowości) na warsztaty, podczas których nauczymy się, jak tworzyć piękne dzieła sztuki ze skrawków tkanin, koronek i na pozór niepotrzebnych materiałów.

Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki oraz obejrzeć prace ukraińskiej artystki, aktualnie mieszkającej w Warszawie – Iryny Harasym. Urodzona w 1980 r. Ira razem z Amfiteatrem w tym roku obchodzi swój osobisty jubileusz. Malarka, pedagog, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. Współpracowała przy projektach artystycznych z Ośrodkiem Kultury Ochoty i Fundacją ‚Ja Wisła’. Tworzy także scenografię do filmów animowanych. Od kwietnia 2017 r. współpracowała z polskim wydaniem ukraińskiego magazynu dla dzieci ‚Switanok’ jako ilustratorka.

Makatka  to niewielka tkanina dekoracyjna do zawieszenia na ścianie, bądź rozkładania na meblach. Makatki są często wzorzyste i wielokolorowe, ale także ubogie, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Przeważnie wzory wykonuje się na specjalnie do tego celu przystosowanej tkaninie bawełnianej lub w przypadku dziergania – wełnianej. Makatki, w zależności od tego, co przedstawiają, mogą spełniać odmienne funkcje (np.: makatka religijna w odróżnieniu od makatki ludowej, czy też standardowo ozdobnej).

Mogą być w formie obrazów, podkładek, obrusów, serwetek, chusteczek, poszewek . Makatki mogą być: dziergane, wyszywane, wykonywane techniką patchworku, a także malowane. I właśnie tę technikę zaprezentuje nam autorka wystawy oraz poprowadzi warsztaty.

Wstęp wolny. Formularz rejestracyjny:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepHOVQ0P5n_xdUR9YhEDB2lt-GuzL8Y2yKUHzOZ-0vHsgjhA/viewform

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Paź
25
nie
Wkręć się w teatr – „Cyrk Hrynek”
Paź 25@10:00 – 13:00

Dyrektor “Cyrku Marionetek” zauważając publiczność, chce odegrać za wszelką cenę spektakl. Dać popis. Do tego przedsięwzięcia wykorzystuje swoich aktorów- marionetki. Jedni bohaterowie spektaklu chętnie występują, inni natomiast są przymuszani do występu. Co z tego wyniknie-najlepszym określeniem jest- Cyrk!

Wstęp: 50 zł bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) ; 15zł bilet pojedynczy, 15zł ( 1+1) na Kartę osoby z niepełnosprawnością.  Bilety wyłącznie na biletyna.pl

Spektakl dla widzów od lat 3 do 103. Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce: Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5