Kalendarz

Paź
17
pt
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa w Amfiteatrze @ MOK "Amfiteatr" w Radomiu
Paź 17@19:00 – 20:30

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana PHOTO-1Klasycy polskiego bluesa zawitają do Radomia w piątek 17 października. W ramach XIII Radomskiego Festiwalu Jazzowego w Amfiteatrze wystąpi Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to działający od 30 lat najpopularniejszy polski wykonawca bluesa. Zespół wydał dwadzieścia płyt, nagrywał z amerykańskimi gwiazdami bluesa, supportował gwiazdy światowego formatu: B.B. King (Warszawa 1996) i Blues Brothers (Norymberga 1989). Dał kilka tysięcy koncertów w Polsce. Występował niemal w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe.

Zespół dopracował się własnego niepowtarzalnego stylu, który bazuje na akustycznym instrumentarium i połączeniu bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i wielu przebojów: „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” i „Chory na bluesa”. Lider Nocnej Zmiany Bluesa to również wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest również dziennikarzem radiowym i prasowym oraz organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”.

Skład zespołu:
– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
– Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
– Witold Jąkalski: gitara slide
– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
– Grzegorz Minicz: perkusja

Miejsce:
MOK „Amfiteatr” – Kawiarnia muzyczna
ul. Parkowa 1

Czas:
Piątek 17 października, 2014
godz. 19:00

Bilety:
Wstęp 20 zł
MOK „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1
Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30
Bądź w dniu koncertu

Paź
14
sob
Gra miejska – finał
Paź 14@10:00 – 13:00

„Młody, stary – dwa bratanki” to pomysł radomianina, realizowany w naszym projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. W czasie cyklicznych zajęć stworzyliśmy grę miejską, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia. Gwarantujemy świetną zabawę, w czasie której będziecie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, a które dla Was przygotowali uczestnicy warsztatów – trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, wiedzą o naszym mieście, a także logicznym myśleniem. To świetna przygoda dla wszystkich, którzy lubią wyzwania i pasjonują się historią Radomia. Zapraszamy maksymalnie 4-osobowe grupy.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 667 901 900.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu  „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

Miejsce: Start – pod dawnym kinem Apollo