Kalendarz

Lut
18
sob
Familijne warsztaty – Zabawy z opowieściami @ Kuźnia Artystyczna
Lut 18@12:00 – 16:00

Czasem niespodziewanie ktoś, a zwłaszcza dzieci, proszą nas o bajkę. Co zrobić, kiedy nie mamy żadnej książki pod ręką albo wszystkie są już przeczytane? Trzeba wtedy bajkę ułożyć samemu. Czy to łatwe zadanie? Na warsztaty zapraszamy dzieci od 6 roku życia i dorosłych.

Improwizowane opowiadanie jednym przychodzi łatwiej, innym trudniej. Niemniej można tę umiejętność ćwiczyć. I na tym właśnie polegają warsztaty. Poznamy ćwiczenia, dzięki którym będziemy lepiej opowiadać i czerpać z tego więcej przyjemności. Będziemy wspólnie słuchać opowieści, układać historie i sprawiać, że zmienią się nie do poznania!

Familijna formuła pozwoli spędzić czas wraz z dziećmi, a także czegoś się od nich nauczyć. Bo dzieci to naturalni opowiadacze. Dla młodszych dzieci zapewniamy opiekę, by rodzice mogli szkolić się w sztuce opowiadania.

Warsztat prowadzi Szymon Góralczyk – Opowiadacz z grupy Karawana Opowieści.

Lut
19
nie
Opowieści z pięciu stron świata @ MOK "Amfiteatr" - Pod 13
Lut 19@18:00 – 20:00

Spotkanie z opowieściami dla dzieci i dorosłych. Usłyszymy historie pochodzące z różnych kultur, z krajów dalekich i bliskich, krain zimnych i gorących. Jedne opowiadają drzewa, inne niesie wiatr, jeszcze inne wyśpiewały ptaki.

Historię opowiadać będą: Szymon Góralczyk i uczestnicy warsztatów Zostań opowiadaczem. Nie zabraknie zabaw i piosenek.

Paź
14
sob
Gra miejska – finał
Paź 14@10:00 – 13:00

„Młody, stary – dwa bratanki” to pomysł radomianina, realizowany w naszym projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. W czasie cyklicznych zajęć stworzyliśmy grę miejską, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia. Gwarantujemy świetną zabawę, w czasie której będziecie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, a które dla Was przygotowali uczestnicy warsztatów – trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, wiedzą o naszym mieście, a także logicznym myśleniem. To świetna przygoda dla wszystkich, którzy lubią wyzwania i pasjonują się historią Radomia. Zapraszamy maksymalnie 4-osobowe grupy.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 667 901 900.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu  „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

Miejsce: Start – pod dawnym kinem Apollo