Kalendarz

Paź
17
pt
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa w Amfiteatrze @ MOK "Amfiteatr" w Radomiu
Paź 17@19:00 – 20:30

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana PHOTO-1Klasycy polskiego bluesa zawitają do Radomia w piątek 17 października. W ramach XIII Radomskiego Festiwalu Jazzowego w Amfiteatrze wystąpi Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to działający od 30 lat najpopularniejszy polski wykonawca bluesa. Zespół wydał dwadzieścia płyt, nagrywał z amerykańskimi gwiazdami bluesa, supportował gwiazdy światowego formatu: B.B. King (Warszawa 1996) i Blues Brothers (Norymberga 1989). Dał kilka tysięcy koncertów w Polsce. Występował niemal w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe.

Zespół dopracował się własnego niepowtarzalnego stylu, który bazuje na akustycznym instrumentarium i połączeniu bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i wielu przebojów: „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” i „Chory na bluesa”. Lider Nocnej Zmiany Bluesa to również wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest również dziennikarzem radiowym i prasowym oraz organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”.

Skład zespołu:
– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
– Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
– Witold Jąkalski: gitara slide
– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
– Grzegorz Minicz: perkusja

Miejsce:
MOK „Amfiteatr” – Kawiarnia muzyczna
ul. Parkowa 1

Czas:
Piątek 17 października, 2014
godz. 19:00

Bilety:
Wstęp 20 zł
MOK „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1
Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:30
Bądź w dniu koncertu

Mar
7
śr
„Tak, skarbie!” – spektakl Teatru Dla Dorosłych @ Scena Obozisko
Mar 7@19:00 – 20:00

Na Scenie Obozisko przeniesiemy się w czasie. Sentymentalną podróż do PRL-u zafunduje Teatr Dla Dorosłych, który wystawi po raz drugi sztukę „Tak, skarbie” w reżyserii Dominika Wendołowskiego na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej.

Humor wysokiej klasy, dobra zabawa aktorów i aplauz publiczności to najlepsze streszczenie premiery! Kto przegapił ją w listopadzie, będzie miał niepowtarzalną szansę, by nadrobić zaległości. Teatr Dla Dorosłych działa od roku przy MOK „Amfiteatr”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Maj
16
śr
„Tak, skarbie!” – spektakl Teatru Dla Dorosłych @ Scena Obozisko
Maj 16@20:00 – 21:15

 

Na Scenie Obozisko znów przeniesiemy się w czasie. Sentymentalną podróż do PRL-u zafunduje Teatr Dla Dorosłych, który wystawi sztukę „Tak, skarbie” w reżyserii Dominika Wendołowskiego na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej.

Humor wysokiej klasy, dobra zabawa aktorów i aplauz publiczności to najlepsze streszczenie sztuki! Teatr Dla Dorosłych działa od roku przy MOK „Amfiteatr”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2