Kalendarz

Maj
30
pt
Muzyczne fontanny @ Fontanny
Maj 30@19:00 – 20:30

Muzyczne fontanny to cykl koncertów, które będą odbywały się w piątkowe wieczory o godz. 19:00 od 30 maja do 5 września. W ramach koncertów będzie prezentowała się młodzież szkolna z Radomia oraz znane radomskie zespoły muzyczne.

fontanny1

Program:

  • Występ chórów Gospel Radom oraz Alvdal Blandetkor z Norwegii.
  • Otwarcie plenerowej wystawy zdjęć prezentujących kulturę oraz przyrodę Norwegii.

 

Alvdal Blandetkor to norweski chór z miejscowości Alvdal. Został założony w 1950 roku. Chór występuje z różnym repertuarem, od utworów biesiadnych poprzez muzykę ludową i rozrywkową po klasykę i utwory religijne. Od 5 lat dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Turid Camilla Tolla, która kończyła Wyższą Szkołę Muzyczną w północnym Troendelag, a następnie Wydział Dyrygentury na Uniwersytecie w Trondheim.

Alvdal Blandetkor

Gospel Radom to chór działający od 2006 roku. Został założony przez Iwonę Skwarek – uznaną radomską wokalistkę oraz nauczyciela – i działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Chór jest rozpoznawalną i cenioną w Radomiu marką wykonującą muzykę gospel.

gospel_radom

norwegia1

Mar
7
śr
„Tak, skarbie!” – spektakl Teatru Dla Dorosłych @ Scena Obozisko
Mar 7@19:00 – 20:00

Na Scenie Obozisko przeniesiemy się w czasie. Sentymentalną podróż do PRL-u zafunduje Teatr Dla Dorosłych, który wystawi po raz drugi sztukę „Tak, skarbie” w reżyserii Dominika Wendołowskiego na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej.

Humor wysokiej klasy, dobra zabawa aktorów i aplauz publiczności to najlepsze streszczenie premiery! Kto przegapił ją w listopadzie, będzie miał niepowtarzalną szansę, by nadrobić zaległości. Teatr Dla Dorosłych działa od roku przy MOK „Amfiteatr”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Maj
16
śr
„Tak, skarbie!” – spektakl Teatru Dla Dorosłych @ Scena Obozisko
Maj 16@20:00 – 21:15

 

Na Scenie Obozisko znów przeniesiemy się w czasie. Sentymentalną podróż do PRL-u zafunduje Teatr Dla Dorosłych, który wystawi sztukę „Tak, skarbie” w reżyserii Dominika Wendołowskiego na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej.

Humor wysokiej klasy, dobra zabawa aktorów i aplauz publiczności to najlepsze streszczenie sztuki! Teatr Dla Dorosłych działa od roku przy MOK „Amfiteatr”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2