Kalendarz

Mar
18
pt
Cezary Konrad Sekstet – On Classical @ MOK "Amfiteatr"
Mar 18@19:00 – 20:30

Czarek_Konrad_sekstet_amfiteatr_radom_600W piątkowy wieczór 18 marca w Amfiteatrze posłuchamy fuzji klasyki z jazzem, rockiem i elektroniką. Wszystko w nowych interpretacjach najwybitniejszych dzieł Chopina, Beethovena, Mozarta, Rossiniego i Piazzoli. Zagrają czołowi polscy muzycy na czele z doskonałym perkusistą Cezarym Konradem.

Cezary Konrad Sekstet – On Classical to najnowszy projekt znakomitego polskiego perkusisty – Cezarego Konrada. On Classical to koncert, który przełamuje stereotypy związane z muzyką poważną i wychodzi z nią poza tchnące powagą i dostojeństwem gmachy filharmonii. Pochodzący z różnych muzycznych światów artyści wzięli na warsztat najwybitniejsze utwory muzyki poważnej i – łącząc swoje umiejętności, pomysły i charaktery – nadali im drugie życie, pokazując ich aktualność oraz umiejętność wchodzenia w dialog z nowoczesnością.

Nowoczesne interpretacje klasyki nie są – oczywiście – zjawiskiem nowym. Projekt Cezarego Konrada to kolejny głos w tym popularnym nurcie. Nurcie, który wywołuje niechęć niektórych melomanów, zarzucających mu operowanie uproszczonym instrumentarium, technikami i środkami wyrazu. Tym razem jednak o łatwych uproszczeniach nie może być mowy. Wyrosły z jazzowego pnia temperament Cezarego Konrada w zestawieniu z bezkompromisowym podejściem do muzyki i wyobraźnią sprawiają, że jego projekt zaskakuje różnorodnością i rozwiązaniami, których przebiegu nie sposób przewidzieć. I o to właśnie w On Classical chodzi – aby utrzymać słuchacza w ciągłej czujności, o to, aby nawet na chwilę nie oderwał się od bycia blisko tego, co znajome i nowe jednocześnie.

Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, pianista. Absolwent UMFC w Warszawie. Współtwórca płyty „Night in Calisia” nagrodzonej Grammy 2014. Laureat wielu nagród, min.: Stypendium im. Krzysztofa Komedy, nagrody im. Mateusza Święcickiego.  Nieprzerwanie od 23 lat zwycięzca ankiety Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy perkusista. Wziął udział w nagraniu ponad 100 płyt, w tym 2 autorskich: „Meeting in Krakow”, „One mirror many reflections”. Współpracował min. z takimi artystami jak: Randy Brecker, Pat Matheny, Arturo Sandoval, Maria Schneider, Didier Lockwood, Jim Beard, Mino Cinelu, Gary Husband, a także ze wszystkimi osobistościami polskiej sceny jazzowej.

Skład:
Cezary Konrad – perkusja
Paweł Tomaszewski – keyboards
Paweł Pańta – bas
Anna Konrad – skrzypce
Anna Witkowska – skrzypce
Michał Zaborski – altówka

Miejsce:
MOK „Amfiteatr” – scena kameralna
ul. Parkowa 1

Czas:
Piątek 18 marca 2016
godz. 19.00

Bilety:
Do kupienia w dniu koncertu w cenie 20 zł.

Lis
21
pon
Dzień Życzliwości i Pozdrowień @ Scena Obozisko
Lis 21@11:00 – 18:30

dzien__zyczliwosci_60021 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji inicjatywa mieszkańców – Nasze Miejsce – skupiona wokół MOK „Amfiteatr”, organizuje szereg akcji mających wzbudzić więcej życzliwości wśród mieszkańców naszego miasta. Przyłącz się do nas! Radom miastem ludzi życzliwych!

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień narodził się już w 1973 roku w USA pod nazwą World Hello Day. Ideą Święta było rozwiązywanie konfliktów poprzez rozmowę, a nie przy użyciu siły. W naszym mieście chcemy propagować takie wartości jak życzliwość, tolerancję, wzajemną pomoc i szacunek. Dołącz do nas!

W programie:
11.00 – Wspólne wypiekanie ciasteczek
Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

15.00 – Akcja życzliwości
Miejsce: Galeria Słoneczna

15.20 – Korowód życzliwości
Miejsce: ulice miasta

16.30 – Wielkie wspólne malowanie życzliwości
Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

17.30 – Śmiech to zdrowie – seans jogi śmiechu
Miejsce: Scena Obozisko ul. Śniadeckich 2

Mar
7
śr
„Tak, skarbie!” – spektakl Teatru Dla Dorosłych @ Scena Obozisko
Mar 7@19:00 – 20:00

Na Scenie Obozisko przeniesiemy się w czasie. Sentymentalną podróż do PRL-u zafunduje Teatr Dla Dorosłych, który wystawi po raz drugi sztukę „Tak, skarbie” w reżyserii Dominika Wendołowskiego na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej.

Humor wysokiej klasy, dobra zabawa aktorów i aplauz publiczności to najlepsze streszczenie premiery! Kto przegapił ją w listopadzie, będzie miał niepowtarzalną szansę, by nadrobić zaległości. Teatr Dla Dorosłych działa od roku przy MOK „Amfiteatr”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Maj
16
śr
„Tak, skarbie!” – spektakl Teatru Dla Dorosłych @ Scena Obozisko
Maj 16@20:00 – 21:15

 

Na Scenie Obozisko znów przeniesiemy się w czasie. Sentymentalną podróż do PRL-u zafunduje Teatr Dla Dorosłych, który wystawi sztukę „Tak, skarbie” w reżyserii Dominika Wendołowskiego na podstawie felietonów Stefanii Grodzieńskiej.

Humor wysokiej klasy, dobra zabawa aktorów i aplauz publiczności to najlepsze streszczenie sztuki! Teatr Dla Dorosłych działa od roku przy MOK „Amfiteatr”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2