Kalendarz

Cze
27
śr
Dni Radomia 2018. Miasto otwarte @ Deptak w Radomiu
Cze 27@16:00 – 21:00

Środa, 27 czerwca, to „Miasto otwarte”. Na różne kultury, brzmienia, sprawności i niepełnosprawności, na wszystkich!

Zaczynamy o godz. 16 koncertem Studium Instrumentów Etnicznych. SIĘ to jeden z najbardziej spektakularnych zespołów na rodzimej folkowej scenie. Koncerty Studium to festiwal hipnotycznego bębnienia i odjechanych tekstów piosenek! Po koncercie – warsztaty bębniarskie na trawie.

Od godz. 17 trwać będą warsztaty językowe z Malta Language Center (hiszpański, japoński, angielski). Oprócz tego poznać będziecie mogli język migowy i Braille’a.

Od godz. 17.30 blok muzyczny: pokazy i warsztaty flamenco i bachaty z muzyką na żywo! Następnie – joga na trawie, po nich – warsztaty śpiewania w chórze.

Na finał, po godz. 20 wspólna, żywiołowa salsa z instruktorem Marcinem Strzeleckim w centrum miasta! Tego jeszcze w Radomiu nie było! :)

Cze
28
czw
Dni Radomia 2018. Radom – gola! @ Deptak w Radomiu
Cze 28@19:00 – 21:30

28 czerwca, bez względu na wynik mundialowego meczu Polska – Japonia, będziemy wieczorem w centrum Radomia fetować! Na sportowo.

Od godz. 19 na boisku, które stanie przy fontannach, trenerzy ze szkółki piłkarskiej Kuźnia Talentów Ajax Radom przeprowadzą trening otwarty dla dzieci w wieku 7-12 lat. Potem młode gwiazdy radomskiego Ajaxu zaprezentują triki z piłką.

Równocześnie Jump World zaprosi na szaleństwa na trampolinie, która będzie stała również w centrum miasta, nieopodal boiska. Zobaczymy też akrobacje w wykonaniu mistrzów z Jump World.

W naszej przestrzeni relaksu znajdziecie też dwa stoły do piłkarzyków, a trenerka zumby, Małgorzata Bielikow, poprowadzi warsztaty cheerliderskie.

Od godz. 20 zostaną na boisku rozegrane dwa mecze, w dwóch grupach wiekowych (7-10, 11-12). Po dekoracji, ok. godz. 21.15 koncert na skrzypce i wiolonczelę, na zielonej trawie. Zagrają: Marta Tomecka i Maria Wojutyńska.

Cze
29
pt
Dni Radomia 2018. Miasto ze snów @ Deptak w Radomiu
Cze 29@15:00 – 23:59

W piątek, 29 czerwca, postaramy się zmienić centrum Radomia w miasto ze snów! Od godz. 15 tajemniczy Pan Kleks będzie rozdawał specjalne piegi. Zbierajcie je, mogą się przydać ;)

O godz. 16 razem z „Radomskimi Uszytkami” zaprosimy na poduszkowy happening, później na warsztaty.

W godz. 15-18 będziecie też mogli w naszej namiotowej warsztatowni poznać tajniki sitodruku dzięki współpracy z UTH. W tym czasie deptak wypełniać będą piękne, wielkie bańki mydlane, produkowane przez grupę kuglarską AWARIA i specjalistę od bąbelków różnej maści – Łukasz Bach!

Miejska Biblioteka Publiczna pomoże nam przy warsztacie plastyczno-literackim „Czytanie do poduszki”, po godz. 16.30 – warsztat muzyczno-kołysankowy.

O godz. 17.30 Teatr Baj Pomorski zaprosi na spektakl „Pinokio”, a później, o godz. 19 fantastyczne widowisko – Teatr Pijana Sypialnia zaprosi na scenę na fontannach na „Sztuczki”!

STARY OGRÓD

O godz. 21 przeniesiemy się do Starego Ogrodu na koncert JMS Band. Po nim – spektakularne fire show. To nie koniec! Mocnym uderzeniem będzie z pewnością koncert elektronicznych szarlatanów z Poznania -zespołu Brodacze Live Act!

Po koncercie przespacerujemy się nad oczko wodne, na które, zgodnie z tradycją, wypuścimy kolorowe, płonące wianki.

Cze
30
sob
Dni Radomia 2018. Bajkowy Radom @ Deptak w Radomiu
Cze 30@14:00 – 21:30

Finałowa sobota będzie bajkowa! Zaczynamy o godz. 14. Do zabawy będzie Was zapraszał pojawiający się znienacka Klaun Kluseczka. O godz. 15 Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprosi na wesołe, kolorowe przedstawienie uliczne „Para buch, frazy w ruch!”.

Jednocześnie już od godz. 14.15 w namiocie na trawie trwać będzie warsztat cosplay – każdy będzie mógł z naszą pomocą przygotować sobie bajkowe przebranie, a później… uwiecznić efekt pracy w fotobudce.

O godz. 16 koncert – klasyka na trawie, czyli Jagodziński Trio gra Chopina!

Po koncercie, ok. godz. 17.20 Grupa Radomskich Opowiadaczy zaprosi na „Bajkę o Radomiu”. W godz. 18.15-20 we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Perspektywy zachęcimy Was do udziału w rodzinnej grze terenowej. Wśród atrakcji m.in. aktorzy do wynajęcia i puzzle z opowieściami… Więcej zdradzić nie możemy!

O godz. 20 wielki finał tegorocznych Dni Radomia „Miasta marzeń” – koncert Natalii Przybysz!

Lip
13
pt
ZEBRA-ni w Fosie. Zebrobus na fontannach @ Fontanny
Lip 13@16:00 – 19:30

Wyjeżdżamy zebro-foso-busem w miasto! 13 lipca, 27 lipca i 10 sierpnia wpadnijcie na fontanny. Wypatrujcie czarno-białej nyski!

Zapraszamy na warsztaty i animacje młodzież w wieku 12-17 lat.

Dziś, w piątek, 13-tego, razem z Radomską Grupą Mediową zaprosimy Was do mobilnego studia nagrań! Będziecie mogli poćwiczyć emisję głosu, wziąć udział w błyskawicznym kursie nagrań i streamów, pobawić się w dziennikarzy i… stand-uperów z Awarią!
Wypatrujcie zebrobusa!
Jeśli będzie padać, przeniesiemy wydarzenie na przyszły piątek. W kontakcie!