Kalendarz

Lis
18
nie
Wkręć się w teatr: Złota rybka z cyklu Kapitańskie opowieści @ Kuźnia Artystyczna
Lis 18@10:00 – 13:00

Po wielu latach ciężkiej służby na okrętach kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy. Jego słowa sprawiają, że historie rozrastają się, a bohaterowie ożywają na oczach widzów. Tylko wtajemniczonym kapitan może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru-magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna!

Tym razem wilk morski chciałby Wam opowiedzieć o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, że szczęśliwym jest się dzięki temu, jakim się jest, a nie dzięki temu, co się posiada.

Bilety: normalne po 10 zł, rodzinne po  30 zł na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

Kupując bilet, wybieracie godzinę spektaklu.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Lis
23
pt
Pod 13 – Ars scaenica – Kaziuk Kirelejson @ Pod 13
Lis 23@18:00 – 19:15

Najlepsze spektakle w wykonaniu teatrów amatorskich z Polski zobaczymy w nowym cyklu Amfiteatru Ars scaenica. Podczas drugiej odsłony cyklu,23 listopada godz.18, obejrzymy nagradzany monodram „Kaziuk Kirelejson” w wykonaniu Jerzego Kałdusia. Spektakl na podstawie „Konopielki” Edwarda Redlińskiego.

Jerzy Kałduś z Teatru Jednego Aktora z Lublina to aktor amator, który specjalizuje się  w monodramach. Mówi, że całe życie bawi się w aktorstwo, a wybrał monodram, bo dzięki niemu ma bliski kontakt z widzem. Był wielokrotnie nagradzany za swoje reakcje.

Kaziuk Kirelejson – monodram na postawie Konopielki Edwarda Redlińskiego – pokazuje wykrzywiony obraz polskiej wsi z czasów PRLu. Taplary, zapadła wieś odcięta od świata, jest tłem dla opowieści Kaziuka Bartoszewicza. Gdy do wsi przybywa nauczycielka z miasta, w stabilny świat jej mieszkańców zaczyna wkraczać nowość i postęp. Brawurowo zagrany spektakl pełen zabawnych tekstów skłania do refleksji o przemijaniu i roli cywilizacji w życiu człowieka.

Miejsce: Pod 13, Parkowa 1

Wstęp 10 zł, bilety na biletyna.pl i w kasie „Amfiteatru”

Lis
24
sob
Wkręć się w warsztat: Mozaika @ Kuźnia Artystyczna
Lis 24@10:00 – 12:00

Mozaika to starożytna sztuka dekoracji ogrodów i pałaców pochodząca z południowej Europy, daleka kuzynka glazurnictwa, która powraca w formie współczesnej. Wszystkie gresy, floresy i kamienie stworzą jedyne w swoim rodzaju przedmioty dekoracyjne… lusterka. Warsztat poprowadzi Anna Rudnicka-Litwinek

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły)

Bilety dostępna na biletyna.pl lub w biurze „Kuźni Artystycznej”.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Warsztaty o godz. 10.

Lis
30
pt
Pod 13 – Wieczór opowieści słowiańskich – tylko dla dorosłych @ Pod 13
Lis 30@18:00 – 19:30

Radomska Grupa Opowiadaczy zaprasza 30 listopada na wieczór pełen opowieści osadzonych w słowiańszczyźnie. Perun, strzygi, południce i utopce, to postaci dobrze znane naszym przodkom. Zanurzmy się w miniony świat pełen niezwykłych postaci i niecodziennych wydarzeń, które mrożą krew. Spotkanie dla dorosłych.

Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią:
Agata Dzik
Ryszard Ryziewicz
Bartłomiej Kopiński
Robert Jabłoński
Dariusz Wróbel
Paweł Błach

Wstęp wolny

Miejsce: „Pod 13”, ul. Parkowa 1

Początek o godz. 18.

Gru
1
sob
„Raz się żyje – historie pisane rowerem” cz. III @ Kawiarnia Artystyczna
Gru 1@15:00 – 20:00

1 grudnia 2018

Godz. 15.00-20.00

„Raz się żyje – historie pisane rowerem” cz. III

Zapraszamy na ostatnie z cyklu spotkań z rowerowymi podróżnikami w ramach projektu „Inspirator kultury”, których pomysłodawczynią jest Beata Jemiołowska. Tym razem o swoich wojażach opowiadać będzie trio: Michał Ziułek, Malwina Dobrowolska i Paweł Puławski.

Michał Ziułek to trener kolarstwa oraz założyciel TrenujRower.pl, organizator wyjazdów rowerowych do Hiszpanii, Francji i Chorwacji. Z wykształcenia fizjoterapeuta. Były zawodnik w drużynach: Kross Racing Team, BSA Pro Tour, Whistle Eskom oraz Voster Team. Uczestnik Mistrzostw Świata w maratonie MTB. – Jako trener swoją pracę opieram o biomechanikę ciała i fizjologię organizmu. Czuwam nad treningami osób w różnym wieku: od 18-latków po osoby po 60. roku życia. Ufam, że efekty są wynikiem wieloletniej pracy we właściwym kierunku z właściwymi osobami oraz z odpowiednim zapleczem – podkreśla Ziułek.

Malwina Dobrowolska pochodzi z Grudziądza, aktualnie mieszka we Wrocławiu. Opowie o rowerowych ultramaratonach w Polsce. – W zeszłym roku po raz pierwszy wsiadłam na rower obładowany sakwami i ruszyłam w swoją pierwszą dłuższą podróż – z Polski do Portugalii. W tym roku podjęłam się zupełnie innego wyzwania, postanowiłam, że przejadę ultramaraton. Na początek wybrałam Piękny Zachód, dystans 500 kilometrów z 36-godzinnym limitem. Następnie Decathlon Carbon Challenge, Wisła1200 oraz Bałtyk Bieszczady Tour. Co łączy te maratony? Długi dystans, często ponad doba kręcenia korbą bez snu, jazda w upale i w deszczu, ból każdej części ciała, satysfakcja po przejechaniu wyścigu oraz poznanie ludzi, z którymi łączy cię rowerowa pasja oraz przede wszystkim ból kolan na ostatnich odcinkach maratonu – zdradza Dobrowolska. Malwina opowie też o tym, jak przygotowywała się do ultramaratonów, w jaki sposób je przejechała oraz co dzięki nim zyskała.

Paweł Puławski – na co dzień kurier rowerowy z Wrocławia będzie opowiadał o ultra-długodystansowych wyścigach rowerowych, w których bierze udział od około roku. Paweł ma na swoim koncie najtrudniejsze wyścigi kolarskie na świecie, takie jak The Transcontinental Race (4200 km po Europie), Indian Pacific Wheel Race (5500 km po Australii) oraz  TransAtlanticWay Race (2300 km po Irlandii). Wszystkie to ultra dystansowe wyścigi kolarskie, self supported (bez wsparcia teamowego), w którym zawodnicy są zdani sami na siebie i nie mogą przyjmować żadnej zaplanowanej pomocy z zewnątrz. Oprócz wyścigów Paweł na co dzień poznaje i przekracza limity swoich możliwości, podejmując kolejno nowe i niecodzienne rowerowe przygody. Nie o wszystkim usłyszycie w mediach. Jego prelekcja skupiać się będzie głównie wokół Indian Pacific Wheel Race 2018 i historii człowieka noszącego tytuł najszybszego na świecie, który przejechał Australię ze Wschodu na Zachód na ostrym kole.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1