Kalendarz

Lis
17
sob
„Chlapidła”- warsztaty action painting @ Scena Obozisko
Lis 17@17:00 – 20:00

17-18 listopada 2018

Godz.17:00-20:00

 

MOK „Amfiteatr” zaprasza na dwudniowe warsztaty Action Painting- „Chlapidła”. Inicjatywa została nagrodzona w konkursie Inspirator Kultury organizowanym przez MOK „Amfiteatr” w I połowie roku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Projekt przewiduje dwa dni zajęć warsztatowych, które będą odbywały się w budynku Scena Obozisko przy ul. Śniadeckich 2.

Action Painting- malarstwo gestu, kładzie nacisk na sam proces tworzenia obrazu. Charakteryzują  je głównie techniki:

– swobodnego kapania, ściekania farby, lub chlapania farbą przy pomocy pędzla,

–  rozmazywania farby palcami,

–  chlapania farbą prosto z pojemnika bezpośrednio na płótno.

Podczas warsztatów m.in.:

– Wspólnymi siłami stworzymy wielkoformatowy obraz do muzyki granej na żywo!

– Każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił przy pracy nad indywidualnym „chlapidłem”.

– Wyrazisz siebie i swoje emocje przelewając je na płótno.

– Poznasz lepiej swój potencjał twórczy i odkryjesz jego nowe możliwości.

– Rozbudzisz swoją kreatywność!

– Spróbujesz malować techniką, która nie wymaga zdolności manualnych.

– Poznasz nowych, ciekawych ludzi i dobrze spędzisz czas podczas wspólnego tworzenia.

Nie musisz mieć żadnego przygotowania artystycznego. Jedyne ,co Ci się przyda, to pragnienie tworzenia oraz otwartość na nowe doświadczenia.

Zajęcia poprowadzą:

Maria Kosińska – studentka II stopnia Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Pedagog. Fotograf. Interesuję się arteterapią i edukacją kulturalną. Pragnie swoją ekspresją artystyczną zachęcić, każdego do wspólnego tworzenia.

Kuba Kosiński – wokalista, instruktor śpiewu, coach głosu. Prowadzi pracownię „Uwolnij Swój Głos”, inicjator Pieśniarskiego Kręgu. Uwielbia improwizować. Jego misją jest zachęcanie do muzykowania wszystkich, którzy po prostu mają na to ochotę – bez względu na talent i umiejętności.

Pierwsze spotkanie  17 listopada o godz.  17:00.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Wstęp wolny

Lis
18
nie
Wkręć się w teatr: Złota rybka z cyklu Kapitańskie opowieści @ Kuźnia Artystyczna
Lis 18@10:00 – 13:00

Po wielu latach ciężkiej służby na okrętach kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy. Jego słowa sprawiają, że historie rozrastają się, a bohaterowie ożywają na oczach widzów. Tylko wtajemniczonym kapitan może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru-magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna!

Tym razem wilk morski chciałby Wam opowiedzieć o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, że szczęśliwym jest się dzięki temu, jakim się jest, a nie dzięki temu, co się posiada.

Bilety: normalne po 10 zł, rodzinne po  30 zł na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

Kupując bilet, wybieracie godzinę spektaklu.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Lis
23
pt
Pod 13 – Ars scaenica – Kaziuk Kirelejson @ Pod 13
Lis 23@18:00 – 19:15

Najlepsze spektakle w wykonaniu teatrów amatorskich z Polski zobaczymy w nowym cyklu Amfiteatru Ars scaenica. Podczas drugiej odsłony cyklu,23 listopada godz.18, obejrzymy nagradzany monodram „Kaziuk Kirelejson” w wykonaniu Jerzego Kałdusia. Spektakl na podstawie „Konopielki” Edwarda Redlińskiego.

Jerzy Kałduś z Teatru Jednego Aktora z Lublina to aktor amator, który specjalizuje się  w monodramach. Mówi, że całe życie bawi się w aktorstwo, a wybrał monodram, bo dzięki niemu ma bliski kontakt z widzem. Był wielokrotnie nagradzany za swoje reakcje.

Kaziuk Kirelejson – monodram na postawie Konopielki Edwarda Redlińskiego – pokazuje wykrzywiony obraz polskiej wsi z czasów PRLu. Taplary, zapadła wieś odcięta od świata, jest tłem dla opowieści Kaziuka Bartoszewicza. Gdy do wsi przybywa nauczycielka z miasta, w stabilny świat jej mieszkańców zaczyna wkraczać nowość i postęp. Brawurowo zagrany spektakl pełen zabawnych tekstów skłania do refleksji o przemijaniu i roli cywilizacji w życiu człowieka.

Miejsce: Pod 13, Parkowa 1

Wstęp 10 zł, bilety na biletyna.pl i w kasie „Amfiteatru”

Lis
24
sob
Wkręć się w warsztat: Mozaika @ Kuźnia Artystyczna
Lis 24@10:00 – 12:00

Mozaika to starożytna sztuka dekoracji ogrodów i pałaców pochodząca z południowej Europy, daleka kuzynka glazurnictwa, która powraca w formie współczesnej. Wszystkie gresy, floresy i kamienie stworzą jedyne w swoim rodzaju przedmioty dekoracyjne… lusterka. Warsztat poprowadzi Anna Rudnicka-Litwinek

Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły)

Bilety dostępna na biletyna.pl lub w biurze „Kuźni Artystycznej”.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Warsztaty o godz. 10.

Lis
30
pt
Pod 13 – Wieczór opowieści słowiańskich – tylko dla dorosłych @ Pod 13
Lis 30@18:00 – 19:30

Radomska Grupa Opowiadaczy zaprasza 30 listopada na wieczór pełen opowieści osadzonych w słowiańszczyźnie. Perun, strzygi, południce i utopce, to postaci dobrze znane naszym przodkom. Zanurzmy się w miniony świat pełen niezwykłych postaci i niecodziennych wydarzeń, które mrożą krew. Spotkanie dla dorosłych.

Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wstęp wolny

Miejsce: „Pod 13”, ul. Parkowa 1

Początek o godz. 18.