Kalendarz

Kwi
27
sob
Wkręć się w warsztat – Być jak… Henri Matisse @ Kuźnia Artystyczna
Kwi 27@10:00 – 13:00

Kuźnia Artystyczna zaprasza na kolejną odsłonę familijnych zajęć „Wkręć się w warsztat”. Tym razem w cyklu ”Być jak…” spotkamy się z postacią Henriego Mattise’a – twórcy, który zapisał się na kartach historii malarstwa jako najsłynniejszy fowista. Matisse zapełniał swoje płótna plamami żywych, świetlistych, zwykle silnie kontrastowych … Henri Matisse był rywalem Pabla Picassa..

Prowadzenie: Joanna Kowalczyk

Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły); bilety na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Warsztaty o godz. 10 i 12.

 

Majówka z muzyką na żywo @ Scena Obozisko
Kwi 27@17:00 – 20:00

Majówka z muzyką na żywo

Weekend majowy już tuż tuż, zatem zapraszamy mieszkańców Radomia do udziału w imprezie tanecznej z muzyką na żywo na naszym tarasie. W programie m.in. wspólne grillowanie.

Wstęp wolny.

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Maj
11
sob
U Zośki i Staśka na imieninach – sąsiedzka potańcówka @ ul. Śniadeckich 11
Maj 11@16:00 – 19:00

Między imieninami Stanisława a Zofii MOK Amfiteatr zaprasza, razem z Centrum Aktywności Lokalnej, sąsiadów z Oboziska i wszystkich dzielnic Radomia na podwórkowe tango!

Spotkamy się dosłownie w przestrzeni podwórka przy ul. Śniadeckich 11, potańczymy, pośpiewamy i  po prostu pobawimy się razem przy muzyce. Sezon majówkowy czas zacząć na dobre, a czy jest ku temu lepsza okazja niż imieniny u sąsiadów? Będzie to znakomita okazja do sąsiedzkich pogawędek, plotek i anegdot, również o Amfiteatrze. Pobędziemy ze sobą, poznamy się lepiej. Będzie swojsko!

Jak na imieniny przystało, nie zabraknie poczęstunku.

Miejsce: podwórko przy ul. Śniadeckich 11

Wstęp wolny.

Maj
12
nie
Polski Jazz 360°: Kuba Stankiewicz Trio – koncert @ Kuźnia Artystyczna
Maj 12@18:00 – 19:30

Niespełna dwa tygodnie po Międzynarodowym Dni Jazzu ten gatunek muzyki będzie mieć swoje święto w Amfiteatrze, dokładnie w Kuźni Artystycznej. W ramach projektu Polski Jazz 360° wystąpi Kuba Stankiewicz Trio.

Kuba Stankiewicz od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. W drugiej połowie lat 80. grał z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty Open i Song Of Innocence). W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (dyplom w klasie fortepianu), gdzie został wyróżniony Nagrodą Oscara Petersona. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Z działalności amerykańskiej Stankiewicza warto także przypomnieć jego współpracę z orkiestrą legendarnego klarnecisty i bandleadera Artiego Shawa.

Po powrocie do kraju zakłada kwartet z Henrykiem Miśkiewiczem, Adamem Cegielskim oraz Cezarym Konradem, i nagrywa w 1993 roku płytę Northern Song (wybraną przez czytelników Jazz Forum Płytą Roku), potem współtworzy formację Traveling Birds (Darek Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Cezary Konrad), której nagrania (Traveling Birds Quintet, 1994 i Return To The Nest, 1995) ugruntowały jego mocną pozycję na krajowej scenie. Wśród innych muzyków, z którymi grał, warto wymienić Scotta Hamiltona, Arta Farmera (płyta Art In Wrocław), Sheilę Jordan, Janusza Muniaka, Tomasza Szukalskiego i Annę Marię Jopek.

W Kuźni Artystycznej wystąpi razem z Wojciechem Pulcynem (kontrabasistą, absolwentem Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym, oraz Policealnego Studium Jazzu im.Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta; Współpracował m. in. z Piotrem Baronem , Ewą Bem, R. Borowskim, Imerem Demirerem, Wojtkiem Karolakiem, ”Audiofel ing Band” Pawła Kaczmarczyka, z zespołem ”Kapela ze wsi Warszawa”, Erykiem Kulmem – ”Quintessence”, Slawomirem Kulpowiczem, Januszem Skowronem, Wojtkiem Staroniewiczem, Jarkiem Śmietaną, Tony Lakatosem , Michalem Urbaniakiem , Bobby Watsonem , J.”Ptaszynem” Wróblewskim) i Sebastianem Frankiewiczem (absolwentem Wydziału Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej; laureatem konkursów Jazz Nad Odrą we Wrocławiu, Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, Złotego Krokusa w Jeleniej Górze i Bielskiej Zadymki Jazzowej; od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem; w latach ubiegłych członek zespołów Janusza Muniaka, Lory Szafran, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, Mariusza Lubomskiego, Miki Urbaniak, Zbigniewa Wegehaupta oraz grupy „Bisquit” promowanej przez wytwórnię Kayax; koncertuje również z Grzegorzem Karnasem, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak i Januszem Skowronem).

Bilety po 30 zł, po 40 zł w dniu koncertu w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (pon.-pt. w godz. 9-15) i na biletyna.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Maj
18
sob
Radomski Festiwal Górski
Maj 18@13:00 – Maj 19@21:00

18 – 19 maja 2019

Po raz pierwszy w Radomiu w partnerstwie z Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” organizujemy festiwal poświęcony tematyce gór i podróży. Odwiedzą nas znakomici goście ze swoimi opowieściami o zdobywaniu najwyższych gór świata, a także o eksploracji jaskiń. Będziemy mogli skonfrontować się z autorami poczytnych górskich historii oraz obejrzeć filmy poświęcone festiwalowej tematyce w ramach Lądek Film Tour. Szczegółowy program wydarzeń na stronie www.amfiteatr.radom.pl oraz na profilach na Facebooku: „Amfiteatr w Radomiu” oraz stronie dedykowanej imprezie – „Radomski Festiwal Górski”.

Sobota 18 maja 2019

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1

13.00 – 20.00 ściana wspinaczkowa z Centrum Wspinaczkowego “Grota” w przestrzeni „fosy”

14.00 Spotkanie z Krzysztofem Wielickim poświęcone jego biografii pt. „Mój wybór”

16.00 Prelekcja ratownika TOPR, płetwonurka i podróżnika Krzysztofa Starnawskiego „Najpiękniejsze i najgłębsze zalane jaskinie na świecie”

Góryonline.com – Stoisko z literaturą górską

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, ul. Mikołaja Kopernika 1

CAŁY DZIEŃ wystawa archiwalnych pocztówek górskich udostępniona przez PTTK

18.00 – Archiwum Polskiego Himalaizmu Zimowego – „Wiele dróg. Historie o początkach polskiego himalaizmu zimowego w obiektywie Mirka Wiśniewskiego”

19.00 Film “10 000 km” z 1975 roku, w reżyserii Jerzego Surdela, o podróży Jelczem z Polski do Katmandu

Lądek Film Tour:

19.45 Tomasz Mackiewicz (1973-2018)

 

20.30 Koncert Bolewski/Tubis

 

21.30 Impreza towarzysząca: Rajd Wschodzącego Słońca, organizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Miejski w Radomiu

 

Niedziela 19 maja 2019

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1

13.00 – 19.00 ściana wspinaczkowa z Centrum Wspinaczkowego “Grota” w przestrzeni „fosy”

14.00 Andrzej Myrta –  prelekcja „Uszba Południowa vs. Pik Lenina”

15.00 Rafał Fronia – prelekcja poświęcona książce „Rozmowa z górą” i opowieść o wyprawie na Manaslu

15.30 Kasia Biernacka – prelekcja „Z małym dzieckiem na wyprawę?”

17.00 Kasia Biernacka – warsztaty dla dzieci – „Speleologia – czyli co się kryje we wnętrzu gór?”

17.00 „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” – spotkanie z Dominikiem Szczepańskim

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, ul. Mikołaja Kopernika 1

Lądek Film Tour:

18.30 Mothered by Mountains

18.50 Big World

19.10 Dreamland

 

Patronat nad wydarzeniem objęli:

Fundacja Wielki Człowiek

Góryonline.com