Dni Godności

„Radomskie Dni Godności” – impreza zajmująca się osobami niepełnosprawnymi – została zainaugurowana w Radomiu za sprawą dyrektorki „Amfiteatru” Grażyny Chabowskiej w 2005 roku. W czasie imprezy odbywają się prezentacje artystyczne, spotkania integracyjne, koncerty oraz uroczysty przemarsz ulicami Radomia.

„Radomskie Dni Godności”, które na stałe zapisały się do kalendarza kulturalnego Radomia, sprowadziła do Radomia Dyrektor „Amfiteatru” – Grażyna Schabowska. W 2002 roku wzięła udział w pierwszych Dniach Godności, które odbyły w Warszawie. Po powrocie zaproponowała Radomskiemu Forum Integracyjnemu przeniesienie tej idei na grunt radomski. Pomysł został przyjęty jednogłośnie i od 2005 roku Radomskie Dni Godności odbywają się w naszym mieście.

„Radomskie Dni Godności” dotyczą osób niepełnosprawnych, a w całości poświęcone są – z jednej strony radości: prezentacjom artystycznym, zabawie i integracji, a z drugiej problemom wynikającym z niepełnosprawności, roli dotkniętych nią osób w społeczeństwie oraz opiece nad chorymi. To święto każe zatrzymać się na chwilę i uświadomić sobie, że ci ludzie żyją obok nas i stanowią część społeczeństwa, które potrzebuje naszej pomocy.

Jose Torres z zespołem na Dniach Godności w 2010 roku

Jose Torres z zespołem na Dniach Godności w 2010 roku

Krystyna Giżowska w 2008 roku

Krystyna Giżowska w 2008 roku

Koncertem Krystyny Giżowskiej na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury

Gospel Radom

Gospel Radom 2007

Podczas Radomskich Dni Godności „Amfiteatr” przyjął pod swój dach i włączył do stałej działalności „Miasteczko Anny Marii”. Jest to inicjatywa wychodząca naprzeciw samotnym matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Samotne matki znajdują tam pomoc od innych matek, a także chwile na odpoczynek, refleksję czy twórcze zajęcia. Miasteczko ma na celu wspierać rodziców w trudnych życiowych sytuacjach i choćby na chwilę – odciążyć.

Wpisz komentarz