Nasze imprezy

Zapraszamy do zapoznania się z imprezami, które cyklicznie organizuje Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. 

Zakres imprez organizowanych przez MOK „Amfiteatr” jest bardzo szeroki.

Koncerty w „Amfiteatrze”

Historia organizowania koncertów w „Amfiteatrze” sięga 1980 roku, kiedy obiekt został oddany do użytku. Od tego czasu przez scenę „Amfiteatru” przewinęła się plejada dawnych i obecnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, dziennikarskiej i aktorskiej, wśród których można, między innymi, wymienić: Krystynę Sienkiewicz, Romana Wilhelmiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Rosiewicza, Bożenę Dykiel, Irenę Jarocką, Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Wojciecha Manna, radomski zespół IRA, Halinę Frąckowiak, Janusza Gajosa, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchę, Violettę Villas, zespół Lombard, Bogdana Smolenia, Kazimierza Kaczora, Edytę Geppert, Michała Bajora, Hannę Banaszak, zespół Papa Dance i Krzysztofa Jaroszyńskiego. A to tylko w latach 80-tych.

bajm1

 

Foto: Amfiteatr – Bajm z Beatą Kozidrak wystąpił w Amfiteatrze podczas Dni Radomia – 24.06.2011

Zobacz więcej>>

 

Spotkajmy się na Żeromskiego

„Spotkajmy się na Żeromskiego” to cykl koncertów, które odbywały się w każdą niedzielę lata na scenie przed Urzędem Miejskim w Radomiu (w latach 2009-2015). Kiedyś, w ramach tych koncertów, można było posłuchać jedynie młodych wokalistów i zespołów z Radomia. Uległo to zmianie w 2009 roku, kiedy gospodarzem nowej sceny plenerowej jak i organizatorem koncertów został Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. Wraz z Gminą Miasta Radomia „Amfiteatr” każdorazowo zaprasza na miejski deptak w okolicę Urzędu Miejskiego gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, reprezentujące różnorodne gatunki i style muzyczne.

Foto: Amfiteatr – Kasia Kowalska – 4.09.2011

Zobacz więcej>>

 

Koncerty jazzowe

MOK „Amfiteatr” od wielu lat organizuje koncerty jazzowe. W ostatnich latach ten trend został wzmocniony i co roku radomski „Amfiteatr” organizuje kilka koncertów z uznanymi muzykami jazzowymi.

Foto: Amfiteatr – Iga Lewandowska i Kuba Stankiewicz: Chopin Songbook – 3.12.2010

Zobacz więcej>

 

Turniej Słowa

Od 2000 roku Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zainicjował wydarzenie pt. Turniej Słowa. Był to cykliczny konkurs recytatorski odbywający się zawsze pod koniec roku i mający na celu propagowanie literatury polskiej oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Turniej Słowa

Foto: Amfiteatr – Wręczenie nagród podczas 10 Turnieju Słowa w 2010 roku

Zobacz więcej>>

 

Muzyczna Kuźnia Talentów

Duże uznanie wśród radomian zdobyła działająca od lutego 2010 roku, „Muzyczna Kuźnia Talentów”. Pomysłodawcą i prowadzącym kuźnię był Dyrektor ds. artystycznych „Amfiteatru” – Jerzy Skwarek. W ramach spotkań organizowane były prezentacje muzyczne, głównie koncerty, na których występują zespoły współpracujące i zaprzyjaźnione z „Amfiteatrem”. Projekt muzyczny, bo tak się go nazywało, miał na celu promocję rodzimych twórców, a występujące zespoły prezentowały różne nurty muzyczne.

Foto: Amfiteatr – Występ zespołu Wave Storm w 2010 roku

Zobacz więcej>>

 

Radomskie Dni Godności

„Radomskie Dni Godności” – impreza zajmująca się osobami niepełnosprawnymi – została zainaugurowana w Radomiu za sprawą dyrektorki „Amfiteatru” Grażyny Chabowskiej w 2005 roku. W czasie imprezy odbywały się prezentacje artystyczne, spotkania integracyjne, koncerty oraz uroczysty przemarsz ulicami Radomia.

Foto: Amfiteatr – Radomskie Dni Godności 2010

Zobacz więcej>>

Zobacz więcej>>

Wpisz komentarz