Spacer z duchami i debata już w piątek!

W piątek, 30 czerwca, Stowarzyszenie Droga Mleczna i MOK „Amfiteatr” zapraszają na kolejny spacer po Radomiu. Tym razem z dreszczykiem i z duchami! Przed spacerem w Łaźni odbędzie się debata „Nowe życie na wolności” poświęcona zbrodni, karze i systemowi penitencjarnemu. Debata jest inauguracją cyklu „Salony Drogi Mlecznej”

Debata odbędzie się 30 czerwca w Łaźni (Żeromskiego 56), początek o godz. 18.

– „Salony Drogi Mlecznej” to seria cyklicznych debat dyskusyjnych o tematyce społecznej i edukacyjnej w nietuzinkowej, innowacyjnej formie. Pierwsze spotkanie będzie związane ze zbrodnią i karą, i dotyczyć będzie obecnego systemu penitencjarnego – mówi Mateusz Kiełczyński z „Drogi Mlecznej”.

– Zadamy m.in. pytania o skuteczność istniejącego modelu resocjalizacji w Polsce oraz to, czy we współczesnym państwie jest miejsce na karę śmierci? – zdradza Kiełczyński.

W znalezieniu odpowiedzi pomogą zaproszeni goście:

– Andrzej Kołodziejski, pracownik Służby Więziennej z Bielska-Białej i przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach, przewodniczący Śląskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

– Magdalena Natorska, absolwentka resocjalizacji w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Brała udział w badaniach więźniów dożywotnich, przywódców zorganizowanych grup przestępczych oraz monitoringu postępowania z tzw. więźniami niebezpiecznymi.

– Mateusz Waśkiewicz, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na Wydziale Resocjalizacji, przedsiębiorca, wiceprezes okręgu radomskiego Partia Wolność.

– Debata ma otwartą formę, dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa i dyskusji, poprowadzi ją redaktor Michał Dzierżak. Wstęp wolny – dodaje Kiełczyński.

Spacer z duchami

Po debacie, o godz. 21 zbiórka przed pomnikiem Jana Kochanowskiego na deptaku. MOK „Amfiteatr” i Stowarzyszenie Droga Mleczna poprowadzą tym razem uczestników spaceru po tajemniczych, niekiedy mrocznych zakamarkach Radomia. Nie zabraknie wątków kryminalnych, radomskich duchów i miejskich legend. Zadbamy też o odpowiednią oprawę dźwiękową i wizualną. Spacer dla ludzi o mocnych nerwach!

Wstęp wolny.


Tags: , ,

Wpisz komentarz