Kalendarz

Lut
28
nie
Kulturowo otwarci: Szlakiem radomskich pałaców i pałacyków
Lut 28@10:45 – 13:00

– Zapraszamy radomian „z urodzenia”, lokalnych patriotów oraz radomian przyjezdnych – obcokrajowców mieszkających w naszym mieście – na wycieczkę z przewodnikiem! Wycieczkę po Radomiu  i jego architektonicznie ciekawych miejscach. Tematem niedzielnej przechadzki będą radomskie pałace i pałacyki oraz ich historia – zachęca Veronika Hajdu, pomysłodawczyni cyklu „Kulturowo otwarci”. Zbiórka 28 lutego o godz. 10.45 przy pomniku Jana Kochanowskiego (przy parku T. Kościuszki, vis a vis Urzędu Miejskiego w Radomiu – Żeromskiego 53). 

Przewodnikiem będzie Pani Alina Osieniecka – pilot i przewodnik wycieczek turystycznych, pracownik Centrum Informacji Turystycznej przy MOSiR w Radomiu. Radomianka, której przyświeca motto: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Propagatorka rodzinnego miasta Radomia.

Spacer odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i w bezpiecznych „okolicznościach”, bo na świeżym powietrzu. Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez formularz on-:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVPTPizo-IQAg_sORYFQg7kDA9OVgCM1d1bEGmXHdsRk-0-w/viewform

Udostępnimy także przewodnik trasy i zabytków w językach: włoskim, polskim, francuskim , rosyjskim, niemieckim i angielskim.

Po uprzednim zgłoszeniu na miejscu będzie możliwość przetłumaczenia fragmentów niezrozumiałych dla gości spotkania na język rosyjski, ukraiński, angielski, niemiecki.

Zbiórka 28 lutego o godz. 10.45 przy pomniku Jana Kochanowskiego (przy parku T. Kościuszki, vis a vis Urzędu Miejskiego w Radomiu – Żeromskiego 53).
PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE!
WAŻNE: Jeśli 15 lutego 2021 r. nie zmienią się obostrzenia co do organizacji imprez i zgromadzeń, przełożymy spacer na inny termin.

 

Mar
7
nie
Wkręć się w muzykowanie: Aladyn
Mar 7@09:30 – 13:30

Zapraszamy na pełną przygód opowieść o ALADYNIE. Poznamy księżniczkę, córkę Sułtana, będziemy latać czarodziejskim dywanem, by w końcu odszukać Dżina zamkniętego w czarodziejskiej lampie.

Oto MUZYCZNE OPOWIEŚCI ence-pence, gdzie taniec zaplata się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem, a wszystko razem tworzy niezapomnianą przygodę, dając mnóstwo radości. To wyjątkowy rodzaj spektaklu, gdzie dzieci są nie tylko jego odbiorcami, ale stają się jednocześnie twórcami, aktywnie przeżywając treści bajki.

PROWADZENIE: Kinga Bobienko – muzyk, pedagog, absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dla Menedżerów Kultury na SGH w Warszawie. Jej fascynacją jest świat dziecięcej wyobraźni, który odpowiednio stymulowany, potrafi zabrać w niezapomnianą podróż.

Dbając o Państwa bezpieczeństwo, przestrzegamy procedur sanitarnych. Prosimy o zakładanie masek, dezynfekcję rąk przed wejściem na salę i zachowywanie bezpiecznego dystansu.

Warsztaty o godz.: 9:30, 11, 12:30

Kupując bilet, wybieracie porę spotkania.

Limity wiekowe: 2-7 lat.

Bilety: 30 zł (rodzic+dziecko) wyłącznie na biletyna.pl 

Miejsce: Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5

 

Mar
13
sob
Halo, Ziemia! Z aplikacją na spacerze
Mar 13@11:00 – 11:10
Wracamy z cyklem „Halo, Ziemia!” i zapraszamy na drugą odsłonę bloku tematycznego poświęconego ptakom 🦉 Z pewnością o wiele bardziej multimedialną!
👉🏻 Czy spacer z telefonem to dobry pomysł? Pewnie wielu z Was pomyślałoby, że na pieszej wycieczce telefon będzie wyświetlał same powiadomienia. Gdzie ten odpoczynek?
👉🏻 Pokażemy Wam, w jaki sposób czas wolny można łączyć z nauką. Potwierdzimy, że telefon komórkowy można wykorzystać o wiele bardziej kreatywnie. Identyfikacja odgłosów ptaków? automatyczne wskazanie interesujących miejsc w pobliskich lasach? Wytyczenie drogi za pomocą kompasu? Żaden problem! Potrzebujesz do tego tylko aplikacji 🧭
👉🏻 Zestaw kilku darmowych programów pozwoli poczuć się nam o wiele bezpieczniej w miejscach, które odwiedzamy po raz pierwszy. Niezależnie czy aktualnie mamy dostęp do internetu 🦅
👉🏻 Widzimy się w najbliższą w sobotę 13 marca o godz. 11:00 z Patrykiem Wikalińskim – specjalistą od Kreatywnego Smartfonowania, który w naszej Pracowni Nowych Mediów zaprezentuje zestaw aplikacji gotowych do pobrania z App Store oraz Google Play 📲
Naładujcie swoje baterie i zaznaczcie swoją obecność w wydarzeniu, a my zajmiemy się już resztą!
Realizacja: Pracownia Nowych Mediów
Mar
14
nie
Wkręć się w teatr: Mój przyjaciel pies
Mar 14@10:00 – 13:00

„Mój przyjaciel pies” to pełen humoru spektakl dla dzieci od lat trzech. Opowiada historię pewnego Misia, który spotyka biednego, głodnego i bezdomnego psa. Bardzo chciałby go zabrać do domu, ale Tata Niedźwiedź nie lubi piesków, dokuczyły mu, kiedy dawno temu żył w lesie. Czy małemu Misiowi uda się zaprzyjaźnić z psem? Czy tata zgodzi się, by pies zamieszkał u nich pod łóżkiem? Jaką rolę odegra pojawienie się groźnego i podstępnego Lisa? Tego dowiecie się, oglądając przedstawienie.

TeatRyle to przedsięwzięcie Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, absolwentów PWST Wydziału Sztuki Lalkarskiej (obecnie Akademia Teatralna) w Białymstoku, na co dzień aktorów Teatru Animacji w Poznaniu.

Spektakle o godz. 10 i 12 w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5.

Bilety: 50 zł bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) ; 15zł bilet pojedynczy, 15zł ( 1+1) na Kartę osoby z niepełnosprawnością. Bilety wyłącznie na biletyna.pl 

Spektakl dla widzów od lat 3 do 103. Liczba miejsc ograniczona!

Dbając o Państwa bezpieczeństwo, przestrzegamy procedur sanitarnych. Prosimy o zakładanie masek, dezynfekcję rąk przed wejściem na salę i zachowywanie bezpiecznego dystansu.

Mar
15
pon
Przygoda życia – Rodzicielstwo #Rozwój mowy u dziecka
Mar 15@19:00 – 20:00

15 marca wieczorem zapraszamy na premierę piątej odsłony cyklu podcastów „Przygoda życia – Rodzicielstwo”. Pomysłodawczyni cyklu, Karolina Rudecka z Działu Projektów Kulturalnych Amfiteatru, rozmawiać będzie z Anną Zając – logopedą, polonistką i językoznawcą o rozwoju mowy u dziecka

– Z Panią Anią porozmawiamy o tym, w jaki sposób przebiega proces rozwoju mowy. Jak rodzic może stymulować swoje dziecko na każdym etapie jego życia, aby mówiło w sposób prawidłowy.  Jakie są normy i kiedy interweniować u specjalisty? Czy sposób, w jaki dziecko je, pije, ma wpływ na proces nauki mowy i wymowy? O tym posłuchacie 15 marca od godz. 19 na naszym profilu fb-  zaprasza Karolina Rudecka. 

Anna Zając,  logopedka, polonistką, jezykoznawczyni, wykładowca. Pracuje w Stowarzyszeniu Karuzela w Radomiu jako terapeuta i diagnosta. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uprawnienia z logopedii zdobyła na Uniwersytecie Warszawskim. W Kielcach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego obroniła doktorat z zakresu nauk humanistycznych.  Jest autorką kilku artykułów naukowych, prowadzi bloga, napisała książkę dla maluszków o Bubie.

Jeżeli macie Państwo ochotę zadać pytanie specjaliście, to proszę napiszcie je w emailu: karolina.rudecka@amfiteatr.radom.pl