Kalendarz

Lut
21
pt
Krzysztof Herdzin Trio @ MOK
Lut 21@20:00 – 21:30

Krzysztof Herdzin – fortepian
Robert Kubiszyn – bas
Cezary Konrad – perkusja

Autorskie kompozycje Krzysztofa Herdzina oraz jazzowe interpretacje muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych jazzmanów.

Tym co ujmuje odbiorców koncertów trio Krzysztofa Herdzina jest niezwykły rodzaj interakcji zachodzącej pomiędzy muzykami – ta trójka pasjonuje się bowiem tymi samymi gatunkami, słucha podobnych artystów, grywa ze sobą w różnych konfiguracjach od wielu lat. Są jak jeden organizm odbierający na tych samych falach, rozumiejący się bez słów, w niezwykły sposób reagujący na wszelkie zwroty muzycznej akcji. Muzycy w swoim instrumentalnym dialogu z lekkością przekraczają granice utartych jazzowych ścieżek, łamiąc zasady klasycznych harmonii i rytmów.

Krzysztof Herdzin należy do najbardziej zapracowanych i cenionych polskich muzyków ostatnich lat, którzy potrafią poruszać się w różnorodnych stylistykach. Zbigniew Namysłowski mawia, że Herdzin potrafi zagrać wszystko. Kompozytor piosenek, tematów jazzowych i dużych form orkiestrowych, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, dyrygent, aranżer, producent.

Pracował prawie ze wszystkimi liczącymi się w Polsce gwiazdami ze świata piosenki i jazzu. Koncertował w Kanadzie, USA, Meksyku, Indiach oraz prawie wszystkich krajach Europy. Zdobył dwie platynowe i dziesięć Złotych Płyt. Wielokrotnie nominowany w różnych kategoriach do nagrody Fryderyk i do nagrody Programu 3 PR “Mateusze”.

Wziął udział w nagraniu ponad 180 płyt CD, w tym dziewięciu autorskich. Ma na swoim koncie ponad 2000 partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy i zespoły jazzowe. Koncertował z wybitnymi kameralistami: Jadwigą Kotnowską, Vadimem Brodskim, Wojtkiem Mrozkiem, kwartetami Royal String Q., Prima Vista, Camerata.

Cezary Konrad to wybitny perkusista, nieprzerwanie od roku 1992 uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top w czasopiśmie Jazz Forum. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Markiem Napiórkowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

Robert Kubiszyn to znakomity gitarzysta basowy i kontrabasista mający na koncie współpracę m.in. z Markiem Napiórkowskim, Adamem Pierończykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Wydał solowy album Before Sunrise.Krzysztof_Herdzin_trio_fot.Krzysztof_Wierzbowski02 Krzysztof_Herdzin_trio_fot.Krzysztof_Wierzbowski04 Krzysztof_Herdzin_trio_fot.Krzysztof_Wierzbowski07

Mar
1
sob
Ostatkowy turniej szachowy @ Kuźnia Artystyczna
Mar 1@11:00 – 15:00

1 marca 2014 roku (sobota) odbędzie się w ‚Kuźni Artystycznej’ Ostatkowy Turniej Szachowy. W turnieju mogą brać udział juniorzy i seniorzy. Zapraszamy do zgłoszeń

Celem turnieju jest popularyzacja szachów miasta Radomia i okolic. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2014 roku.

Zapisy:

W Turnieju mogą brać udział zawodnicy, którzy:

1. zarejestrują się na stronie ChessarbitterPro
2. zgłoszą się osobiście w sekretariacie Kuźni Artystycznej do dnia 28.02.2014
3. zgłoszą się telefonicznie: 48 679 61 03

Regulamin Turnieju >> format PDF

Wpisowe:
Juniorzy 10 zł, seniorzy 20 zł

33-12366403973lbu

Mar
18
pt
Cezary Konrad Sekstet – On Classical @ MOK "Amfiteatr"
Mar 18@19:00 – 20:30

Czarek_Konrad_sekstet_amfiteatr_radom_600W piątkowy wieczór 18 marca w Amfiteatrze posłuchamy fuzji klasyki z jazzem, rockiem i elektroniką. Wszystko w nowych interpretacjach najwybitniejszych dzieł Chopina, Beethovena, Mozarta, Rossiniego i Piazzoli. Zagrają czołowi polscy muzycy na czele z doskonałym perkusistą Cezarym Konradem.

Cezary Konrad Sekstet – On Classical to najnowszy projekt znakomitego polskiego perkusisty – Cezarego Konrada. On Classical to koncert, który przełamuje stereotypy związane z muzyką poważną i wychodzi z nią poza tchnące powagą i dostojeństwem gmachy filharmonii. Pochodzący z różnych muzycznych światów artyści wzięli na warsztat najwybitniejsze utwory muzyki poważnej i – łącząc swoje umiejętności, pomysły i charaktery – nadali im drugie życie, pokazując ich aktualność oraz umiejętność wchodzenia w dialog z nowoczesnością.

Nowoczesne interpretacje klasyki nie są – oczywiście – zjawiskiem nowym. Projekt Cezarego Konrada to kolejny głos w tym popularnym nurcie. Nurcie, który wywołuje niechęć niektórych melomanów, zarzucających mu operowanie uproszczonym instrumentarium, technikami i środkami wyrazu. Tym razem jednak o łatwych uproszczeniach nie może być mowy. Wyrosły z jazzowego pnia temperament Cezarego Konrada w zestawieniu z bezkompromisowym podejściem do muzyki i wyobraźnią sprawiają, że jego projekt zaskakuje różnorodnością i rozwiązaniami, których przebiegu nie sposób przewidzieć. I o to właśnie w On Classical chodzi – aby utrzymać słuchacza w ciągłej czujności, o to, aby nawet na chwilę nie oderwał się od bycia blisko tego, co znajome i nowe jednocześnie.

Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, pianista. Absolwent UMFC w Warszawie. Współtwórca płyty „Night in Calisia” nagrodzonej Grammy 2014. Laureat wielu nagród, min.: Stypendium im. Krzysztofa Komedy, nagrody im. Mateusza Święcickiego.  Nieprzerwanie od 23 lat zwycięzca ankiety Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy perkusista. Wziął udział w nagraniu ponad 100 płyt, w tym 2 autorskich: „Meeting in Krakow”, „One mirror many reflections”. Współpracował min. z takimi artystami jak: Randy Brecker, Pat Matheny, Arturo Sandoval, Maria Schneider, Didier Lockwood, Jim Beard, Mino Cinelu, Gary Husband, a także ze wszystkimi osobistościami polskiej sceny jazzowej.

Skład:
Cezary Konrad – perkusja
Paweł Tomaszewski – keyboards
Paweł Pańta – bas
Anna Konrad – skrzypce
Anna Witkowska – skrzypce
Michał Zaborski – altówka

Miejsce:
MOK „Amfiteatr” – scena kameralna
ul. Parkowa 1

Czas:
Piątek 18 marca 2016
godz. 19.00

Bilety:
Do kupienia w dniu koncertu w cenie 20 zł.

Paź
14
sob
Gra miejska – finał
Paź 14@10:00 – 13:00

„Młody, stary – dwa bratanki” to pomysł radomianina, realizowany w naszym projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. W czasie cyklicznych zajęć stworzyliśmy grę miejską, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia. Gwarantujemy świetną zabawę, w czasie której będziecie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, a które dla Was przygotowali uczestnicy warsztatów – trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, wiedzą o naszym mieście, a także logicznym myśleniem. To świetna przygoda dla wszystkich, którzy lubią wyzwania i pasjonują się historią Radomia. Zapraszamy maksymalnie 4-osobowe grupy.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 667 901 900.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu  „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

Miejsce: Start – pod dawnym kinem Apollo