Kalendarz

Sie
31
sob
Scena letnia: Redlin – koncert
Sie 31@19:00 – 20:30

31 sierpnia 2019

Redlin – koncert

Czeka nas mocna dawka światowego folku w nowoczesnym, profesjonalnym i żywiołowym wykonaniu zespołu Redlin. Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog.

Miejsce: Park na Gołębiowie II przy ul. Gen. Hallera

Mar
9
pon
Halo, Ziemia! Wróbel w wielkim mieście
Mar 9@08:32 – 09:32

Zapraszamy w piątek, 13 marca, na kolejne spotkanie z cyklu „Halo, Ziemia!”, tym razem poświęcone wróblom. 

Razem z ornitologiem i przyrodnikiem, Jackiem Słupkiem, przyjrzymy się bliżej wróblom – ptakom powszechnie dotychczas spotykanym w miastach, blisko naszych domostw. Jednak przez ostatnie lata ich miejskie populacje wyraźnie zmalały. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie są przyczyny tego stanu. Dowiemy się także, jak zmiany w przyrodzie powodowane przez ludzi wpływają na obecność wróbla w naszym otoczeniu.

Jacek Słupek – od lat szerzy wśród mieszkańców Radomia wiedzę na temat ptaków. Ale nie tylko – gdy trzeba, ratuje je. A trzeba często, bo w Radomiu nikt się tym nie zajmuje. W przepełnionym schronisku w wolierze dla ptaków mieszkają psy. Gdy więc ktoś znajdzie chorego, wyrzuconego z gniazda lub ze złamanym skrzydłem ptaka, przywozi go do pana Jacka. A on opiekuje się szczygłami, czyżykami, bocianami – choć sam ma cztery psy, koty i dwie koszatniczki…

Spotkanie będzie poświęcone tym ptakom także dlatego, że 20 marca obchodzony jest Europejski Dzień Wróbla. Zapraszamy całe rodziny.

Początek 13 marca o godz. 17 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2.
Wstęp wolny.

Lut
23
wt
Halo, Ziemia! Co tam ćwierka? – Robimy karmnik
Lut 23@12:00 – 12:15
Wracamy z cyklem „Halo, Ziemia!” i zapraszamy na pierwszą odsłonę bloku tematycznego poświęconego ptakom.
We wtorek, 23 lutego, zaprosimy Was na warsztat on-line, podczas którego Łukasz Fałdrowicz, specjalista od projektowania i aranżacji wnętrz, sztuk plastycznych rozmaitych, majsterkowicz, pokaże Wam, jak w prosty sposób zrobić karmnik.
Zima nie odpuszcza, warto więc zadbać o małych, skrzydlatych przyjaciół.
W marcu Patryk Wikaliński, nasz specjalista od kreatywnego smartfonowania, opowie o aplikacjach, które służą do rozpoznawania ptaków po ich trelach, a tuż przed pierwszym dniem wiosny wybierzemy się na wycieczkę do lasu!
Realizacja: Pracownia Nowych Mediów
Mar
13
sob
Halo, Ziemia! Z aplikacją na spacerze
Mar 13@11:00 – 11:10
Wracamy z cyklem „Halo, Ziemia!” i zapraszamy na drugą odsłonę bloku tematycznego poświęconego ptakom 🦉 Z pewnością o wiele bardziej multimedialną!
👉🏻 Czy spacer z telefonem to dobry pomysł? Pewnie wielu z Was pomyślałoby, że na pieszej wycieczce telefon będzie wyświetlał same powiadomienia. Gdzie ten odpoczynek?
👉🏻 Pokażemy Wam, w jaki sposób czas wolny można łączyć z nauką. Potwierdzimy, że telefon komórkowy można wykorzystać o wiele bardziej kreatywnie. Identyfikacja odgłosów ptaków? automatyczne wskazanie interesujących miejsc w pobliskich lasach? Wytyczenie drogi za pomocą kompasu? Żaden problem! Potrzebujesz do tego tylko aplikacji 🧭
👉🏻 Zestaw kilku darmowych programów pozwoli poczuć się nam o wiele bezpieczniej w miejscach, które odwiedzamy po raz pierwszy. Niezależnie czy aktualnie mamy dostęp do internetu 🦅
👉🏻 Widzimy się w najbliższą w sobotę 13 marca o godz. 11:00 z Patrykiem Wikalińskim – specjalistą od Kreatywnego Smartfonowania, który w naszej Pracowni Nowych Mediów zaprezentuje zestaw aplikacji gotowych do pobrania z App Store oraz Google Play 📲
Naładujcie swoje baterie i zaznaczcie swoją obecność w wydarzeniu, a my zajmiemy się już resztą!
Realizacja: Pracownia Nowych Mediów
Mar
21
nie
Halo, Ziemia! Leśna orkiestra
Mar 21@11:00 – 13:00

 

W cyklu „Halo, Ziemia!” i naszym bloku tematycznym o ptakach zapraszamy w pierwszy dzień wiosny na spacer!

🌳 Karolina Rudecka (MOK Amfiteatr) wraz z przedszkolem „Leśne smyki” proponują akcję budzenia wiosny 🐦🐜🦋🐛🌞

🌳Tęsknicie za byciem razem, za wolnością, jaką daje przyroda, za odetchnięciem pełną piersią świeżym powietrzem, za byciem tu i teraz? Jeśli na choć jedno z pytań odpowiedzieliście twierdząco, zapraszamy Was do zanurzenia się w naturze i wzięcia udziału w poszukiwaniu oznak wiosny!

🌳Wybierzemy się do lasu, gdzie będziemy wszystkimi zmysłami doświadczali budzącej się do życia przyrody. Podczas niedzielnego przedpołudnia zasmakujemy kąpieli leśnej. Pan Kamil Przerwa – założyciel pierwszego w Radomiu leśnego przedszkola „Leśne smyki” – przygotuje nam ścieżkę sensoryczną. Stworzymy z Waszym udziałem orkiestrę leśną, sekcję patyczkowo-szyszkowo- kamyczkową, która pod bacznym okiem hiszpańskiej dyrygentki Any Martinez przywoła tak długo oczekiwaną Wiosnę. Na koniec posłuchamy opowieści o tym, jak dzieci obchodzą pierwszy dzień wiosny w słonecznej Hiszpanii.

🌳Miejsce spotkania:
https://goo.gl/maps/keQSRSpJGwTAHbh58

Gdy dotrzecie do tego miejsca, rozejrzyjcie za znakami, które poprowadzą was do nieodległej polany.

🌳Z uwagi na remont mostu na ulicy Szydłowieckiej, dojazd do miejsca spotkania tylko od ul. Starokrakowskiej.

🌳Ubierzcie się adekwatnie do pory roku, aury i… leśnych okoliczności :)

🌳Wstęp wolny, rejestracja na wydarzenia wyłącznie przez formularz on-line dostępny od 11 marca, od godz. 12 w wydarzeniu i na www.amfiteatr.radom.pl

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

🌳Prowadzący:
Kamil Przerwa – założyciel pierwszego w Radomiu leśnego przedszkola „Leśne smyki” , majsterkowicz, organizator imprez oraz wypraw. Pasjonat astronomii i malarstwa. Propagator edukacji alternatywnej.

Ana Martinez – niezwykle ciepła i utalentowana muzycznie osoba. Jej mocną stroną są zajęcia artystyczne, malowanie i tworzenie niesamowitych prac z dziećmi. Pochodzi z Sewilli.