Kalendarz

Sie
31
sob
Scena letnia: Redlin – koncert
Sie 31@19:00 – 20:30

31 sierpnia 2019

Redlin – koncert

Czeka nas mocna dawka światowego folku w nowoczesnym, profesjonalnym i żywiołowym wykonaniu zespołu Redlin. Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog.

Miejsce: Park na Gołębiowie II przy ul. Gen. Hallera

Lut
15
pon
Przygoda życia – Rodzicielstwo #W formie po porodzie
Lut 15@19:00 – 20:00

W cyklu podcastów „Przygoda życia – Rodzicielstwo” zapraszamy na część 4 poświęconą fizjologii kobiet po porodzie. Pomysłodawczyni cyklu – Karolina Rudecka z Działu Projektów Kulturalnych – rozmawiać będzie z Agatą Łabędzką – fizjoterapeutką uroginekologiczną, która zajmuje się terapią kobiet, specjalizuje się m.in. w zaburzeniach statyki narządów miednicy mniejszej, terapii blizny. Przygotowuje kobiety do porodu, a także kobiety planujące ciążę, by jak najlepiej przeżyć ten czas dbając o siebie. Zajmuje się  również terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha. Agata Łabędzka ukończyła liczne szkolenia z tego zakresu głównie w fundacji Aenon, Rehaplusie, Rehaintegro, Good Move, Movuto, Fizjo Activ i wiele innych.

Podczas spotkania spróbujemy odczarować termin „fizjoterapia uroginekologiczna”.  Opowiemy, jak ważne jest, aby być świadomą stanu zdrowia swojej miednicy. Będziemy mówiły o problemach, z jakimi spotyka się kobieta zostając mamą, a które są ciągle tematem tabu. Podpowiemy, jak zadbać o mięśnie dna miednicy.

Premiera podcastu 15 lutego o godz. 19 na naszym fb „Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w Radomiu”. Podcast będzie też dostępny na naszym kanale YouTube. 

Mar
15
pon
Przygoda życia – Rodzicielstwo #Rozwój mowy u dziecka
Mar 15@19:00 – 20:00

15 marca wieczorem zapraszamy na premierę piątej odsłony cyklu podcastów „Przygoda życia – Rodzicielstwo”. Pomysłodawczyni cyklu, Karolina Rudecka z Działu Projektów Kulturalnych Amfiteatru, rozmawiać będzie z Anną Zając – logopedą, polonistką i językoznawcą o rozwoju mowy u dziecka

– Z Panią Anią porozmawiamy o tym, w jaki sposób przebiega proces rozwoju mowy. Jak rodzic może stymulować swoje dziecko na każdym etapie jego życia, aby mówiło w sposób prawidłowy.  Jakie są normy i kiedy interweniować u specjalisty? Czy sposób, w jaki dziecko je, pije, ma wpływ na proces nauki mowy i wymowy? O tym posłuchacie 15 marca od godz. 19 na naszym profilu fb-  zaprasza Karolina Rudecka. 

Anna Zając,  logopedka, polonistką, jezykoznawczyni, wykładowca. Pracuje w Stowarzyszeniu Karuzela w Radomiu jako terapeuta i diagnosta. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uprawnienia z logopedii zdobyła na Uniwersytecie Warszawskim. W Kielcach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego obroniła doktorat z zakresu nauk humanistycznych.  Jest autorką kilku artykułów naukowych, prowadzi bloga, napisała książkę dla maluszków o Bubie.

Jeżeli macie Państwo ochotę zadać pytanie specjaliście, to proszę napiszcie je w emailu: karolina.rudecka@amfiteatr.radom.pl

Kwi
19
pon
Przygoda życia: Rodzicielstwo #Alienacja rodzicielska
Kwi 19@19:00 – 20:00
Karolina Rudecka zaprasza na kolejny podcast z cyklu „Przygoda życia: Rodzicielstwo”. Razem z psycholog dziecięcą – Anną Rejmer – porozmawiają o alienacji rodzicielskiej.
19 kwietnia podczas podcastu poświęconego alienacji rodzicielskiej dowiedzą się Państwo, że:
– Alienacja rodzicielska to świadome lub nieświadome utrudnianie przez jednego rodzica kontaktów drugiego rodzica z dzieckiem i jest to najłagodniejsza z form wywierania nacisku na dziecko.
– Alienacja rodzicielska jest przemocą!
– W wyniku rosnącej liczby rozwodów alienacja rodzicielska dotyczy coraz większej liczby dzieci.
– Warto na problem popatrzeć z perspektywy dziecka, które ma prawo do kontaktu z obydwojgiem swoich rodziców. W sposób równy i sprawiedliwy.
Wraz z Anną Rejmer porozmawiamy, czym może skutkować zaburzenie więzi dziecka z jednym z rodziców. Jak temu można przeciwdziałać. Jak rozmawiać z dzieckiem oraz gdzie szukać pomocy.
Anna Rejmer – psycholog dziecięcy, założycielka stowarzyszenia „Dzieci Przyszłością Świata”, pomysłodawczyni kampanii społecznej „ Gdzie byłeś tato?”
Realizacja: Pracownia Nowych Mediów
Maj
17
pon
Przygoda życia – Rodzicielstwo #ABC chustonoszenia
Maj 17@19:00 – 20:15
🤱Przygoda życia – Rodzicielstwo #7 ABC chustonoszenia to spotkanie dla rodziców, którzy są zainteresowani tematem noszenia dzieci w chustach. Ekspertką w tym temacie będzie pomysłodawczyni cyklu i prekursorka chustonoszenia w Radomiu- Karolina Rudecka!
🤱Podczas spotkania on-line, na żywo z naszego studia w Pracowni Nowych Mediów Karolina:
* rozwieje wszelkie wątpliwości na temat tego, od kiedy nosić, jak długo nosić oraz czy dziecko może się przyzwyczaić do bycia noszonym,
* opowie o roli dotyku w budowaniu bliskości i dobrej relacji z dzieckiem,
* podpowie, jak wybrać pierwszą chustę: rodzaje chust, rodzaje splotów, długości chust, właściwości każdej,
* omówi prawidłową pozycję dziecka w chuście oraz prawidłową postawę osoby noszącej,
* pokaże różne wiązania, wytłumaczy, czym się różnią i dla kogo są dedykowane,
* ponieważ spotkanie będzie na żywo, Karolina będzie mogła odpowiedzieć na wszelkie Wasze pytania i wątpliwości.
🤱Prowadząca Karolina Rudecka:
z wykształcenia politolog, z zamiłowania działaczka społeczna i edukatorka. Od 2013 r. doradca chustonoszenia, kurs podstawowy, w 2017 r ukończyła kurs zaawansowany. Pomysłodawczyni i organizatorka „Klubu Spec Mam”, którego celem było zintegrowanie i edukowanie środowiska młodych rodziców. W MOK Amfiteatr (od 02.2020 r) odpowiedzialna m.in. za: współpracę z wolontariuszami, organizację spotkań sieciujących, koordynowanie projektu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021- mazowieckie”, prowadzenie działań z zakresu edukacji kulturowej w wybranych grupach społecznych m.in. podcasty „Przygoda życia- rodzicielstwo”, „ Bajki radomskiej szajki”, „ Zaparkuj lato”. W 2020 r. zrealizowała i rozliczyła projekt „Zaproś nas do siebie” w programie Narodowego Centrum Kultury. Współrealizowała projekt „Fosa Pełna Kultury” w edycji w 2020 roku.
🤱Realizacja: Pracownia Nowych Mediów