Kalendarz

Kwi
2
nie
Świąteczna ceramika z Amfiteatrem: warsztaty familijne @ Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Kwi 2@13:00 – 15:00

Świąteczna ceramika z Amfiteatrem: warsztaty familijne – cz. I – 26 marca i cz. II – 2 kwietnia
Wytwarzanie ozdób inspirowanych symbolami wiosny i tematyką wielkanocną.

Koszt: dziecko 30 zł, opiekun 10 zł. W cenie przejazd.

Zapisy:
Szczegółowe informacje: tel.: 667 901 900. Zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Sie
24
sob
Scena letnia: Koncert Eleny Rutkowskiej i zespołu Cygańskie Czary
Sie 24@19:00 – 20:30

Scena letnia – koncerty w parkach na Ustroniu i Gołębiowie

W trzy ostatnie weekendy lata (24 sierpnia, 31 sierpnia, 7 września) Amfiteatr zaprosi na drugą odsłonę projektu „Scena letnia” – zadania finansowanego ze środków Gminy Miasta Radomia – Budżet Obywatelski 2019”. Tym razem w odsłonie stricte koncertowej.

Wstęp na imprezy jest wolny.

 

24 sierpnia 2019

Godz. 19.00

Koncert Eleny Rutkowskiej i zespołu Cygańskie Czary

Niecodzienne wydarzenie, rewia estradowa – Cygańskie Czary. Muzyczno-taneczne widowisko pełne orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco, a dla duszy… romansów rosyjskich. Elena Rutkowska, gwiazda muzyki romskiej, zaprasza do współpracy najlepszych w Polsce i Europie muzyków. W programie pełnym wigoru i radości życia zabrzmią najwspanialsze utwory cygańskie.

Miejsce: Park na Ustroniu

Sie
31
sob
Scena letnia: Redlin – koncert
Sie 31@19:00 – 20:30

31 sierpnia 2019

Redlin – koncert

Czeka nas mocna dawka światowego folku w nowoczesnym, profesjonalnym i żywiołowym wykonaniu zespołu Redlin. Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog.

Miejsce: Park na Gołębiowie II przy ul. Gen. Hallera

Lut
25
czw
Radom – Miasto przyszłości #Rowerowa alternatywa
Lut 25@19:00 – 20:00
Czy Radom może być miastem przyjaznym rowerzystom? Czy może być przykładem dla innych pod miast pod względem rozwiązań rowerowych? Czy możemy tak rozwinąć infrastrukturę rowerową, by jeździło się po Radomiu jak po Amsterdamie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas spotkania z Sebastianem Pawłowskim podczas podcastu z cyklu „Radom – Miasto przyszłości”.
Sebastian Pawłowski – radomianin, od wielu lat aktywnie działa na rzecz miasta, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu, autor wielu projektów poprawiających bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, propagator rozwoju infrastruktury rowerowej oraz komunikacji miejskiej.
Pomysłodawca kilkunastu zwycięskich projektów zgłoszonych do budżetów obywatelskich Radomia, przede wszystkim poprawiających ruch rowerowy i pieszy, w tym m.in. wprowadzenia kontraruchu rowerowego na wszystkich ulicach jednokierunkowych w mieście za co otrzymał nagrodę Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Prywatnie mąż oraz ojciec dwóch córek, kolekcjoner telefonów produkowanych w Radomskiej Wytwórni Telefonów.
Premiera podcastu 25 lutego o godz. 19 na FB „Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr w Radomiu”. Podcast będzie też potem dostępny na kanale YouTube „Amfiteatr w Radomiu”.
Zaprasza: Paweł Błach
Mar
21
nie
Halo, Ziemia! Leśna orkiestra
Mar 21@11:00 – 13:00

 

W cyklu „Halo, Ziemia!” i naszym bloku tematycznym o ptakach zapraszamy w pierwszy dzień wiosny na spacer!

🌳 Karolina Rudecka (MOK Amfiteatr) wraz z przedszkolem „Leśne smyki” proponują akcję budzenia wiosny 🐦🐜🦋🐛🌞

🌳Tęsknicie za byciem razem, za wolnością, jaką daje przyroda, za odetchnięciem pełną piersią świeżym powietrzem, za byciem tu i teraz? Jeśli na choć jedno z pytań odpowiedzieliście twierdząco, zapraszamy Was do zanurzenia się w naturze i wzięcia udziału w poszukiwaniu oznak wiosny!

🌳Wybierzemy się do lasu, gdzie będziemy wszystkimi zmysłami doświadczali budzącej się do życia przyrody. Podczas niedzielnego przedpołudnia zasmakujemy kąpieli leśnej. Pan Kamil Przerwa – założyciel pierwszego w Radomiu leśnego przedszkola „Leśne smyki” – przygotuje nam ścieżkę sensoryczną. Stworzymy z Waszym udziałem orkiestrę leśną, sekcję patyczkowo-szyszkowo- kamyczkową, która pod bacznym okiem hiszpańskiej dyrygentki Any Martinez przywoła tak długo oczekiwaną Wiosnę. Na koniec posłuchamy opowieści o tym, jak dzieci obchodzą pierwszy dzień wiosny w słonecznej Hiszpanii.

🌳Miejsce spotkania:
https://goo.gl/maps/keQSRSpJGwTAHbh58

Gdy dotrzecie do tego miejsca, rozejrzyjcie za znakami, które poprowadzą was do nieodległej polany.

🌳Z uwagi na remont mostu na ulicy Szydłowieckiej, dojazd do miejsca spotkania tylko od ul. Starokrakowskiej.

🌳Ubierzcie się adekwatnie do pory roku, aury i… leśnych okoliczności :)

🌳Wstęp wolny, rejestracja na wydarzenia wyłącznie przez formularz on-line dostępny od 11 marca, od godz. 12 w wydarzeniu i na www.amfiteatr.radom.pl

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

🌳Prowadzący:
Kamil Przerwa – założyciel pierwszego w Radomiu leśnego przedszkola „Leśne smyki” , majsterkowicz, organizator imprez oraz wypraw. Pasjonat astronomii i malarstwa. Propagator edukacji alternatywnej.

Ana Martinez – niezwykle ciepła i utalentowana muzycznie osoba. Jej mocną stroną są zajęcia artystyczne, malowanie i tworzenie niesamowitych prac z dziećmi. Pochodzi z Sewilli.