Kalendarz

Lip
27
nie
Spotkajmy się na Żeromskiego – Gala operetkowo-operowa @ Plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu
Lip 27@19:00 – 20:30

Monika Gruszczyńska – sopran – solistka Opery Wrocławskiej

Monika Gruszczyńska jest wszechstronnie wykształconą muzycznie wrocławianką. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego zostając jego finalistką. Uczestniczyła w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Wratislavia Cantans i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. W maju 1999 roku, będąc jeszcze studentką, zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej w „Księżniczce Czardasza”, aby już we wrześniu zostać solistką tegoż teatru. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej, a także z orkiestrami. W 2007 brała udział w nagraniu płyty arii operetkowych w towarzystwie Orkiestry Symfoników Warszawskich „Simfonia Nova”. W 2007 rozpoczęła również współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia. Zapraszana jest do nagrań muzycznych programów telewizyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Politechniką Wrocławską prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Monika Gruszczyńska

Monika Gruszczyńska

Ewelina Szybilska – sopran – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu

Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego, gdzie w 2009 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Tarnowa. Jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje partie m.in. Musetty ,,Cyganeria” G. Pucciniego, Hanny w operze „Straszny dwór” St. Moniuszki. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i muzyką oratoryjną. Podczas obchodów 75 rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego wykonała partię solową w II Symfonii ,,Kopernikowskiej”. Laureatka wielu polskich i zagranicznych konkursów muzycznych.

Ewelina Szybilska

Ewelina Szybilska

Łukasz Gaj – tenor – solista Opery Wrocławskiej

Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie oraz laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem „Złotego Słowika” na Festiwalu „Bel Canto 2009″ w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m.in. role takie jak: Nemorino – „Napój miłosny”, Ferrando – „Cosi fan tutte”, Tamino – „Czarodziejski flet”, Don Ottavio – „Don Giovanni”, Hrabia Almaviva – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

Łukasz Gaj

Łukasz Gaj

Maj
6
pt
Scott Henderson Gang w Amfiteatrze @ MOK "Amfiteatr" Radom
Maj 6@19:00 – 20:30

scott_henderson_radom_600Unikalna muzyczna uczta odbędzie się w Radomiu za sprawą jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. W nowej przestrzeni muzycznej Amfiteatru – na dziedzińcu pod estakadą – wystąpi Scott Henderson Gang!

Scott Henderson to jeden z czołowych gitarzystów z kręgu muzyki modern jazz, fusion i blues. Naukę gry rozpoczął w wieku 12 lat wzorując się na takich artystach jak Jimy Hendrix, Jimmy Page, Richie Blackmore, John Coltrane i Miles Davis. W 1991 uznany został za najlepszego gitarzystę przez najpoważniejszy magazyn gitarowy „Guitar Word”. Wydał pięć solowych płyt o kilkadziesiąt z innymi znakomitymi muzykami. Henderson jest szefem departamentu gitary w „Guitar Institute of Technology” w Los Angeles.

Znakomity muzyk współpracował z tak uznanymi artystami i grupami jak Chick Corea Electric Band, Jean Luc Ponty, Joe Zawinul Syndicate, Jef Berlin, Gary Willis, Denis Chambers, Victor Wooten i Steve Smith. W Radomiu artysta wystąpi w towarzystwie świetnych muzyków: Travisa Carltona i Krzysztofa Zawadzkiego.

Spotkanie pokoncertowe ze Scottem Hendersonem
Po koncercie odbędzie się spotkanie ze Scottem Hendersonem, podczas którego artysta będzie odpowiadał na pytania publiczności.

Nowe miejsce koncertu
Koncert odbędzie się w odnowionej i bardzo ciekawej przestrzeni Amfiteatru: na dziedzińcu pod estakadą.

Bilety:
Cena: 30 zł
Do nabycia od 24 kwietnia w godz. 8:00-15:00 w MOK „Amfiteatr” – ul. Parkowa 1  – z wyjątkiem weekendów oraz 2 i 3 maja. W dniu koncertu bilety do kupienia będą w godz. 8:00-19:00.

Miejsce:
Dziedziniec Amfiteatru
Parkowa 1

Czas:
6 maja 2016 roku
godz. 19.00