Kalendarz

Lip
27
nie
Spotkajmy się na Żeromskiego – Gala operetkowo-operowa @ Plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu
Lip 27@19:00 – 20:30

Monika Gruszczyńska – sopran – solistka Opery Wrocławskiej

Monika Gruszczyńska jest wszechstronnie wykształconą muzycznie wrocławianką. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego zostając jego finalistką. Uczestniczyła w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Wratislavia Cantans i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. W maju 1999 roku, będąc jeszcze studentką, zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej w „Księżniczce Czardasza”, aby już we wrześniu zostać solistką tegoż teatru. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej, a także z orkiestrami. W 2007 brała udział w nagraniu płyty arii operetkowych w towarzystwie Orkiestry Symfoników Warszawskich „Simfonia Nova”. W 2007 rozpoczęła również współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia. Zapraszana jest do nagrań muzycznych programów telewizyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Politechniką Wrocławską prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Monika Gruszczyńska

Monika Gruszczyńska

Ewelina Szybilska – sopran – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu

Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego, gdzie w 2009 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Tarnowa. Jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje partie m.in. Musetty ,,Cyganeria” G. Pucciniego, Hanny w operze „Straszny dwór” St. Moniuszki. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i muzyką oratoryjną. Podczas obchodów 75 rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego wykonała partię solową w II Symfonii ,,Kopernikowskiej”. Laureatka wielu polskich i zagranicznych konkursów muzycznych.

Ewelina Szybilska

Ewelina Szybilska

Łukasz Gaj – tenor – solista Opery Wrocławskiej

Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie oraz laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem „Złotego Słowika” na Festiwalu „Bel Canto 2009″ w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m.in. role takie jak: Nemorino – „Napój miłosny”, Ferrando – „Cosi fan tutte”, Tamino – „Czarodziejski flet”, Don Ottavio – „Don Giovanni”, Hrabia Almaviva – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

Łukasz Gaj

Łukasz Gaj

Paź
2
pt
Jubileusz 35-lecia Amfiteatru @ MOK "Amfiteatr"
Paź 2@19:00 – 21:00

35_lat_amfiteatru_600Radomski Amfiteatr ma już 35 lat. Z tej okazji 2 października odbędzie się uroczysty jubileusz, który będzie okazją do przypomnienia bogatej historii instytucji oraz pokazania jej obecnego dorobku. Podczas jubileuszu wystąpi big band „Mundana”.
RYS HISTORYCZNY
Początki Amfiteatru sięgają 1978 roku, w którym rozpoczęto prace budowlane. Autorami projektu byli mgr inż. Śliża i mgr inż. Stępień. Obiekt budowano siłami mieszkańców Radomia i załóg radomskich zakładów pracy. Amfiteatr oddano do użytku na początku 1980 roku. Instytucja nosiła wtedy nazwę Radomski Ośrodek Kultury i pełniła nadrzędną rolę nad Domem Kultury „Idalin”, Domem Kultury „Obozisko” oraz Klubem Środowisk Twórczych „Łaźnia”.

maryla_rodowicz_amfiteatr_radom

Maryla Rodowicz w Amfiteatrze

Pierwszym dyrektorem Amfiteatru do 1991 roku była Maria Molga. Pod koniec lat 80-tych instytucję zreorganizowano. Radomski Ośrodek Kultury został przekształcony i wyodrębniono z niego przyłączone wcześniej placówki. Amfiteatr, przemianowany na Dom Kultury „Amfiteatr”, został samodzielną placówką, a jego dyrektorem, do 1994 roku, był Krzysztof Głogowski. Ten stan nie trwał długo. Wkrótce, bo w 1995 roku, połączono instytucje: Dom Kultury „Obozisko” i Dom Kultury „Amfiteatr”, tworząc Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. Nowa instytucja zaczęła działać od 1 października 1995 roku.

Dyrektorem Amfiteatru została Donata Trojanowska, która pełniła tę funkcję przez 11 lat. Od 2006 roku do chwili obecnej dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” jest Grażyna Schabowska. W 2012 roku pod zarząd Amfiteatru włączono budynek mieszczący się przy ul. Daszyńskiego 5, który działa pod nazwą „Kuźnia Artystyczna”. Odbywają się w nim liczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

HISTORIA KONCERTÓW

Historia koncertów w Amfiteatrze rozpoczyna się w 1980 roku, kiedy obiekt został oddany do użytku. Od tego czasu przez scenę Amfiteatru przewinęła się plejada dawnych i obecnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, dziennikarskiej i aktorskiej, wśród których można m.in. wymienić: Romana Wilhelmiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Rosiewicza, Irenę Jarocką, Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Wojciecha Manna, Halinę Frąckowiak, Janusza Gajosa, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchę, Violettę Villas, zespół Lombard, Bohdana Smolenia, Kazimierza Kaczora, Edytę Geppert, Michała Bajora, Hannę Banaszak, zespół Papa Dance i Krzysztofa Jaroszyńskiego.

andrzej_zaucha_amfiteatr_radom

Andrzej Zaucha w Amfiteatrze

Lata 90-te to wizyty m.in. tak uznanych artystów jak: Marian Opania, Marcin Daniec, kabaret OTTO, Czerwone Gitary, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, IRA, Edyta Bartosiewicz, Ryszard Rynkowski Czesław Niemen, Marek Grechuta, Emilian Kamiński i Seweryn Krajewski.

Początek XXI wieku również obfitował w wiele znakomitych koncertów. Na scenie Amfiteatru wystąpili m.in. Robert Gawliński, Brathanki, IRA, Myslowitz, Ich troje, Łzy, Blue Cafe oraz dwukrotnie Piotr Rubik. W kolejnych latach nie brakowało gwiazd polskiej sceny muzycznej. W Amfiteatrze wystąpili m.in. zespół Feel, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bajm, IRA, Wilki, Proletaryat oraz Maciej Maleńczuk.

AMFITEATR I IRA

„Dla nas Amfiteatr to było magiczne i wyjątkowe miejsce. Wyjątkowe bo zawsze próby mieliśmy w Amfiteatrze. Zaczynaliśmy tu dając początkowo małe koncerty w kawiarni Amfiteatru, a później już na dużej scenie. Tutaj powstawały nasze najważniejsze i najpopularniejsze piosenki” – mówi Wojtek Owczarek, znakomity perkusista IRY.

IRA w Amfiteatrze

IRA w Amfiteatrze

IRA właśnie z Amfiteatrem była związana na początku swojej działalności. Od 1987 aż do 1994 roku zespół odbywał tu próby w sali nr 23. Również w radomskim Amfiteatrze IRA obchodziła 15-lecie działalności dając pamiętny koncert. Jak twierdzą członkowie zespołu, koncerty w Amfiteatrze są dla nich zawsze wyjątkowym przeżyciem.

W 2015 roku MOK „Amfiteatr” otrzymał od IRY niezwykły prezent – Złotą Płytę. Cieszymy się z tego, że mogliśmy i nadal możemy współpracować z jednym z najlepszych zespołów rockowych w Polsce. Dziękujemy i zapraszamy do nas częściej.

AMFITEATR OBECNIE

Największa scena i liczne koncerty

IMG_5636

Ira podczas Dni Radomia 2015

Amfiteatr to instytucja posiadająca największą w Radomiu scenę oraz widownię mieszczącą ponad 6000 osób. W głównym obiekcie Amfiteatru odbywają się duże imprezy masowe, w tym m.in. Dni Radomia, Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, kabaretony, gale operetkowe oraz pikniki dla dzieci i festyny rodzinne.

W „Kuźni Artystycznej” przy ul. Daszyńskiego 5 organizowane są liczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zaś w kawiarni muzycznej przy ul. Parkowej 1 oraz na „Scenie Obozisko” przy ul. Śniadeckich 2 odbywają się kameralne koncerty jazzowe, rockowe, bluesowe, reggae i poezji śpiewanej. Amfiteatr organizuje cykl koncertów „Muzyczne fontanny” oraz „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Ten ostatni w każdy niedzielny wieczór wakacji gromadzi przed Urzędem Miejskim w Radomiu po kilka tysięcy osób.

Ponad 50 tysięcy osób

Każdego roku MOK „Amfiteatr” jest organizatorem bądź współorganizatorem licznych wydarzeń, w których bierze udział ponad 50 tysięcy osób.

Spotkajmy się na Żeromskiego

IMG_0925

Zbigniew Wodecki – Spotkajmy się na Żeromskiego 2013

„Spotkajmy się na Żeromskiego” to cykl koncertów, które odbywają się w każdą niedzielę lata na scenie przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Od 2009 roku gospodarzem nowej sceny plenerowej i organizatorem koncertów został MOK „Amfiteatr”. Wraz z Gminą Miasta Radomia Amfiteatr każdorazowo zaprasza na deptak gwiazdy polskiej estrady, które reprezentują różnorodne gatunki muzyczne.

IMG_0285

Spotkajmy się na Żeromskiego

Przez siedem sezonów koncertów na Żeromskiego wystąpiły m.ni. takie gwiazdy jak Brathanki, Andrzej Piaseczny, Bracia, Krzysztof „Kasa” Kasowski, Carpe Diem, Alosza Awdiejew, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, TSA, Zbigniew Wodecki, Łukasz Zagrobelny oraz gwiazdy scen operowych i operetkowych.

Muzyczne fontanny

IMG_7182

Muzyczne fontanny

Muzyczne fontanny to cyklu koncertów organizowanych przez Amfiteatr od 2014 roku. Występy radomskich i polskich artystów odbywają się każdego piątku podczas wakacji przy fontannach w centrum miasta.

Koncerty jazzowe

M1860003

Krzysztof Herdzin Trio

MOK „Amfiteatr” od wielu lat organizuje koncerty jazzowe z jednymi z najlepszych muzyków jazzowych w Polsce. Do tej pory kameralne koncerty dali u nas m.in. Kuba Badach, Andrzej Jagodziński Trio, Jazz Band Ball Orchestra, KonKubiNap w składzie Cezary Konrad, Robert Kubiszyn i Marek Napiórkowski, Maciej Fortuna Trio, Piotr Baron Jazz Kwartet, Krzysztof Herdzin Trio, Full Drive Trio w składzie Henryki Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Michał Miśkiewicz, Artur Dutkiewicz Trio oraz Groove Machine w składzie Anna Serafińska, Cezary Konrad, Michał Barański, Rafał Stępień i Andrzej Gondek.

 TRZY BUDYNKI W JEDNEJ INSTYTUCJI

amfiteatr_radom

MOK „Amfiteatr” – budynek główny przy ul. Parkowej 1

W skład Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” wchodzą trzy budynki: główny przy ul. Parkowej 1, „Kuźnia Artystyczna” przy ul. Daszyńskiego 5 oraz „Scena Obozisko” przy ul. Śniadeckich 2.

Kuźnia Artystyczna

Kuźnia Artystyczna

Kuźnia Artystyczna – ul. Daszyńskiego 5

W Kuźni odbywają się liczne zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy kto chce w miłej atmosferze pod okiem wykwalifikowanej kadry rozwijać się artystycznie, jest mile widziany w budynku przy ul. Daszyńskiego 5.

Scena Obozisko

Scena Obozisko

Scena Obozisko – ul. Śniadeckich 2

Scena Obozisko, budynek stojący przy ul. Śniadeckich 2, to najstarsza część Amfiteatru. Obecnie odbywają się tam koncerty kameralne, konkursy recytatorskie oraz prężnie funkcjonuje Klub Osób Niepełnosprawnych.

Klub istnienie od 2012 roku.  Jego celem jest m.in. zachęcenie osób niepełnosprawnych do rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez m.in. uczestnictwo w życiu kulturalnym Radomia. Pomysł powołania Klubu pojawił się dzięki współpracy MOK „Amfiteatr” oraz MOPS.

GRAJĄ U NAS

Big band „Mundana”

IMG_2850

XX-lecie big bandu „Mundana” – 2015

Zespół powstał w 1995 roku z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego. Od tego czasu dał mnóstwo koncertów i wziął udział w licznych festiwalach, m.in. Old Jazz Meeting – Złota Tarka w Iławie i Międzynarodowym Festiwalu dixilendowym w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Mundana to uznana marka na muzycznej scenie Radomia i regionu. Zespół niejednokrotnie uświetniał miejskie imprezy grając m.in. na „Uliczce Tradycji”, na święcie patrona Radomia – „Kazikach”, podczas uroczystości wręczenia Radomskiej Nagrody Kulturalnej, czy na otwarciu strefy kibica w Radomiu podczas Euro 2012.

Big band ma bardzo wszechstronny repertuar. Gra jazz, muzykę latynoamerykańską oraz popularne utwory rozrywkowe. Od 2010 roku big band działa pod skrzydłami MOK „Amfiteatr”. Na początku 2015 roku big band obchodził uroczysty jubileusz XX-lecia istnienia, podczas którego dał znakomity koncert w Sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Mundana organizuje cyklu koncertów pt. Radomscy muzycy z big bandem „Mundana”. Cykl jest okazją do zaprezentowania publiczności wybitnych muzyków związanych z Radomiem. Do tej pory z big bandem wystąpili: Iwona Skwarek, PatiCze, czyli Patrycja Kawęcka-Czerska, Michał Kraska, Artur Miedziński, Grzegorz Murdza i Michał Trzpioła.

Radomska Kapela Podwórkowa „Halniacy”

M1480016

Radomska Kapela Podwórkowa „Halniacy”

Zespół istnieje od września 1972 roku. Od ponad 40 lat gra i śpiewa własny oryginalny repertuar poruszający problemy dawnego i współczesnego Radomia, a także treści bliskie sercu każdego słuchacza.

Od momentu powstania zespół prezentuje profesjonalny poziom, czego dowodem jest bardzo przychylny odbiór oraz liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.

Renesans

Renesans

Renesans

Radomski zespół, który istnieje od 2000 roku. Gra muzykę rockową inspirowaną rockiem lat 80-tych i początkiem lat 90-tych. Zespół wielokrotnie był główną atrakcją na finałach WOŚP, dniach miast i juwenaliach. Koncertował z takimi gwiazdami jak: Natalia Kukulska, Szymon Wydra & Carpe Diem, Paweł Kukiz i Piersi, IRA, Blenders, Ich Troje, De Press, Lipali, K.A.S.A, HEY, Akurat, Kazik Na Żywo, VOX, BIG CYC, Róże Europy.

Miejsce:
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu
ul. Parkowa 1

Czas:
2 października (piątek) 2015 roku
godz. 19:00

Wstęp z zaproszeniami

Sie
12
sob
Fosa pełna kultury – Weekend złotych mercedesów cz. I @ Amfiteatr
Sie 12@16:00 – Sie 13@03:00

12-13  sierpnia 2017

„Weekend złotych mercedesów” – wzornictwo i design

„Weekend złotych mercedesów” upłynie pod znakiem zlotu zabytkowych aut legendarnej marki (12 sierpnia, od godz. 16). Ich pasjonaci (Towarzystwo Miłośników Starych Mercedesów) opowiedzą uczestnikom warsztatów o swoim hobby, zwracając uwagę nie tylko na walory techniczne tych samochodów, ale przede wszystkim na ich walory estetyczne (12 sierpnia, godz. 16.30-19.30).

Jeśli stare samochody z drugim życiem i sentyment do klasyki, przeniesiemy się na gorącą, egzotyczną i fascynującą Kubę, gdzie na ulicach brylują amerykańskie legendy!

Desant z Kuby będzie potężny: pierwszy raz w tej części Polski, niewykluczone, że Europy: Rey Ceballo i zespół Tripulacion Cubana (12 sierpnia, godz. 20.15)! Kubańczycy grają muzykę tradycyjną son, timbę, salsę, a w swoim najnowszym repertuarze prezentują największe radiowe hity w zaskakujących aranżacjach. Jeśli podczas ich koncertu nie spadną Wam sandały, stanie się to z pewnością chwilę później (12 sierpnia, godz. 21.30) podczas najgorętszej latynoskiej dyskoteki we wszechświecie, którą poprowadzi kolejny Kubańczyk, D.J. SOFOCACION! To wcielone szaleństwo. Kiedy on stoi za konsolą, nie pozwoli wam ustać w miejscu! Roztańczycie się do upadłego, gwarantujemy! Najwytrwalsi wezmą udział w naszym salsowym konkursie z nagrodami!

W niedzielę  „Centrum Designu Concordia Design”  z Poznania w ciekawy sposób udowodni, ze zaprojektowane jest praktycznie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach projektowania graficznego, warsztatach „projektowych” i plastycznych, uczących tego, że przedmioty codziennego użytku też mogą stać się dziełami sztuki (13 sierpnia, godz. 15-19).

„Fosę” pożegnamy  koncertem Nata Osborna [USA] i jego bandu z Brooklynu (13 sierpnia, godz. 19). Po koncercie – afterparty na plaży „Adieu, Fosa!”.

Weekend złotych mercedesów jest częścią projektu „Fosa pełna kultury” realizowanego w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

12-13 sierpnia Weekend złotych mercedesów

12 sierpnia sobota

15.55

Otwarcie Fosy

16.00

Zlot starych mercedesów

16.30-19.30

Autodetailing – jak dbać o samochód-legendę?

Net-Kam Drifting – auto sportowe i jego możliwości

20.15

Rey Ceballo i TripulacionCubana – koncert

21.30

DJ SOFOCACION – latynoska dyskoteka

Salsa dla odważnych – konkurs tańca

 

 

Mar
2
pt
Warsztaty kuglarskie – spotkanie organizacyjne @ Scena Obozisko
Mar 2@16:00 – 19:00

2 marca w godz. 16-19 spotkamy się na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2) z wszystkimi zainteresowanymi udziałem w cyklicznych, bezpłatnych warsztatach kuglarskich. Rekrutacja nadal trwa (do 10 marca), ale odzew przerósł nasze oczekiwania, dlatego z tymi, którzy już wypełnili i odesłali naszą ankietę widzimy się już w piątek, 2 marca.

Kto przyjdzie wcześniej, ma szansę chwilę potrenować lub porozmawiać z pozostałymi uczestnikami. W trakcie spotkania omówimy kwestie organizacyjne oraz program zajęć.

Co należy zabrać:

  1. Buty na zmianę.
  2. Strój sportowy (chyba, że tego dnia nie trenujesz).
  3. Długopis.
  4. Pozwolenie od rodziców (jeśli osiemnastka jeszcze przed Tobą).
  5. Sprzęt kuglarski (jeśli masz i chcesz już potrenować).
  6. Osobę, która chce dołączyć do nas, ale zapomniała się zapisać.

Wypełnienie ankiety jest warunkiem uczestnictwa w warsztatach i ustalaniu terminów kuglarskich spotkań.

Masz pytanie? Pisz: hubert.kaczmarczyk@amfiteatr.radom.pl

Wstęp wolny!