Kalendarz

Lut
21
pt
Krzysztof Herdzin Trio @ MOK
Lut 21@20:00 – 21:30

Krzysztof Herdzin – fortepian
Robert Kubiszyn – bas
Cezary Konrad – perkusja

Autorskie kompozycje Krzysztofa Herdzina oraz jazzowe interpretacje muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych jazzmanów.

Tym co ujmuje odbiorców koncertów trio Krzysztofa Herdzina jest niezwykły rodzaj interakcji zachodzącej pomiędzy muzykami – ta trójka pasjonuje się bowiem tymi samymi gatunkami, słucha podobnych artystów, grywa ze sobą w różnych konfiguracjach od wielu lat. Są jak jeden organizm odbierający na tych samych falach, rozumiejący się bez słów, w niezwykły sposób reagujący na wszelkie zwroty muzycznej akcji. Muzycy w swoim instrumentalnym dialogu z lekkością przekraczają granice utartych jazzowych ścieżek, łamiąc zasady klasycznych harmonii i rytmów.

Krzysztof Herdzin należy do najbardziej zapracowanych i cenionych polskich muzyków ostatnich lat, którzy potrafią poruszać się w różnorodnych stylistykach. Zbigniew Namysłowski mawia, że Herdzin potrafi zagrać wszystko. Kompozytor piosenek, tematów jazzowych i dużych form orkiestrowych, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, dyrygent, aranżer, producent.

Pracował prawie ze wszystkimi liczącymi się w Polsce gwiazdami ze świata piosenki i jazzu. Koncertował w Kanadzie, USA, Meksyku, Indiach oraz prawie wszystkich krajach Europy. Zdobył dwie platynowe i dziesięć Złotych Płyt. Wielokrotnie nominowany w różnych kategoriach do nagrody Fryderyk i do nagrody Programu 3 PR “Mateusze”.

Wziął udział w nagraniu ponad 180 płyt CD, w tym dziewięciu autorskich. Ma na swoim koncie ponad 2000 partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy i zespoły jazzowe. Koncertował z wybitnymi kameralistami: Jadwigą Kotnowską, Vadimem Brodskim, Wojtkiem Mrozkiem, kwartetami Royal String Q., Prima Vista, Camerata.

Cezary Konrad to wybitny perkusista, nieprzerwanie od roku 1992 uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top w czasopiśmie Jazz Forum. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Markiem Napiórkowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

Robert Kubiszyn to znakomity gitarzysta basowy i kontrabasista mający na koncie współpracę m.in. z Markiem Napiórkowskim, Adamem Pierończykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Wydał solowy album Before Sunrise.Krzysztof_Herdzin_trio_fot.Krzysztof_Wierzbowski02 Krzysztof_Herdzin_trio_fot.Krzysztof_Wierzbowski04 Krzysztof_Herdzin_trio_fot.Krzysztof_Wierzbowski07