Kalendarz

Cze
25
pon
Dni Radomia 2018. Radom: Lubię to! @ Deptak w Radomiu
Cze 25@16:00 – 20:45

Tegoroczne święto miasta rozpoczniemy 25 czerwca, w poniedziałek, pod hasłem: Radom – Lubię to!

O godz.16 spod urzędu miejskiego od strony ul. Żeromskiego wyruszy roztańczony, barwny korowód, który poprowadzi w rytmie samby grupa Impacto de Radom! Nie zabraknie w nim kuglarzy z Awarii, wolontariuszy i… mamy nadzieję – Was, radomian mających ochotę na dobrą zabawę! Po drodze do centrum naszych aktywności – na Placu Konstytucji 3 Maja – obejrzymy też m.in. pokaz capoiry!

Przejdziemy uroczyście przed fontanny, gdzie w zielonej strefie relaksu prezydent Radosław Witkowski da sygnał do rozpoczęcia Dni Radomia AD 2018!

O godz. 16.20 zaprosimy na guerilla gardening – więcej nie zdradzamy! Nie pożałujecie.

Nieco później Impacto de Radom w popisowym numerze. Będziecie mogli wysłuchać występu leżąc na leżakach, na prawdziwej trawie lub odpoczywając na parkletach, racząc się orzeźwiającą oranżadą.

O godz. 16.45 zaprosimy na warsztat urbanistyczny, podczas którego dzieci wspólnie zastanowią się, jak zagospodarować radomski Rynek. Tuż przed 17 pojawi się nietypowa tablica, na której będzie można dać wyraz swoim wyobrażeniom o mieście idealnym. O godz. 18.40 – warsztat komiksowy, na którym postaramy się, wspólnie z Wami, zaprojektować wspaniałą radomską pocztówkę!

Na koniec, ok. godz. 20.25, porwiemy Was do udziału w happeningu „Radom – Lubię to!”. Będziecie musieli… spojrzeć w niebo. I się uśmiechnąć. Do zdjęć z baaardzo wysoka!

Cze
26
wt
Dni Radomia 2018. Retro, eko, fit… na okrągło! @ Deptak w Radomiu
Cze 26@16:00 – 20:00

Drugi dzień „Miasta marzeń” dedykujemy alternatywnym środkom komunikacji, zdrowemu trybowi życia, troszkę modzie (rowerowej!), sportowi i bezpieczeństwu.
Zaczynamy o godz. 16 pokazami i warsztatami jazdy na… bicyklach. Ok. godz. 16.15 Sprężyści zaproszą na Letni Zlot Rowerów Zabytkowych. W programie m.in. kącik dla dzieci z przedwojennymi malowankami i tablicą do rysunków rowerowych, bicie prędkości na rowerku stacjonarnym, konkurs toczenia obręczy, slalom na czas tandemem, konkurs żółwiej jazdy, rzut oponą do celu, składanie na czas i slalom składakiem Wigry 3, konkurs na siłacza – kto zrobi najwięcej przysiadów trzymając Wigry 3.
O tym, że w zdrowym ciele – zdrowy duch postara się nas przekonać Pop Gym podczas kilku pokazów.
Od godz. 16.30 tai chi na trawie. Później „Pimp my bike!” – warsztaty, na których podpowiemy, jak kreatywnie ozdobić swój rower (zachęcamy: przyjedźcie swoimi!).
W godz. 17-19 Zarolkujemy Radom (warsztaty i pokazy).
Będzie też można zrobić sobie zdjęcia w retro-przebraniach :)
Ok. godz. 19.15 „W miasto jedziemy!” – przejazd rowerowo-rolkowy ulicami centrum Radomia.
Ważne! W godz. 18.30-21 dzięki partnerstwie z NextBike będziecie mogli darmowo korzystać z rowerów miejskich!

Cze
27
śr
Dni Radomia 2018. Miasto otwarte @ Deptak w Radomiu
Cze 27@16:00 – 21:00

Środa, 27 czerwca, to „Miasto otwarte”. Na różne kultury, brzmienia, sprawności i niepełnosprawności, na wszystkich!

Zaczynamy o godz. 16 koncertem Studium Instrumentów Etnicznych. SIĘ to jeden z najbardziej spektakularnych zespołów na rodzimej folkowej scenie. Koncerty Studium to festiwal hipnotycznego bębnienia i odjechanych tekstów piosenek! Po koncercie – warsztaty bębniarskie na trawie.

Od godz. 17 trwać będą warsztaty językowe z Malta Language Center (hiszpański, japoński, angielski). Oprócz tego poznać będziecie mogli język migowy i Braille’a.

Od godz. 17.30 blok muzyczny: pokazy i warsztaty flamenco i bachaty z muzyką na żywo! Następnie – joga na trawie, po nich – warsztaty śpiewania w chórze.

Na finał, po godz. 20 wspólna, żywiołowa salsa z instruktorem Marcinem Strzeleckim w centrum miasta! Tego jeszcze w Radomiu nie było! :)

Cze
28
czw
Dni Radomia 2018. Radom – gola! @ Deptak w Radomiu
Cze 28@19:00 – 21:30

28 czerwca, bez względu na wynik mundialowego meczu Polska – Japonia, będziemy wieczorem w centrum Radomia fetować! Na sportowo.

Od godz. 19 na boisku, które stanie przy fontannach, trenerzy ze szkółki piłkarskiej Kuźnia Talentów Ajax Radom przeprowadzą trening otwarty dla dzieci w wieku 7-12 lat. Potem młode gwiazdy radomskiego Ajaxu zaprezentują triki z piłką.

Równocześnie Jump World zaprosi na szaleństwa na trampolinie, która będzie stała również w centrum miasta, nieopodal boiska. Zobaczymy też akrobacje w wykonaniu mistrzów z Jump World.

W naszej przestrzeni relaksu znajdziecie też dwa stoły do piłkarzyków, a trenerka zumby, Małgorzata Bielikow, poprowadzi warsztaty cheerliderskie.

Od godz. 20 zostaną na boisku rozegrane dwa mecze, w dwóch grupach wiekowych (7-10, 11-12). Po dekoracji, ok. godz. 21.15 koncert na skrzypce i wiolonczelę, na zielonej trawie. Zagrają: Marta Tomecka i Maria Wojutyńska.

Cze
29
pt
Dni Radomia 2018. Miasto ze snów @ Deptak w Radomiu
Cze 29@15:00 – 23:59

W piątek, 29 czerwca, postaramy się zmienić centrum Radomia w miasto ze snów! Od godz. 15 tajemniczy Pan Kleks będzie rozdawał specjalne piegi. Zbierajcie je, mogą się przydać ;)

O godz. 16 razem z „Radomskimi Uszytkami” zaprosimy na poduszkowy happening, później na warsztaty.

W godz. 15-18 będziecie też mogli w naszej namiotowej warsztatowni poznać tajniki sitodruku dzięki współpracy z UTH. W tym czasie deptak wypełniać będą piękne, wielkie bańki mydlane, produkowane przez grupę kuglarską AWARIA i specjalistę od bąbelków różnej maści – Łukasz Bach!

Miejska Biblioteka Publiczna pomoże nam przy warsztacie plastyczno-literackim „Czytanie do poduszki”, po godz. 16.30 – warsztat muzyczno-kołysankowy.

O godz. 17.30 Teatr Baj Pomorski zaprosi na spektakl „Pinokio”, a później, o godz. 19 fantastyczne widowisko – Teatr Pijana Sypialnia zaprosi na scenę na fontannach na „Sztuczki”!

STARY OGRÓD

O godz. 21 przeniesiemy się do Starego Ogrodu na koncert JMS Band. Po nim – spektakularne fire show. To nie koniec! Mocnym uderzeniem będzie z pewnością koncert elektronicznych szarlatanów z Poznania -zespołu Brodacze Live Act!

Po koncercie przespacerujemy się nad oczko wodne, na które, zgodnie z tradycją, wypuścimy kolorowe, płonące wianki.