Kalendarz

Maj
18
nie
II Piknik zdrowia – Szczęśliwa rodzina @ Plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu
Maj 18@14:00 – 18:00

II Piknik zdrowia – Szczęśliwa rodzina zapowiada się bardzo atrakcyjnie. 18 maja na placu przed Urzędem Miejskim mieszkańcy Radomia będą mieli okazję oglądać m.in. musztrę paradną w wykonaniu „Grandioso”, poznać ofertę ponad czterdziestu organizacji pozarządowych, rządowych i firm, oglądać występy artystyczne dzieci i młodzieży z Kuźni Artystycznej oraz posłuchać koncertu znanego radomskiego zespołu reggae – Alicetea

Niedzielne popołudnie 18 maja warto spędzić przed Urzędem Miejskim pod okiem Jana Kochanowskiego, który pisał we fraszce: Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz. I to właśnie zdrowiu poświęcony jest piknik. Będzie można zbadać słuch, poznawać metody zdrowego żywienia, badać wilgotność skóry oraz poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, brać udział w konkursach, oglądać specjalistyczny sprzęt Straży Miejskiej, Policji i Straży Pożarnej oraz służb medycznych, oddać krew, zostać dawcą szpiku, zapoznać się programem Rodzina Plus i…wiele, wiele innych.

alicetea

Zwieńczeniem II Pikniku zdrowia będzie koncert zespołu Alicetea, który jest znanym i cenionym w kraju wykonawcą muzyki reggae. Zespół pokazał klasę w telewizyjnym programie Tylko muzyka, dał setki koncertów w kraju i za granicą, zbierał nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz wydał dwie płyty. Szykuje się dawka pozytywnej i energetycznej muzyki. Miejsce: Plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu ul. Żeromskiego 53 Czas: 18 maja godz. 14:00-18:00

Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia i Wojewody Mazowieckiego.

 

 

Lip
27
nie
Spotkajmy się na Żeromskiego – Gala operetkowo-operowa @ Plac przed Urzędem Miejskim w Radomiu
Lip 27@19:00 – 20:30

Monika Gruszczyńska – sopran – solistka Opery Wrocławskiej

Monika Gruszczyńska jest wszechstronnie wykształconą muzycznie wrocławianką. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. K. Kurpińskiego zostając jego finalistką. Uczestniczyła w prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w Festiwalu Wratislavia Cantans i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. W maju 1999 roku, będąc jeszcze studentką, zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej w „Księżniczce Czardasza”, aby już we wrześniu zostać solistką tegoż teatru. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej, a także z orkiestrami. W 2007 brała udział w nagraniu płyty arii operetkowych w towarzystwie Orkiestry Symfoników Warszawskich „Simfonia Nova”. W 2007 rozpoczęła również współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia. Zapraszana jest do nagrań muzycznych programów telewizyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Politechniką Wrocławską prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Monika Gruszczyńska

Monika Gruszczyńska

Ewelina Szybilska – sopran – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu

Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego, gdzie w 2009 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Tarnowa. Jest solistką Opery Śląskiej, gdzie wykonuje partie m.in. Musetty ,,Cyganeria” G. Pucciniego, Hanny w operze „Straszny dwór” St. Moniuszki. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i muzyką oratoryjną. Podczas obchodów 75 rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego wykonała partię solową w II Symfonii ,,Kopernikowskiej”. Laureatka wielu polskich i zagranicznych konkursów muzycznych.

Ewelina Szybilska

Ewelina Szybilska

Łukasz Gaj – tenor – solista Opery Wrocławskiej

Jest finalistą konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie oraz laureatem trzeciej nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina (Słowacja). Jest również laureatem „Złotego Słowika” na Festiwalu „Bel Canto 2009″ w Nałęczowie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu. Od 2009 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. Jego repertuar obejmuje m.in. role takie jak: Nemorino – „Napój miłosny”, Ferrando – „Cosi fan tutte”, Tamino – „Czarodziejski flet”, Don Ottavio – „Don Giovanni”, Hrabia Almaviva – „Cyrulik sewilski”. Współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

Łukasz Gaj

Łukasz Gaj

Mar
5
nie
Warsztaty ceramiczne w Orońsku @ Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Mar 5@13:00 – 15:00

Ceramika z Amfiteatrem: warsztaty dla dorosłych – cz. I – 5 marca, cz. II – 19 marca
Warsztaty ceramiczne, podczas których nauczymy się sztuki lepienia z gliny. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

Koszt: 50 zł za dwa warsztaty z przejazdem.

 

Zapisy:
Szczegółowe informacje: tel.: 667 901 900. Zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku