Kalendarz

Maj
30
pt
Muzyczne fontanny @ Fontanny
Maj 30@19:00 – 20:30

Muzyczne fontanny to cykl koncertów, które będą odbywały się w piątkowe wieczory o godz. 19:00 od 30 maja do 5 września. W ramach koncertów będzie prezentowała się młodzież szkolna z Radomia oraz znane radomskie zespoły muzyczne.

fontanny1

Program:

  • Występ chórów Gospel Radom oraz Alvdal Blandetkor z Norwegii.
  • Otwarcie plenerowej wystawy zdjęć prezentujących kulturę oraz przyrodę Norwegii.

 

Alvdal Blandetkor to norweski chór z miejscowości Alvdal. Został założony w 1950 roku. Chór występuje z różnym repertuarem, od utworów biesiadnych poprzez muzykę ludową i rozrywkową po klasykę i utwory religijne. Od 5 lat dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Turid Camilla Tolla, która kończyła Wyższą Szkołę Muzyczną w północnym Troendelag, a następnie Wydział Dyrygentury na Uniwersytecie w Trondheim.

Alvdal Blandetkor

Gospel Radom to chór działający od 2006 roku. Został założony przez Iwonę Skwarek – uznaną radomską wokalistkę oraz nauczyciela – i działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Chór jest rozpoznawalną i cenioną w Radomiu marką wykonującą muzykę gospel.

gospel_radom

norwegia1

Cze
28
sob
Koncert zespołu Jary OZ – Dni Radomia 2014 @ MOK "Amfiteatr"
Cze 28@20:00 – 21:30

Jary OZ – koncert w ramach Dni Radomia 2014

Jary OZ to zespół Krzysztofa „Jarego” Jaryczewskiego – założyciela, pierwszego wokalisty oraz autora hitów Oddziału Zamkniętego. Występ zespołu Jary OZ to gwarancja mocnej dawki rockowej muzyki i świetnej zabawy przy nowych utworach oraz kultowych przebojach takich jak: Andzia, Obudź się, Party, Ich marzenia, Odmienić los, Debiut. To utwory, które wpisały się do historii polskiego rocka.

JARY OZ_logo

Skład:

Krzysztof „Jary” Jaryczewski
Zbyszek Bieniak ex OZ – śpiew, gitara akustyczna
Krzysztof Zawadka ex OZ – gitara, śpiew
Andrzej „Pierwiastek” Potęga – gitara basowa, śpiew
Michał Kłopocki – perkusja, śpiew