Kalendarz

Paź
22
nie
Wkręć się w teatr – Tymoteusz wśród ptaków @ Kuźnia Artystyczna
Paź 22@12:00 – 13:00

Po wakacyjnej przerwie MOK „Amfiteatr” wraca z popularnym i lubianym cyklem „Wkręć się w teatr”. W niedzielę, 22 października, w Kuźni Artystycznej spektakl „Tymoteusz wśród ptaków” Teatru Barnaby.

„Tymoteusz wśród ptaków” jest jednym z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego, którego głównym bohaterem jest miś Tymoteusz. Kto to taki? Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale już może pochwalić się mnóstwem przygód! W bajce, którą dzieci obejrzą w Kuźni, Tymek znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo i… postanawia je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza bardzo się to nie podoba, ponieważ wysiadywanie ptasich jaj nie jest zajęciem dla misiów.

Tymek nie daje jednak za wygraną i stawia na swoim. Co stanie się z jajeczkiem? Czy wpadnie w łapki wygłodniałego lisa, czy coś się z niego wykluje? Dowiecie się o tym, oglądając przedstawienie.

Jan Wilkowski (1921-1997) to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych twórców teatru lalkowego w Polsce. Był reżyserem, dramatopisarzem, aktorem i pedagogiem. W 1974 roku założył Wydział Lalkarski w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku. Współtworzył również telewizyjny teatr lalkowy „Ula z Ib”.

Przedstawienie „Tymoteusz wśród ptaków” zostało wykonane w klasycznej technice pacynkowej. Aranżacja sceny i scenografia nawiązuje do legendarnej sceny pacynkowej w stylu angielskim Punch&Judy Show. Lalki na scenie zaskakują, a muzyka energicznie napędza akcję!

Przedstawienie dla dzieci od lat 3.

Reżyseria: Jan Marcov

Scenografia: Karolina Michałek

Muzyka: Michał Makulski

Występuje: Marcin Marzec z Teatru Barnaby

Bilety: 10 zł pojedynczy, 30 zł rodzinny (3 dzieci + 2 dorosłych) do kupienia na biletyna.pl i przed spektaklem w Kuźni Artystycznej.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

 

Lut
11
nie
Wkręć się w teatr – Ali Baba i czterech rozbójnik @ Kuźnia Artystyczna
Lut 11@10:00 – 13:00

Jak dostać się do niezwykłej krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy? Tylko śniąc lub… oglądając przedstawienie teatru Małe Mi! „Ali Baba i czterech rozbójników” to klasyczny spektakl aktorsko-lalkowy.
Brat i Siostra śnią jednocześnie ten sam sen, ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita.

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103. Trwa około 45 minut.

Bilety po 10 zł pojedyncze, po 30 zł rodzinne na biletyna.pl i przed spektaklem.
Gramy o godz. 10 i 12! Kupując bilet, wybierasz godzinę :)
Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Mar
4
nie
Wkręć się w teatr – Królowa Śniegu @ Kuźnia Artystyczna
Mar 4@10:00 – 13:00

4 marca 2018

Godz. 10.00, 12.00

Wkręć się w teatr – Królowa Śniegu

Pewien złośliwy Czarownik skonstruował lustro, w którym wszystko, co dobre i ładne, rozpływało się, a to, co brzydkie, stawało się jeszcze brzydsze. Któregoś dnia lustro pękło i rozsypało się na miliony okruchów, które unosiły się w powietrzu. Gdy taki okruch wpadł komuś do serca, zmieniało się ono w kawałek lodu. Przyjdźcie zatem do Kuźni Artystycznej na kolejne spotkanie z cyklu „Wkręć się w teatr” i posłuchajcie, co wydarzyło się  pewnego razu w pewnym miasteczku…

„Królową Śniegu” wystawi Teatr Nemno. Reżyseria: Henryk Hryniewicki, scenografia: Dagmara Jemioła – Hryniewicka, muzyka: Marek Papaj.

Bilety po 10 zł pojedyncze i po 30 zł rodzinne (3 dzieci + 2 dorosłych) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Liczba miejsc ograniczona! Kupując bilet, wybierasz godzinę spektaklu.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Oprawa świetlno-dźwiękowa dofinansowana ze środków MKiDN.

Kwi
15
nie
Wkręć się w teatr – Białe i Czarne @ Kuźnia Artystyczna
Kwi 15@10:00 – 13:00

15 kwietnia 2018

Godz. 10.00, 12.00

Wkręć się w teatr – „Czarne i Białe”

Teatr Pod Orzełkiem zaprasza do Kuźni Artystycznej na kabaretowo-poetycki spektakl dla dzieci.

Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku ze starej, czarno-białej fotografii. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.

Wstęp: bilety po 10 zł pojedyncze, po 30 zł rodzinne (3 dzieci+2 dorosłych) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Kupując bilet, wybierasz godzinę spektaklu. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

Maj
27
nie
Wkręć się w teatr – „Kot w butach” @ Kuźnia Artystyczna
Maj 27@10:00 – 13:00

 

Teatr Barnaby zaprasza do Kuźni Artystycznej na kolorową, wesołą, rozśpiewaną historię „Kot w butach” opowiedzianą przy pomocy pacynek i marionetek! Prawdziwe lalki wykonane z lipowego drewna, kostiumy, dekoracje, wartki wierszowany scenariusz oraz wesołe piosenki sprawią, że każdy znajdzie w tym przedstawieniu powód do uśmiechu. Przypomnimy wszystkim znaną baśń H. Perraulta o przebiegłym i mądrym kocie w butach, który wykorzystując swój spryt i wrodzoną mądrość sprawia, że każdy wyjdzie z opresji obronną ręką.

Scenariusz i reżyseria: Marcin Marzec

Muzyka: Michał Łacny

Lalki: Jan Tomasz Pieczątkowski

Bilety po 10 zł pojedyncze i po 30 zł rodzinne (3 dzieci+2 dorosłych) na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5