MOK „Amfiteatr” – Daszyńskiego 5

NASZA OFERTA


Głównym celem zajęć w na Daszyńskiego 5 Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu jest umożliwienie mieszkańcom rozwijania zainteresowań oraz wychowania poprzez sztukę. Człowiek jest z natury twórczy – cechuje go zdolność do dziwienia się, zachwycania, dociekania, stawiania pytań… Chcemy wspierać dzieci, młodzież i dorosłych w tym aspekcie.

 • Rozbudzamy ciekawość, z której rodzą się zainteresowania i pasje
 • Umożliwiamy kreatywne i wartościowe spędzanie wolnego czasu
 • Wspieramy rozwój dziecka i jego uzdolnień
 • Rozwijamy kompetencje społeczne
 • Otwieramy umysły, stawiamy na spontaniczność, ekspresyjność
 • Poprawiamy zdolność koncentracji
 • Dajemy radość, frajdę i satysfakcję

Do pobrania

W ofercie „Daszyńskiego 5” na sezon 2020/2021 znajdują się zajęcia dla DZIECI, MŁODZIEŻY i DOROSŁYCH:

   1. MAŁY TANCERZ/dzieci 4 -7 – MAŁGORZATA BIELIKOW – Zajęcia dla najmłodszych, którzy uwielbiają pląsać i skakać. To zabawa przede wszystkim z rytmem i prostym krokiem.
   2. HIP-HOP/dzieci/młodzież – MIŁOSZ CHAŁA – To energetyczny taniec angażujący całe ciało, zaliczany do tańca ulicznego. Jest bardzo różnorodnym stylem tanecznym – każdy uczestnik odnajdzie w nim cos dla siebie.
   3. TAŃCE KUBAŃSKIE /dzieci/ dorośli – ERNESTO RODRIGUES RODRIGUES- Przedstawienie kultury kubańskiej poprzez zajęcia taneczno- ruchowe, mające na celu przybliżenie różnorodnych stylów tanecznych od afrokubańskiego do tańców tradycyjnych i nowoczesnych.
   4. BALET/dzieci – MAŁGORZATA POGODZIŃSKA – Zajęcia wpływają pozytywnie na koordynację ruchową i sprawność fizyczną dziecka. Nauka prawidłowej postawy ciała, płynność i elastyczność ruchów, podstawowych figur i nazw baletowych. Dziecko uczestniczące w zajęciach uczy się samodzielności, odpowiedzialności i dyscypliny, a także współdziałania w grupie.
   5. AFRO FUSION/ AFRO KIDS młodzież/dorośli – SYLWIA ŻOŁĄDKIEWICZ – Nauka podstaw wybranych współczesnych tańców afrykańskich. Zajęcia poprawiają ruchomość bioder i koordynację całego ciała. Mają luźny charakter, towarzyszy im dużo radości i zabawy.
   6. HIP-HOP FREESTYLE/ młodzież kontynuująca/ SYLWIA ŻOŁĄDKIEWICZ – zajęcia dla grupy reprezentującej Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5
   7. FLAMENCO / dorośli – ALICJA PYCLIK- Zajęcia taneczne, podczas których poznasz tajniki jednego z najbardziej ognistych, zmysłowych i temperamentnych tańców. Flamenco jest doskonałym sposobem na zachowanie, nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale i równowagi psychicznej.
   8. GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA Z ELEMENTAMI AKROBATYKI/ dzieci/ młodzież – BARTOSZ BATOR – Zajęcia zapewniają opanowanie podstawowych ćwiczeń gimnastycznych z naciskiem na różne elementy z akrobatyki sportowej.
   9. SZACHY/ dzieci/młodzież/dorośli – ANGELIKA MĄKOSA – „Szachy to narzędzie , które poprawia umiejętność nabywania wiedzy przez dzieci”- Garri Kasparow . Nauka gry w szachy poprawia koncentrację, uczy logicznego myślenia co pomaga w efektywności uczenia się.
   10. TEATR/ młodzież – BOGUSŁAWA PRZYBYTNIEWSKA – Głównym celem zajęć jest uczestnictwo w procesie twórczym, zdolność improwizacji, swoboda twórcza w oparciu o elementarną wiedzę przy jednoczesnym zachowaniu dyscypliny scenicznej. Zespoły przygotowują sztuki teatralne, w tym elementy scenograficzne, kostiumy, rekwizyty.
   11. MAŁY PLASTYK/ dzieci – ELŻBIETA RACZKOWSKA -Uczestnicy zajęć poznają różne techniki rysunkowe, malarskie, elementy kompozycji plastycznych i form dekoracyjnych. W twórczej i przyjaznej atmosferze, będą mieli okazję doskonalić zdolności plastyczne, warsztat malarski i rysunkowy, uczy się koncentracji, rozwijać swoja wrażliwość i zmysł obserwacji.
   12. KLUB MAŁEGO ODKRYWCY/dzieci 5+ – MAGDALENA AUGUSTYNIAK-WYDRA – Zajęcia mają na celu przybliżenie otaczającego świata i przyrody poprzez doświadczenia empiryczne. Będą dotyczyć głównie środowiska naturalnego, zjawisk pogodowych, praw fizyki a także edukacji i świadomości ekologicznej oraz dbania o środowisko.
   13. ZAJĘCIA TEATRALNE DLA MALUSZKÓW / dzieci 3+ – WERONIKA KRZCIUK – Zajęcia teatralne – prowadzone metodą dramy, połączone z elementami zabaw plastycznych. Sa to zajęcia grupowe, zarówno dla przedszkolaków jak i pozostałych szkolnych grup wiekowych.
   14. MISTRZOWIE PIÓRA warsztaty kreatywnego pisania dzieci – KATARZYNA CHOŁUJ – Mistrzowie Pióra czyli warsztaty kreatywnego pisania, zajęcia grupowe dedykowane dla tych, którzy chcieliby doskonalić kompetencje językowe , poszerzyć granice wyobraźni, zgłębić teoretyczne zasady pisania tekstów literackich oraz rozwijać talent pisarski.
   15. AKADEMIA MŁODYCH AUTOREK młodzież – KATARZYNA CHOŁUJ – Akademia Młodych Autorek – to warsztaty prozatorsko – scenopisarskie, zajęcia grupowe lub indywidualne będące kontynuacją Szkoły Młodych Mistrzów Pióra, dedykowane dla uczestniczek warsztatów, które prowadzone były w 2018 i 2019 przez prowadzącą.
   16. KREATOMANIA -ANIMACJA/ dzieci/młodzież – ANNA ZIMOLĄG/JAROSŁAW BASAJ – Nauka przez pracę i zabawę z wykorzystaniem różnych sztuk i technik plastycznych. Celem zajęć jest rozwijanie w uczestnikach zdolności plastycznych, wrażliwości na estetykę a także umiejętności wykorzystania dostępnych materiałów do tworzenia nowej struktury- kreatywność myśli. Stworzone przedmioty będą wykorzystane przy tworzeniu krótkich filmów animowanych. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach: plastycznej i animacji poklatkowej.
   17. MAŁY MAJSTERKOWICZ/ dzieci – MARIUSZ MĘDRA – Jeżeli twoje dziecko kocha wkręcać śrubki, stukać młotkiem to możesz być pewna/ pewien, że te zajęcia będą dla niej/ niego. Mali majsterkowicze będą mogli dać upust swojej wyobraźni i stworzyć z drewnianych elementów małe przedmioty użytkowe i zabawki.
   18. ROZMOWY PĘDZLEM MALOWANE/ dorośli – ELŻBIETA RACZKOWSKA – Jeżeli jeszcze nie ujawniłaś/ łeś swojego talentu plastycznego to to są właściwe zajęcia dla ciebie. Poznasz na nich różne techniki w malarstwie i rysunku. Są to zajęcia, które nie tylko służą rozwijaniu pasji, ale też mają łączyć ludzi – nie dzielić, zachęcać – nie przymuszać, uczyć i jednocześnie sprawiać każdemu z uczęszczających radość z własnej pracy. Proces twórczy jest w tym wypadku też samorealizacją.
   19. TANIEC DLA DOROSŁYCH/ młodzież/dorośli – MAŁGORZATA BIELIKOW – Zajęcia taneczne z elementami treningu, fitnessu, wspierające pracę mięśni, równowagę i gibkość a wszystko w rytmie dynamicznej i energetyzującej muzyki.
   20. PRACOWNIA USZYTKOWA/ dzieci/młodzież/dorośli – EWA WZIĄTEK – Zajęcia praktyczne podczas których będziemy projektować, szyć na maszynach.
   21. GRAFIKA WARSZTATOWA + DEKORACJA UŻYTKOWA/ młodzież 12+/ dorośli – BARBARA WZIĄTEK – Zajęcia artystyczne, które obejmować będą: grafikę warsztatową, ecoprinting, decoupage, papieroplastykę, robienie biżuterii metodą: szydełkowania, tkania.
   22. STUDIO WOKALNE/ dzieci/młodzież – IWONA SKWAREK – Dykcja, emisja głosu, interpretacji piosenki i warsztatu estradowego. Oferuje profesjonalne kształcenie obejmujące różne style i gatunki muzyczne, próbne nagrania studyjne i prezentacje estradowe.
   23. STUDIO PIANINA/ dzieci +/młodzież/dorośli – ADAM WOJUTYŃSKI – Propozycja zajęć jest skierowana dla wszystkich, którzy chcą grać i uczyć się od początku, jak również do tych, którzy mieli styczność z instrumentem, a teraz chcieliby do niego wrócić. W programie zajęć jest też podstawowa wiedza o muzyce.
   24. STUDIO GITARY/dzieci 7+/ młodzież/ dorośli – ANDRZEJ WARTYNI – Zajęcia indywidualne z nauki gry na gitarze w różnych odsłonach: klasycznej, elektrycznej, akustycznej i basowej.
   25. ZESPÓŁ MUZYCZNY dzieci 8+ – KLAUDIA KORDUBSKA – Zespół wokalny – ćwiczenia emisyjne, praca nad utworami z podziałem na głosy. Repertuar dziecięcy.
   26. BIBLIOTEKA
   27. DZIENNIKARSTWO MULTIMEDIALNE/ młodzież 12+ – JUSTYNA DĄBROWSKA – Dziennikarstwo multimedialne to zajęcia podczas, których uczestnik dowie się o: pracy radiowca: nagrywanie, montaż dźwięków, przygotowywanie wiadomości, serwisów, sond, wywiadów, reportaży; pracy dziennikarza telewizyjnego: przygotowywanie wiadomości i prezentacja przed kamerą, przygotowywanie wywiadów; o pracy dziennikarza prasowego: pisanie tekstów.
   28. FOTOGRAFIA ANALOGOWA/ dorośli – SEBASTIAN KLOCHOWICZ – Podczas zajęć kursanci zapoznają się z rodzajami aparatów analogowych oraz klasyfikacją optyki (obiektywami), poznają podstawy fotografii. Nauczą korzystać się za zmiennych jakimi są czas i przysłona oraz jak korzystać ze zjawiska głębi ostrości. Dowiedzą się jaki kolor ma światło w zależności od pory dnia i roku, oraz jak ujarzmić różne źródła światła. Dowiedzą się co to „złota godzina”.
   29. STWÓRZ KOMIKS – warsztaty/ młodzież 12+ -JAKUB WRZOSEK/PRZEMYSŁAW OCHNIA – Zajęcia z tworzenia komiksu z uwzględnieniem dziedzin pokrewnych: digital painting, koncept art., storyboard. Kluczowym elementem będzie praktyka, teoria zaś przekazywana w formie ciekawostek. Projekty w znacznej mierze powstawały będą w środowisku cyfrowym z wykorzystaniem możliwości jakie dają programy graficzne, jednak pochylimy się również nad tradycyjnymi formami rysunku. 2 godz. raz w tygodniu, od 12 lat.
   30. REŻYSERIA FILMOWA/ dorośli – MICHAŁ GROSIAK – Zajęcia dla osób pragnących robić swoje filmy fabularne i dokumentalne. Uczestnicy uczą się tworzyć krótkie filmy w znanych gatunkach, od napisania scenariusza, przez pracę na planie filmowym do postprodukcji. Wiek uczestników: od 18 lat.
   31. ZAJĘCIA SCENICZNO-FILMOWE/ młodzież 12+ – MICHAŁ GROSIAK/BOGUSŁAWA PRZYBYTNIEWSKA – Kierowane są do wszystkich, którzy chcą tworzyć filmy dramatyczne, a także w nich występować. Na tych lekcjach będą spotykać się reżyserzy z aktorami, by wspólnie poznawać techniki pracy zarówno zza kamery jak i przed nią. Celem zajęć jest produkcja krótkich filmów fabularnych oraz spektakli telewizyjnych. Grupa wiekowa 12+.
   32. REALIZACJA TV I RADIOWA/ młodzież 15+ -KRZYSZTOF ZIEMBICKI – Realizacja telewizyjna i radiowa Zajęcia skierowane są dla młodzieży powyżej 15. roku życia i osób dorosłych o zdolnościach multimedialnych. Podczas pracy z profesjonalnym sprzętem wideo i audio uczestnicy będą mogli zdobyć umiejętności z zakresu: – obsługi kamery, oświetlenia i realizacji audio na potrzeby produkcji telewizyjnych dziennikarskich i telewizyjnych, radiowych i podcastów, – montażu materiału audio i wideo z wykorzystaniem pakietu Adobe CC, – realizacji wielokamerowych nagrań wideo w studiu telewizyjnym, pracy z wirtualnym studiem tv oraz urządzeniami do streamingu wideo. We współpracy z grupą dziennikarską oraz grupami artystycznymi, uczestnicy zajęć będą realizowali materiały multimedialne dokumentujące wydarzenia z repertuaru Amfiteatru – koncerty, dyskusje, animacje kulturalne dla dzieci itp.

 1. KREATYWNE SMARTFONOWANIE/ dzieci 10+ – PATRYK WIKALIŃSKI – Głównym celem warsztatów jest dostarczenie narzędzi do samodzielnego tworzenia filmików , zdjęć za pomocą telefonów.
 2. CYFROWA GRAFIKA PROJEKTOWA/ młodzież 12+ -MARCIN KUCEWICZ – Edukacja w zakresie projektowania graficznego. Tworzenie ulotki, plakatu, grafiki internetowej. Projektowanie ciekawych artystycznie projektów autorskich. Wiek uczestników: od 12 lat.
 3. FOTOGRAFIA KREATYWNA/ dorośli – ŁUKASZ WÓJCIK – Nauka fotografii od podstaw. Praca w studio. Fotografia reportażowa. Techniki cyfrowe i analogowe. Praca z programami edycyjnymi, a także w ciemni fotograficznej. Wiek uczestników: dwie grupy. Młodsza 10-18 i dorosła 18+.
 4. FOTOGRAFIA KREATYWNA/ dzieci 10+ -SEBASTIAN KLOCHOWICZ – Nauka fotografii od podstaw. Praca w studio. Fotografia reportażowa. Techniki cyfrowe i analogowe. Praca z programami edycyjnymi, a także w ciemni fotograficznej. Wiek uczestników: dwie grupy. Młodsza 10-18 i dorosła 18+.
 5. WITAJ W ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI AR/ dzieci 10+ – ŁUKASZ GIEREK – Uczestnicy zajęć nauczą się projektować w przestrzeni 3D. Poznają zasady i sposoby przygotowania plików do przygotowania wydruku. Wykonane modele zostaną zaimportowane do aplikacji AR, w której przygotują interaktywną opowieść/ historię na wzór storytellingu. Opowieść ta zostanie nagrana i zmontowana przez uczestnika zajęć.
 6. KIDS TV / dzieci 7-12 – BARTŁOMIEJ KOPIŃSKI/ JUSTYNA DĄBROWSKA – Multimedialna przygoda dla najmłodszych w świecie telewizji i radia. Młodzi uczestnicy wg. swoich pomysłów będą mieli okazję realizować programy, teledyski, kanały youtubowe i podcasty w profesjonalnych studiach Pracowni. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów. Zajęcia kierowane są do grupy wiekowej 7-12 lat.
 7. WARSZTATY RAPERSKIE młodzież 12+– Marek Marcin – Nauka rapowania tzn. rytmicznego, melodyjnego i dynamicznego wypowiadania słów do podkładów muzycznych. Zajęcia prowadzone w formie ćwiczeń z emisji głosu, dykcji, artykulacji, pisania tekstów.
 8. SZYMON WYDRA – ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA WOKALISTÓW I ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH/ dzieci 8-12/ młodzież 12-16Uczestnicy warsztatów od praktyka będą poznawać tajniki pracy na scenie muzycznej. Wokal, gitara, ruch sceniczny, pisanie tekstów, aranżacja to nad tym będą pracować młodzi wokaliści.

 

Chcemy, aby „Daszyńskiego 5” stała się miejsce, które dzieci będą odwiedzać po szkole i spędzać w nim twórczo i mile czas, o którym będą mówić „moje miejsce”. Chcemy stworzyć nowoczesne pracownie, w których odbywać się będą ciekawe, innowacyjne zajęcia edukacyjne i artystyczne.

„Daszyńskiego 5” to także miejsce oferujące warsztaty tematyczne zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin (warsztaty familijne) oraz innych grup społecznych. Miejsce, w którym odbywają się wydarzenia artystyczne m.in. spektakle teatralne (cykl „Wkręć się w teatr”).

 

Kontakt
ul. Daszyńskiego 5, Radom 26-600
tel/fax 48 679-61-03
tel. kom. 667 901 120
daszynskiego5@amfiteatr.radom.pl

Płatność przelewem:

Do 10-go dnia  każdego miesiąca gotówką w biurze Kuźni i na konto bankowe:

Bank S.A. II/O Radom ul. Piłsudskiego 15;
nr konta: 07 1240 3259 1111 0000 2989 9522;
tytułem: imię i nazwisko uczestnika zajęć;
rodzaj zajęć; za jaki miesiąc.