Przejdź do treści

Budżet Obywatelski: Od 15 maja Kuźnia czeka na wasze głosy

Magistrat podał, że rekordowa liczba projektów, bo aż 185, znajdzie się na karcie do głosowania na przyszłoroczny Budżet Obywatelski. Wyboru najciekawszych radomianie dokonają między 15 maja a 14 czerwca. Wśród projektów jest również „Kuźnia Artystyczna dostępna dla każdego” 
Nasz projekt znajdzie się na karcie do głosowania na pozycji nr 25 w obszarze IV. Zakłada wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych przy budynku Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5.
Zgłoszone przez radomian projekty są bardzo zróżnicowane.
– Wszystkim wnioskodawcom należą się słowa podziękowania, bo projektów zgłaszanych do budżetu obywatelskiego jest coraz więcej i są one coraz ciekawsze. Wśród projektów na które będzie można oddać swój głos znalazły się, co nas bardzo cieszy, pomysły dotyczące promocji miasta czy projekty związane z umacnianiem naszej lokalnej tożsamości, np. murale. Oczywiście nie zabraknie projektów związanych z tzw. małą architekturą. Tu widać wyraźnie, że mieszkańcy odchodzą od tzw. twardych projektów i coraz częściej zgłaszają pomysły ważne z punktu widzenia lokalnych społeczności – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Na karcie do głosowania znajdą się również, tak jak w latach ubiegłych, projekty obejmujące place zabaw, siłownie plenerowe, ciągi piesze i rowerowe. Nie zabraknie także  projektów  skierowanych do seniorów, dzieci, młodzieży i dorosłych.
– Przypominam, że budżet obywatelski w moim wydaniu, to budżet z gwarancją realizacji. Projekty, które uzyskają największe poparcie znajdą się w projekcie przyszłorocznego budżetu Radomia – zapewnia prezydent Radosław Witkowski.
Więcej o tegorocznej odsłonie głosowania i projektach przeczytacie na stronie miasta.