Przejdź do treści

Maj z Amfiteatrem – co, gdzie, kiedy?

Z niecierpliwością czekamy na wybuch prawdziwej wiosny i… nasze majowe, kulturalne propozycje. Mamy nadzieję, że wśród przygotowanych przez nas atrakcji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego 
3 maja 2017
Dzień Sąsiada na Obozisku
Mieszkańcy Radomia, a w szczególności osiedla Obozisko! Zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Sąsiada. W programie – występ słynnej kapeli podwórkowej „Halniacy”, zabawy taneczne i integracyjne. Będziemy także razem przygotowywać wspólne danie. Podczas imprezy zapytamy Was również, co chcielibyście robić w naszym domu kultury, jakie macie talenty i umiejętności, którymi moglibyście podzielić się z innymi, a także jak możemy Wam  w tym pomóc.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.
Wstęp wolny. Sąsiedzkie biesiadowanie rozpocznie się o godz. 16 i potrwa do godz. 20.
Miejsce: park Obozisko i Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

 
6 maja, 21 maja 2017
Warsztaty Radomskiego Teatru Rodzinnego
Podczas cyklu bezpłatnych warsztatów chcemy pokazać, jak można połączyć dobrą zabawę z nauką aktorstwa. Para aktorów wprowadzi nas w teatr bez słów, czyli pantomimę; poznamy potencjał drzemiący w marionetkach, pacynkach i kukiełkach; zobaczymy, jak dużo można wyczarować cieniem; przekonamy się, że teatr można stworzyć dosłownie ze wszystkiego wykorzystując przedmioty codziennego użytku; poznamy fascynujący teatr maskowy; w teatrze radiowym i telewizyjnym nauczymy się dykcji i dowiemy, jak wyrazić emocje jedną głoską, spróbujemy swoich sił przed mikrofonem i przed kamerą.
Warsztaty Radomskiego Teatru Rodzinnego realizowane są w ramach projektu z budżetu obywatelskiego 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”.
Wstęp wolny. 6 maja warsztaty odbędą się w godz. 10-12, 21 maja w godz. 16-18.
Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5
 
10, 17, 24, 31 maja 2017
Radomska Szkoła Oberka – warsztaty
Chcecie nauczyć się hulać obera, jak trza? Pasjonat radomskich tradycji muzycznych – Czesław Pióro zaprasza co środę na Scenę Obozisko na autorski cykl warsztatów tanecznych skupionych wokół oberka. – Będzie to edukacyjno-eksperymentalny proces poznawania i przyswajania oberka w wersji autentycznej, niestylizowanej, niescenicznej, czyli takiej, jak go tańczył i nadal tańczy polski lud – zapowiada Czesław Pióro. Na spotkaniach, co jakiś czas, zagoszczą wiejscy muzykanci, oraz wiejscy mistrzowie tańca i śpiewu.
Wstęp wolny. Zajęcia w każdą środę w godz. 18-20.
Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2
 
11-12 maja 2017
Koncert laureatów Małego Konkursu Recytatorskiego
Wystąpią recytatorzy, którzy na poszczególnych przeglądach dzielnicowych, rejonowych i gminnych zdobyli wyróżnienia.
Wstęp wolny. Występy w godz. 10-12.
Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5
 
12 maja 2017
 „Pod 13” – Wszystko o Kabuto
Na naszej kameralnej scenie będziemy gościć młodego, przedsiębiorczego radomianina – Mieszka Makowskiego, który opowie o założonym przez siebie kilka miesięcy temu państwie Kabuto. Jaki był cel powołania do życia tej enklawy? Jakie prawa w niej obowiązują? Ilu ma już mieszkańców, jakimi cieszą się przywilejami? Mieszko odpowie na wszystkie pytania publiczności.
Porozmawiamy też o jego fundacji charytatywnej Uroboros i firmie Eternal World zajmującej się… sprzedażą działek w zaświatach.
Wstęp wolny. Początek o godz. 18.
Miejsce: „Pod 13”, ul. Parkowa 1

12, 26 maja 2017
Warsztaty rysunkowe dla dorosłych
Bezpłatne, cykliczne zajęcia z podstaw rysunku prowadzi Anna Dudziak, absolwentka Liceum Plastycznego im. J. Brandta w Radomiu.
Wstęp wolny. Zapisy pod nr: 667-901-900. Zajęcia w godz. 16-18.
Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2
 
18-19 maja 2017
Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – półfinały
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zapraszają na eliminacje półfinałowe 17. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. W Festiwalu mogą uczestniczyć wszystkie teatry dziecięce i młodzieżowe Mazowsza.
Eliminacje odbędą się w następujących terminach:
18 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 15.00 – prezentacje zespołów dziecięcych –
Miejsce: MOK „Amfiteatr” „Kuźnia Artystyczna” ul. Daszyńskiego 5
19 maja 2017 r. w godz. 9.30 – 16.00 – prezentacje zespołów młodzieżowych –
Miejsce: MOK „Amfiteatr” „Scena Obozisko” ul. Śniadeckich 2
Szczegółowy Regulamin 17. MFTA oraz Karta Zgłoszenia na www.amfiteatr.radom.pl
 
20 maja 2017
Odkryj Radom na spacerze – Radom Trzech Kultur
MOK Amfiteatr i Stowarzyszenie Droga Mleczna zapraszają na kolejny spacer po Radomiu. Na majowym chcemy pokazać wielokulturowy aspekt naszego miasta. Podążymy śladem radomskich Żydów, ewangelików i katolików. Dowiemy się, co nas łączy, a co dzieli. Udamy się do miejsc, które są żywymi pamiątkami po tych, których już nie ma, poznamy tych, którym nasze miasto zawdzięcza wiele, a także jak te kultury nieustannie się przenikają. Będzie to niezwykły spacer pełen niespodzianek.
Wstęp wolny. Początek o godz. 12.
Miejsce: pomnik Jana Kochanowskiego na deptaku
 
21 maja 2017
Wkręć się w teatr – Kto tam?
Na kolejnym spotkaniu dla miłośników teatru dla najmłodszych Teatr Uszyty z Krakowa wystawi przedstawienie „Kto tam?”. To spektakl, który w sposób żartobliwy i spontaniczny przedstawia dzieciom świat zwierząt. Uwrażliwia, uczy i rozśmiesza, zgodnie  z zasadami sztuki szytej na miarę swoich najmłodszych odbiorców. Głównym bohaterem spektaklu jest zając, który wprowadza widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Przekonajcie się sami. Kolejni bohaterowie przychodzą do widza przez tajemnicze drzwi, a każdy bohater ma jakąś ukrytą tajemnicę, zagadkę, sztuczkę… Warstwę plastyczną cechuje estetyczna synteza i spokojna kolorystyka, która wpływa na kształtowanie wrażliwości plastycznej i emocjonalnej widzów.
Po spektaklu dzieci będą mieć okazję, by poznać Teatr Uszyty „od podszewki” i uczestniczyć w „wywiadzie ze zwierzętami”.
Przedstawienie dla widzów najmłodszych od 3 lat. Początek o godz. 12.
Bilety po 10 zł pojedyncze i po 20 zł rodzinne do kupienia na stronie biletyna.pl i przed spektaklem.
Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5

 
26 maja 2017
Jazz in Duo – koncert
„Pod 13” gościć będziemy dwójkę utalentowanych muzycznie radomian – zespół Jazz in Duo. Posłuchamy jazzu w akustycznym wydaniu. Głosem oczaruje radomska wokalistka, idealnie odnajdująca się w nowoorleańskich klimatach, zafascynowana postacią Elli Fitzgerald – Pierwszej Damy Piosenki – Magdalena „Buka” Boduła. Na gitarze (przy użyciu licznych efektów) akompaniować jej będzie młody i bardzo zdolny radomski gitarzysta – pasjonat jazzu, fusion oraz muzyki improwizowanej – Bartłomiej Czubak. Poza wspólnym projektem, muzycy współpracują m.in. z Big Bandem „Mundana”. Zapraszamy na kameralny, klimatyczny koncert do dawnej garderoby gwiazd.
Wstęp: 5 zł, bilety na biletyna.pl i przed wejściem na koncert. Początek o godz. 18.
Miejsce: „Pod 13”, ul. Parkowa 1
 
27 maja 2017
Warsztaty rodzinne – Flower Power!
Kompozycja, proporcje, forma, kolor… to tylko niektóre elementy brane pod uwagę podczas pracy z kwiatami. Sztuka układania roślin nie jest łatwa, ale zajęcia przeprowadzone luźno, z humorem, sprawią, że dzieci pokochają kwiaty. Tworzenie dekoracji z kwiatów może być przecież świetną zabawą.
Warsztaty florystyczne „Flower Power!” to praca z żywymi roślinami, z użyciem narzędzi i artykułów florystycznych pod czujnym okiem fachowca – Marty Maciejczyk. Będziemy nie tylko układać kompozycje, ale przy okazji opowiemy o kwiatach, a przede wszystkim polskiej niezapominajce, która doczekała się w maju, dokładnie 15-tego, swojego święta. Będzie to też świetna okazja do przygotowania wyjątkowego bukietu dla swojej ukochanej mamy.
Wstęp: bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy – nr tel. 48 679-61-03, kuznia.amfiteatr@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty potrwają w godz. 14-17.
Miejsce: Kuźnia Artystyczna, ul. Daszyńskiego 5