Przejdź do treści

Warsztaty literackie w Amfiteatrze: komiks i bajkopisarstwo [REKRUTACJA]

Amfiteatr rozpoczyna rekrutację na bezpłatne warsztaty komiksowe i bajkopisarskie. Wyślij próbkę swoich prac do 17 września i dostań się na wybrane warsztaty prowadzone przez uznanych praktyków. Najlepsze materiały zostaną wydane w drukowanej antologii.

Warsztaty rozpoczną się we wrześniu, poprowadzą je doświadczeni i nagradzani specjaliści: Marta Trojanowska (bajkopisarstwo) i Paweł Sambor (komiks).
Zasady rekrutacji
Prace prosimy przesyłać do 17 września 2017 roku na adres: warsztaty_literackie@amfiteatr.radom.pl

  • warsztaty komiksowe: pięć skanów prac artystycznych,
  • warsztaty bajkopisarskie: (1-2 strony maszynopisu).

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby od 16 roku życia. Jedna osoba może uczestniczyć we wszystkich warsztatach. Każdy z warsztatów to sześć dwugodzinnych spotkań odbywających się raz w tygodniu. Liczba miejsc jest ograniczona.
Projekt finansowany jest z budżetu obywatelskiego 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne”.
Prowadzący
Bajkopisarstwo – Marta Wiktoria Trojanowska – ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie, podyplomowe studia z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej oraz z zakresu edytorstwa i rynku książki. Na co dzień pracownik Działu Promocji MBP w Radomiu. Autorka artykułów krytycznoliterackich dotyczących literatury dla dzieci i młodzieży, czytelnictwa i promocji książki, zamieszczanych w czasopismach: „Guliwer”, „Świat Książki Dziecięcej”, „Bibliotekarz Radomski”, „Biblioterapeuta” i in. Pasjonatka literatury dla dzieci i młodzieży, kolekcjonerka wydań „Alicji w Krainie Czarów”. Prowadzi blog o powieści Carrolla. Współpracuje z lokalnymi wydawnictwami w zakresie redakcji i korekty różnorodnych tekstów.  Czyta namiętnie zawsze i wszędzie. Wydała dwie książeczki dla dzieci: 3 dobre uczynki. Twardowski wraca na Ziemię (wyd. WAM, Kraków 2014) oraz Przygoda z Radomiem. Zbiór ciekawostek (wyd. Lucky, Radom 2017). Mama 5-letniej Oli.
Komiks – Paweł Sambor– zawodowy ilustrator, rysownik i grafik. Współzałożyciel magazynu komiksowego „B5”. Autor odnoszącego sukcesy w Stanach Zjednoczonych wydanego na ComiConie w San Diego komiksu „Harbor Moon” oraz klipu promującego Wrocław na Euro 2012. Ojciec i mąż.