Przejdź do treści

Zawirowania Radomskie – mistrzowie z Przystałowic Małych

Zapraszamy na karnawałowe, Zawirowania Radomskie! Wydarzenie popularyzuje tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze z Radomszczyzny, a realizowane jest przez Radomską Inicjatywę Oberkową, Fundację Miasto Aniołów oraz Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. 

Na wydarzenie składają się warsztaty przyśpiewek, warsztaty taneczne i zabawa taneczna. Wszystkie wydarzenia odbędą się na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2. Wstęp na warsztaty jest wolny, na zabawę taneczną – 10 zł. 
Warsztaty:
– warsztaty przyśpiewkowe: godz. 13:00 – 15:30,
– warsztaty taneczne: godz. 16:30 – 19:00. 
Zabawa taneczna rozpocznie się o godz.19:30 i zakończy ok godz. 1:00. 
Warsztaty przyśpiewkowe: 
– poprowadzi Tadeusz Cieślak, znany i ceniony śpiewak z Przystałowic Małych – okolice Przysuchy. Ze względu na tonację głosu, te warsztaty są przeznaczone raczej dla mężczyzn. Przyśpiewki to specyficzny rodzaj rymowanego śpiewu w rytmie trójmiarowym. Śpiewa się je do tzw. oberków ciągłych.
Warsztaty taneczne:
– poprowadzą Marianna i Tadeusz Cieślakowie, znakomita para tancerzy z Przystałowic Małych. Podziela się swoimi umiejętnościami tańczenia oberka, które znane są im od młodości. Oberek jest tańcem wirowym w rytmie trójmiarowym. Zalecane jest aby na warsztaty taneczne zabrać wygodne buty – panowie na płaskiej podeszwie, a panie z niskim obcasem.
Warsztaty będą realizowane w ramach stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do tańca zagrają:
– Kapela Jana Kmity z Przystałowic Małych.
– Kapela Niwińskich
NA ZABAWĘ TANECZNĄ WSTĘP 10 ZŁ – bilety do kupienia przed wejściem.
NA WARSZTATY WSTĘP WOLNY – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
e-mail: oberekradomski@gmail.com
Warsztaty będą realizowane w ramach stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie „twórczość ludowa”.
Oprawa świetlno-dźwiękowa wydarzenia możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków MKiDN.