Przejdź do treści
zapisz się
udostępnij
  • Katarzyna Gaczyńska

    1/2

  • 2/2

Dziennikarstwo i multimedia

  • Katarzyna Gaczyńska

    1/2

  • 2/2

Chcesz poznać smak wspaniałej dziennikarskiej przygody? Jeśli tak, to te warsztaty są dla Ciebie!

Spróbujesz swoich sił jako reporter przed kamerą i z mikrofonem. Nauczysz się tworzyć newsy, przeprowadzać wywiady. Wykorzystasz innowacyjne narzędzia do tworzenia wartościowych materiałów dziennikarskich. Poznasz podstawy montażu wideo. Wzmocnisz pewność siebie i wypracujesz umiejętności autoprezentacji.

Poznaj tajniki dziennikarstwa prasowego, radiowego, telewizyjnego i online z Katarzyną Gaczyńską – dziennikarką prasową, telewizyjną, edukatorką i animatorką kultury.

Korzyści:

Uzyskana wiedza i praktyka pomoże Ci znaleźć zatrudnienie w redakcjach mediów lokalnych i ogólnokrajowych (jako początkujący dziennikarz lub reporter), w redakcjach mediów internetowych, w agencjach brandingowych i reklamowych. Wypracowane umiejętności pomogą Ci także realizować zadania na studiach z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Dzień tygodnia: Wtorek: 16.30-18.00

Wiek uczestników: 14
Jedna grupa: max. 8 osób
Czas trwania zajęć: 90 min (zajęcia raz w tygodniu)
Opłata: 120zł/miesiąc

O instruktorze:

Katarzyna Gaczyńska z wykształcenia jest polonistką, kulturoznawczynią i filozofką. Z pasją edukuje i animuje młodzież w 7 Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu. Z branżą dziennikarską związana jest od czasów studiów. Współpracowała m.in. z ogólnopolskim czasopismem „Kultura”, z „Życiem Grójca”, telewizją Zebrra.tv. Pisała felietony, recenzje, relacje ze spotkań autorskich, przeprowadzała wywiady (np. z Andrzejem Sewerynem, Janem Peszkiem, Merry Spolsky, Pawłem Małaszyńskim, Romanem Kostrzewskim, Krzysztofem Zalewskim, Arturem Gadowskim, Wojtkiem Owczarkiem, Stanisławem Soyką). Jest autorką licznych scenariuszy, relacji, reportaży; wyreżyserowała kilkanaście filmów edukacyjno-kulturalnych z cyklu „Spotkania z kulturą”, m.in.: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie, Teatr Polski im. A. Szyfmana w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Jest autorką filmów promocyjnych: edukacyjnych, biznesowych i turystycznych, a także filmu na galę 40-lecia Amfiteatru w Radomiu. Wydała kilkanaście artykułów naukowych, publikowanych (pod wcześniejszym nazwiskiem Rdzanek) w tomach pokonferencyjnych i czasopismach naukowych („Pamiętnik Literacki, „Teksty Drugie”). Jest współredaktorką naukową książki „Miejsca od-miejscowione”, IBL PAN, Warszawa 2014. Członkini jury International Video Competition „A day in the life nationality students” 2022. Uwielbia kino autorskie. Wychowuje córkę, z którą dzieli pasje do gór i muzyki.

Krzysztof Ziembicki – instruktor postprodukcji audiowizualnej. Operator, montażysta, realizator dźwięku. Od 2007 roku montażysta reklam i reportaży informacyjnych w lokalnej telewizji. Od 2009 roku własna działalność w zakresie realizacyjno-filmowym. W 2013-2014 współpraca z telewizją TVR – realizacja reportaży filmowych. W latach 2016-2019 pracował w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu jako specjalista d/s filmu i multimediów. Obecnie jest specjalistą d/s edukacji medialnej oraz głównym inżynierem i technologiem Pracowni Nowych Mediów w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr w Radomiu, gdzie zajmuje się realizacją wielokamerowych transmisji multimedialnych.