Przejdź do treści
zapisz się
zobacz
udostępnij

Paweł Serwatko

czwartek | 19:00-21:00

Dziennikarstwo radiowe i muzyczne

Paweł Serwatko

Podstawy Dziennikarstwa radiowego i muzycznego to zajęcia dla osób od lat 12 do 112, które chciałyby zapoznać się z technikami pracy prezentera radiowego, i dziennikarza, a także poczuć magię pracy w studio przy mikrofonie.

Na zajęciach uczestnicy nauczą się pisać krótsze, a z czasem – dłuższe formy newsów i komunikatów radiowych, poznają podstawy emisji głosu i wyćwiczą dykcję. Na co dzień będą pracować w studiu radiowym Pracowni Nowych Mediów, ale również będą organizowane spotkania w redakcji Radia Radom 87,7. Uczestnicy poznają obróbkę i montaż dźwięku oraz techniki pracy z rozmówcą.

Docelowo także sami przeprowadzą rozmowy z lokalnymi muzykami i artystami, które to rozmowy mogą trafić na stronę profesjonalnej lokalnej rozgłośni radiowej.

Dzień tygodnia: Czwartek w godz. 19.00-21.00

Wiek uczestników: 12+/dorośli
Jedna grupa: max. 8 osób
Czas trwania zajęć: 120 min (zajęcia raz w tygodniu)
Opłata: 120zł/miesiąc

O instruktorze:

Paweł „Serwacy” Serwatko – niegdyś student dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, dziś – już od lat – prezenter Radia Radom 87,7 FM, a także dziennikarz muzyczny. Oprócz prowadzenia w radiu pasm popołudniowych i wspierania słuchaczy, w trudzie i znoju próbujących przetrwać do fajrantu, prowadzi także rozmowy z artystami – najczęściej muzykami – w programie Polska Bez Przerwy. W środowe wieczory, wraz ze swoim druhem Marcinem Getlerem, serwuje nieco cięższe brzmienia w audycji autorskiej Nocna Zmiana Rocka – to nieraz rozmowy z muzykami przyjmują o wiele mocniejszą postać.Rozmiłowany w muzyce, zapalony opowiadacz, czasem gawędziarz. Ma dziwne zwyczaje kulinarne.