Nowy sezon zajęć przy ul. Daszyńskiego 5 [FORMULARZ, REGULAMIN, CENNIK]

Dostępna jest już oferta zajęć na sezon 2020/2021 w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5 i w Pracowni Nowych Mediów. Możecie wybierać spośród 40 zajęć – kontynuowanych, ale i zupełnych nowości!

W tym roku, ze względu na COVID-19, nie będzie dnia otwartego w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rejestracja na wybrane zajęcia odbywa się wyłącznie drogą on-line poprzez wypełnienie formularza:

FORMULARZ WYBORU ZAJĘĆ NA SEZON 2020/2021 

CENNIK ZAJĘĆ 2020/2021


OPISY ZAJĘĆ:

 1. MAŁY TANCERZ/dzieci 4 -7 – MAŁGORZATA BIELIKOW – Zajęcia dla najmłodszych, którzy uwielbiają pląsać i skakać. To zabawa przede wszystkim z rytmem i prostym krokiem.
 2. HIP-HOP/dzieci/młodzież – MIŁOSZ CHAŁA – To energetyczny taniec angażujący całe ciało, zaliczany do tańca ulicznego. Jest bardzo różnorodnym stylem tanecznym – każdy uczestnik odnajdzie w nim cos dla siebie.
 3. TAŃCE KUBAŃSKIE /dzieci/ dorośli – ERNESTO RODRIGUES RODRIGUES- Przedstawienie kultury kubańskiej poprzez zajęcia taneczno- ruchowe, mające na celu przybliżenie różnorodnych stylów tanecznych od afrokubańskiego do tańców tradycyjnych i nowoczesnych.
 4. BALET/dzieci – MAŁGORZATA POGODZIŃSKA – Zajęcia wpływają pozytywnie na koordynację ruchową i sprawność fizyczną dziecka. Nauka prawidłowej postawy ciała, płynność i elastyczność ruchów, podstawowych figur i nazw baletowych. Dziecko uczestniczące w zajęciach uczy się samodzielności, odpowiedzialności i dyscypliny, a także współdziałania w grupie.
 5. AFRO FUSION/ AFRO KIDS młodzież/dorośli – SYLWIA ŻOŁĄDKIEWICZ – Nauka podstaw wybranych współczesnych tańców afrykańskich. Zajęcia poprawiają ruchomość bioder i koordynację całego ciała. Mają luźny charakter, towarzyszy im dużo radości i zabawy.
 6. HIP-HOP FREESTYLE/ młodzież kontynuująca/ SYLWIA ŻOŁĄDKIEWICZ – zajęcia dla grupy reprezentującej Amfiteatr, ul. Daszyńskiego 5
 7. FLAMENCO / dorośli – ALICJA PYCLIK- Zajęcia taneczne, podczas których poznasz tajniki jednego z najbardziej ognistych, zmysłowych i temperamentnych tańców. Flamenco jest doskonałym sposobem na zachowanie, nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale i równowagi psychicznej.
 8. GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA Z ELEMENTAMI AKROBATYKI/ dzieci/ młodzież – BARTOSZ BATOR – Zajęcia zapewniają opanowanie podstawowych ćwiczeń gimnastycznych z naciskiem na różne elementy z akrobatyki sportowej.
 9. SZACHY/ dzieci/młodzież/dorośli – ANGELIKA MĄKOSA – „Szachy to narzędzie , które poprawia umiejętność nabywania wiedzy przez dzieci”- Garri Kasparow . Nauka gry w szachy poprawia koncentrację, uczy logicznego myślenia co pomaga w efektywności uczenia się.
 10. TEATR/ młodzież – BOGUSŁAWA PRZYBYTNIEWSKA – Głównym celem zajęć jest uczestnictwo w procesie twórczym, zdolność improwizacji, swoboda twórcza w oparciu o elementarną wiedzę przy jednoczesnym zachowaniu dyscypliny scenicznej. Zespoły przygotowują sztuki teatralne, w tym elementy scenograficzne, kostiumy, rekwizyty.
 11. MAŁY PLASTYK/ dzieci – ELŻBIETA RACZKOWSKA -Uczestnicy zajęć poznają różne techniki rysunkowe, malarskie, elementy kompozycji plastycznych i form dekoracyjnych. W twórczej i przyjaznej atmosferze, będą mieli okazję doskonalić zdolności plastyczne, warsztat malarski i rysunkowy, uczy się koncentracji, rozwijać swoja wrażliwość i zmysł obserwacji.
 12. KLUB MAŁEGO ODKRYWCY/dzieci 5+ – MAGDALENA AUGUSTYNIAK-WYDRA – Zajęcia mają na celu przybliżenie otaczającego świata i przyrody poprzez doświadczenia empiryczne. Będą dotyczyć głównie środowiska naturalnego, zjawisk pogodowych, praw fizyki a także edukacji i świadomości ekologicznej oraz dbania o środowisko.
 13. ZAJĘCIA TEATRALNE DLA MALUSZKÓW / dzieci 3+ – WERONIKA KRZCIUK – Zajęcia teatralne – prowadzone metodą dramy, połączone z elementami zabaw plastycznych. Sa to zajęcia grupowe, zarówno dla przedszkolaków jak i pozostałych szkolnych grup wiekowych.
 14. MISTRZOWIE PIÓRA warsztaty kreatywnego pisania dzieci – KATARZYNA CHOŁUJ – Mistrzowie Pióra czyli warsztaty kreatywnego pisania, zajęcia grupowe dedykowane dla tych, którzy chcieliby doskonalić kompetencje językowe , poszerzyć granice wyobraźni, zgłębić teoretyczne zasady pisania tekstów literackich oraz rozwijać talent pisarski.
 15. AKADEMIA MŁODYCH AUTOREK młodzież – KATARZYNA CHOŁUJ – Akademia Młodych Autorek – to warsztaty prozatorsko – scenopisarskie, zajęcia grupowe lub indywidualne będące kontynuacją Szkoły Młodych Mistrzów Pióra, dedykowane dla uczestniczek warsztatów, które prowadzone były w 2018 i 2019 przez prowadzącą.
 16. KREATOMANIA -ANIMACJA/ dzieci/młodzież – ANNA ZIMOLĄG/JAROSŁAW BASAJ – Nauka przez pracę i zabawę z wykorzystaniem różnych sztuk i technik plastycznych. Celem zajęć jest rozwijanie w uczestnikach zdolności plastycznych, wrażliwości na estetykę a także umiejętności wykorzystania dostępnych materiałów do tworzenia nowej struktury- kreatywność myśli. Stworzone przedmioty będą wykorzystane przy tworzeniu krótkich filmów animowanych. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach: plastycznej i animacji poklatkowej.
 17. MAŁY MAJSTERKOWICZ/ dzieci – MARIUSZ MĘDRA – Jeżeli twoje dziecko kocha wkręcać śrubki, stukać młotkiem to możesz być pewna/ pewien, że te zajęcia będą dla niej/ niego. Mali majsterkowicze będą mogli dać upust swojej wyobraźni i stworzyć z drewnianych elementów małe przedmioty użytkowe i zabawki.
 18. ROZMOWY PĘDZLEM MALOWANE/ dorośli – ELŻBIETA RACZKOWSKA – Jeżeli jeszcze nie ujawniłaś/ łeś swojego talentu plastycznego to to są właściwe zajęcia dla ciebie. Poznasz na nich różne techniki w malarstwie i rysunku. Są to zajęcia, które nie tylko służą rozwijaniu pasji, ale też mają łączyć ludzi – nie dzielić, zachęcać – nie przymuszać, uczyć i jednocześnie sprawiać każdemu z uczęszczających radość z własnej pracy. Proces twórczy jest w tym wypadku też samorealizacją.
 19. TANIEC DLA DOROSŁYCH/ młodzież/dorośli – MAŁGORZATA BIELIKOW – Zajęcia taneczne z elementami treningu, fitnessu, wspierające pracę mięśni, równowagę i gibkość a wszystko w rytmie dynamicznej i energetyzującej muzyki.
 20. PRACOWNIA USZYTKOWA/ dzieci/młodzież/dorośli – EWA WZIĄTEK – Zajęcia praktyczne podczas których będziemy projektować, szyć na maszynach.
 21. GRAFIKA WARSZTATOWA + DEKORACJA UŻYTKOWA/ młodzież 12+/ dorośli – BARBARA WZIĄTEK – Zajęcia artystyczne, które obejmować będą: grafikę warsztatową, ecoprinting, decoupage, papieroplastykę, robienie biżuterii metodą: szydełkowania, tkania.
 22. STUDIO WOKALNE/ dzieci/młodzież – IWONA SKWAREK – Dykcja, emisja głosu, interpretacji piosenki i warsztatu estradowego. Oferuje profesjonalne kształcenie obejmujące różne style i gatunki muzyczne, próbne nagrania studyjne i prezentacje estradowe.
 23. STUDIO PIANINA/ dzieci +/młodzież/dorośli – ADAM WOJUTYŃSKI – Propozycja zajęć jest skierowana dla wszystkich, którzy chcą grać i uczyć się od początku, jak również do tych, którzy mieli styczność z instrumentem, a teraz chcieliby do niego wrócić. W programie zajęć jest też podstawowa wiedza o muzyce.
 24. STUDIO GITARY/dzieci 7+/ młodzież/ dorośli – ANDRZEJ WARTYNI – Zajęcia indywidualne z nauki gry na gitarze w różnych odsłonach: klasycznej, elektrycznej, akustycznej i basowej.
 25. ZESPÓŁ MUZYCZNY dzieci 8+ – KLAUDIA KORDUBSKA – Zespół wokalny – ćwiczenia emisyjne, praca nad utworami z podziałem na głosy. Repertuar dziecięcy.
 26. BIBLIOTEKA
 27. DZIENNIKARSTWO MULTIMEDIALNE/ młodzież 12+ – JUSTYNA DĄBROWSKA – Dziennikarstwo multimedialne to zajęcia podczas, których uczestnik dowie się o: pracy radiowca: nagrywanie, montaż dźwięków, przygotowywanie wiadomości, serwisów, sond, wywiadów, reportaży; pracy dziennikarza telewizyjnego: przygotowywanie wiadomości i prezentacja przed kamerą, przygotowywanie wywiadów; o pracy dziennikarza prasowego: pisanie tekstów.
 28. FOTOGRAFIA ANALOGOWA/ dorośli – SEBASTIAN KLOCHOWICZ – Podczas zajęć kursanci zapoznają się z rodzajami aparatów analogowych oraz klasyfikacją optyki (obiektywami), poznają podstawy fotografii. Nauczą korzystać się za zmiennych jakimi są czas i przysłona oraz jak korzystać ze zjawiska głębi ostrości. Dowiedzą się jaki kolor ma światło w zależności od pory dnia i roku, oraz jak ujarzmić różne źródła światła. Dowiedzą się co to „złota godzina”.
 29. STWÓRZ KOMIKS – warsztaty/ młodzież 12+ -JAKUB WRZOSEK/PRZEMYSŁAW OCHNIA – Zajęcia z tworzenia komiksu z uwzględnieniem dziedzin pokrewnych: digital painting, koncept art., storyboard. Kluczowym elementem będzie praktyka, teoria zaś przekazywana w formie ciekawostek. Projekty w znacznej mierze powstawały będą w środowisku cyfrowym z wykorzystaniem możliwości jakie dają programy graficzne, jednak pochylimy się również nad tradycyjnymi formami rysunku. 2 godz. raz w tygodniu, od 12 lat.
 30. REŻYSERIA FILMOWA/ dorośli – MICHAŁ GROSIAK – Zajęcia dla osób pragnących robić swoje filmy fabularne i dokumentalne. Uczestnicy uczą się tworzyć krótkie filmy w znanych gatunkach, od napisania scenariusza, przez pracę na planie filmowym do postprodukcji. Wiek uczestników: od 18 lat.
 31. ZAJĘCIA SCENICZNO-FILMOWE/ młodzież 12+ – MICHAŁ GROSIAK/BOGUSŁAWA PRZYBYTNIEWSKA – Kierowane są do wszystkich, którzy chcą tworzyć filmy dramatyczne, a także w nich występować. Na tych lekcjach będą spotykać się reżyserzy z aktorami, by wspólnie poznawać techniki pracy zarówno zza kamery jak i przed nią. Celem zajęć jest produkcja krótkich filmów fabularnych oraz spektakli telewizyjnych. Grupa wiekowa 12+.
 32. REALIZACJA TV I RADIOWA/ młodzież 15+ -KRZYSZTOF ZIEMBICKI – Realizacja telewizyjna i radiowa Zajęcia skierowane są dla młodzieży powyżej 15. roku życia i osób dorosłych o zdolnościach multimedialnych. Podczas pracy z profesjonalnym sprzętem wideo i audio uczestnicy będą mogli zdobyć umiejętności z zakresu: – obsługi kamery, oświetlenia i realizacji audio na potrzeby produkcji telewizyjnych dziennikarskich i telewizyjnych, radiowych i podcastów, – montażu materiału audio i wideo z wykorzystaniem pakietu Adobe CC, – realizacji wielokamerowych nagrań wideo w studiu telewizyjnym, pracy z wirtualnym studiem tv oraz urządzeniami do streamingu wideo. We współpracy z grupą dziennikarską oraz grupami artystycznymi, uczestnicy zajęć będą realizowali materiały multimedialne dokumentujące wydarzenia z repertuaru Amfiteatru – koncerty, dyskusje, animacje kulturalne dla dzieci itp.
 33. KREATYWNE SMARTFONOWANIE/ dzieci 10+ – PATRYK WIKALIŃSKI – Głównym celem warsztatów jest dostarczenie narzędzi do samodzielnego tworzenia filmików , zdjęć za pomocą telefonów.
 34. CYFROWA GRAFIKA PROJEKTOWA/ młodzież 12+ -MARCIN KUCEWICZ – Edukacja w zakresie projektowania graficznego. Tworzenie ulotki, plakatu, grafiki internetowej. Projektowanie ciekawych artystycznie projektów autorskich. Wiek uczestników: od 12 lat.
 35. FOTOGRAFIA KREATYWNA/ dorośli – ŁUKASZ WÓJCIK – Nauka fotografii od podstaw. Praca w studio. Fotografia reportażowa. Techniki cyfrowe i analogowe. Praca z programami edycyjnymi, a także w ciemni fotograficznej. Wiek uczestników: dwie grupy. Młodsza 10-18 i dorosła 18+.
 36. FOTOGRAFIA KREATYWNA/ dzieci 10+ -SEBASTIAN KLOCHOWICZ – Nauka fotografii od podstaw. Praca w studio. Fotografia reportażowa. Techniki cyfrowe i analogowe. Praca z programami edycyjnymi, a także w ciemni fotograficznej. Wiek uczestników: dwie grupy. Młodsza 10-18 i dorosła 18+.
 37. WITAJ W ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI AR/ dzieci 10+ – ŁUKASZ GIEREK – Uczestnicy zajęć nauczą się projektować w przestrzeni 3D. Poznają zasady i sposoby przygotowania plików do przygotowania wydruku. Wykonane modele zostaną zaimportowane do aplikacji AR, w której przygotują interaktywną opowieść/ historię na wzór storytellingu. Opowieść ta zostanie nagrana i zmontowana przez uczestnika zajęć.
 38. KIDS TV / dzieci 7-12 – BARTŁOMIEJ KOPIŃSKI/ JUSTYNA DĄBROWSKA – Multimedialna przygoda dla najmłodszych w świecie telewizji i radia. Młodzi uczestnicy wg. swoich pomysłów będą mieli okazję realizować programy, teledyski, kanały youtubowe i podcasty w profesjonalnych studiach Pracowni. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów. Zajęcia kierowane są do grupy wiekowej 7-12 lat.
 39. WARSZTATY RAPERSKIE młodzież 12+– Marek Marcin – Nauka rapowania tzn. rytmicznego, melodyjnego i dynamicznego wypowiadania słów do podkładów muzycznych. Zajęcia prowadzone w formie ćwiczeń z emisji głosu, dykcji, artykulacji, pisania tekstów.
 40. SZYMON WYDRA – ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA WOKALISTÓW I ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH/ dzieci 8-12/ młodzież 12-16Uczestnicy warsztatów od praktyka będą poznawać tajniki pracy na scenie muzycznej. Wokal, gitara, ruch sceniczny, pisanie tekstów, aranżacja to nad tym będą pracować młodzi wokaliści.

 

 

Tags: ,

Comments are closed.