Przejdź do treści
zobacz
udostępnij
 • Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury – ul. Daszyńskiego 5

  1/2

 • Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury – ul. Daszyńskiego 5

  2/2

Edukacja

 • Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury – ul. Daszyńskiego 5

  1/2

 • Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury – ul. Daszyńskiego 5

  2/2

Edukacja na najwyższym poziomie! Bogata ofertę zajęć dla każdego... Najnowocześniejszy sprzęt w Pracowni Nowych Mediów!

Edukacja kulturalna to suma działań kierowanych do mieszkańców, które kształtują kapitał ludzki, przygotowują do świadomego uczestnictwa w kulturze, rozbudzają wrażliwość estetyczną, a także inspirują do aktywności – zarówno kulturalnej, jak i obywatelskiej. Edukacja kulturalna obejmuje kształcenie artystyczne i estetyczne, pogłębia wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego, pogłębia umiejętność krytycznej oceny zjawisk kultury współczesnej, kształtuje wrażliwość na wielokulturowość oraz sprzyja angażowaniu się społeczeństwa w proces upowszechniania kultury.

Wierzymy, że człowiek jest z natury twórczy – cechuje go zdolność do zachwycania się, dziwienia, dociekania, stawiania pytań… Chcemy wspierać dzieci, młodzież i dorosłych w tym aspekcie. Poprzez ofertę zajęć i warsztatów
z zakresu sztuk tradycyjnych rozbudzamy ciekawość, z której rodzą się zainteresowania i pasje. Umożliwiamy kreatywne i wartościowe spędzanie wolnego czasu, wspieramy rozwój dziecka i jego uzdolnień, rozwijamy kompetencje społeczne, otwieramy umysły, stawiamy na spontaniczność, ekspresyjność, poprawiamy zdolność koncentracji. Dajemy radość, frajdę i satysfakcję!

Od 2019 r. działa Pracownia Nowych Mediów. To unikatowa przestrzeń edukacyjna w której uczestnicy mają do dyspozycji 6 profesjonalnie wyposażonych pracowni: newsroom, telewizyjną, dźwiękową, radiową, fotograficzną i animacji. Łączymy sztukę z technologią! Oferujemy pełen przekrój nowoczesnych aktywności.

Budujemy więzi, budzimy emocje.


– Zajęcia i warsztaty realizowane w sezonie 2021/22:

Zajęcia taneczne/ruchowe: Mały tancerz, Balet, Hip-Hop, Afro-Fusion, Hip-Hop Freestyle, Gimnastyka artystyczna z elementami akrobatyki sportowej i Gimnastyka artystyczna;

Zajęcia plastyczne: Kreatomania, Mały plastyk (dzieci), Rozmowy pędzlem malowane (dorośli), Uszytki, Eko-Kreacje, Modomania i Ceramika;

Zajęcia muzyczne: Studio gitary, Studio ukulele, Studio pianina, Studio wokalne i Zajęcia muzyczne dla wokalistów;

Pracownia Nowych Mediów: Dziennikarstwo multimedialne, Realizacja telewizyjna i radiowa, Fotografia cyfrowa, Fotografia kreatywna, Fotografia analogowa, Zajęcia sceniczno-filmowe, Witaj w AR!, Kids TV, Reżyseria filmowa;

Zajęcia teatralne: Teatr dla dzieci, Teatr dla dorosłych;

Zajęcia naukowe: Szachy, Akademia młodych mistrzów pióra;

Zajęcia inne: Klub małego odkrywcy, Klub małego majsterkowicza;

Drodzy rodzice! Staramy się regularnie animować Wasz rodzinny czas podczas spotkań familijnych.

Zapraszamy raz w miesiącu na niedzielny na cykl „Wkręć się w teatr”. Prezentujemy wówczas doskonałe spektakle teatralne, która przyjeżdżają do Radomia z całej Polski. Dobieramy ciekawy repertuar i różne formy teatralne, tak prezentować cały wachlarz rozmaitych lalek i rozwiązań scenograficznych. W cyklu prezentowały się już m.in.: Wędrowny teatr lalek Małe Mi, Teatr Barnaby, O!Teatr, Teatr pod Orzełkiem, Fundacja Zaułek Animacji, Teatr Uszyty i wiele innych. Widzimy się w wybraną niedzielę o 10.00 i 12.00!

Raz w miesiącu również w niedzielę odbywa się cykl „Wkręć się w sztukę”. Zaproponowany przez nas „Artystyczny alfabet” pozwala pod każdą z liter odkryć innego artystę, a dzięki także rozmaite formy i nurty w sztuce, nie tylko plastycznej. Cykl realizowany jest przez Radosława Kowalika – Pana od plastyki, który jako artetrapeuta i animator z długoletnim doświadczeniem wplata w każde spotkanie sporą dawkę praktycznej wiedzy i inspiruje do stwórczych działań z dziećmi. W syklu przyświeca nam hasło: Każdy z nas jest artystą! Widzimy się w wybraną niedzielę o 10.00 i 12.00!

 • 1/1

– Wirtualny spacer:

Zapraszamy na wirtualny spacer po budynku Amfiteatru Daszyńskiego 5. To tutaj możecie rozwijać swoje talenty i zainteresowania. Jesteśmy przyjazną, otwartą instytucją dla każdego!


– Zapisy i płatności:

Zapisów dokonujemy w zakładce Edukacja > Zajęcia lub bezpośrednio przez system Strefa Zajęć. Wymagane jest stworzenie konta, które posłuży do rejestracji uczestnictwa w innych aktywnościach realizowanych przez Amfiteatr w przyszłości. Opłat dokonujemy wyłącznie przelewem na konto bankowe organizatora. Wszelkie pytania możecie Państwo kierować na adres majlowy:

daszynskiego5@amfiteatr.radom.pl.

Płatność przelewem:
Do 10-go dnia  każdego miesiąca WYŁĄCZNIE na konto bankowe:

Bank S.A. II/O Radom ul. Piłsudskiego 15;
nr konta: 07 1240 3259 1111 0000 2989 9522;
tytułem: imię i nazwisko uczestnika zajęć;
rodzaj zajęć; za jaki miesiąc.

Cennik – Daszyńskiego 5
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin zajęć – Daszyńskiego 5