Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

45. Radomska Wiosna Literacka – zapraszamy na wydarzenie, którego jesteśmy partnerem

Spotkania autorskie, spacery literackie, warsztaty edukacyjne, targi wydawnictw regionalnych, gra miejska #BOOKUJEMYRADOM oraz koncert poezji śpiewanej i literacki wieczór improwizacyjny to główne wydarzenia organizowane w ramach zbliżającej się 45. Radomskiej Wiosny Literackiej. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury i książek w dniach 10-14 czerwca – tym bardziej, że w tym roku Radomska Wiosna Literacka dołączyła do prestiżowej Koalicji Letnich Festiwali Literackich. Wspólnym pasmem koalicyjnym jest #GODZINACZYTANIA.

W ramach wydarzenia na Placu Corazziego odbędą się również 9. Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych (10-11 czerwca). 

Program Radomskiej Wiosny Literackiej 2023 został podzielony na pasma tematyczne: #RADOM (wydarzenia literackie o Radomiu i literaturze radomskiej), #NOWOŚCI (dyskusje o nowościach wydawniczych), #PREMIERY (w trakcie RWL 2023 odbędą się dwie premiery wydawnicze), #RADOMCZYTA (spotkania z pisarzami, których książki znalazły się na liście najczęściej wypożyczanych tytułów ze zbiorów radomskiej biblioteki), #LITERACKIEINSPIRACJE (wydarzenia o charakterze rozrywkowym inspirowane literaturą).

Radomska Wiosna Literacka to jedno z najważniejszych, cyklicznie organizowanych, wydarzeń literackich w regionie. Dlatego też wiele spotkań autorskich odbędzie się w przestrzeni miejskiej (m.in. przy Pomniku Jana Kochanowskiego, Plac Corazziego), jak również w kawiarniach, teatrze, muzeum, kościele ewangelicko-augsburskim czy w pobliskim Orońsku. 

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.