Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

AMFITEATR OPOWIEŚCIAMI STOI – WEEKEND PEŁEN BAŚNI

Amfiteatr opowieściami stoi! Dlatego nasza publiczność wyczekuje kolejnych nowości w naszym repertuarze. W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Państwa ofertę angażującą dzieci i dorosłych. Przed nami trzy wydarzenia – dwa odbędą się w sobotę, jedno w niedzielę. Jesteście ciekawi co przed nami? Poniżej zestawienie wydarzeń, których po prostu nie możecie przegapić.


Wkręć się w opowieść: Szymon Góralczyk i Opowieści drzew – sobota, 23 kwietnia godz. 15.00 – ul. Daszyńskiego 5

  • 1/1

Czas na Wkręć się w opowieść! Drzewa to piękne istoty, które wiele lat stoją w jednym miejscu i obserwują to co dzieje się dookoła. Lubią towarzystwo innych drzew, bo wtedy mogą ze sobą rozmawiać i pomagać sobie wzajemnie. Co opowiadają drzewa? Jakie są te piękne istoty, które zasypiają na zimę a budzą się wiosną? Posłuchajmy jednego z najlepszych opowiadaczy w Polsce.

O tym co działo się w lesie, o przygodach wielu drzew i o tym czy drzewa potrafią mówić (?!) usłyszycie na spotkaniu z baśniami. Opowiada i gra na instrumentach: Szymon Góralczyk (kankles, bęben obręczowy, tank drum). Widzimy się w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5.

Bilety: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły) są dostępne tutaj.Baśnie dla dorosłych. Jubileusz Radomskiej Grupy Opowiadaczy – sobota, 23 kwietnia godz. 19.00 – ul. Parkowa 1

  • 1/1

Radomska Grupa Opowiadaczy istnieje już pięć lat. Szykuje się niezwykły, jubileuszowy wieczór, podczas którego zaprezentowany zostanie nowy program pt. „Baśnie dla dorosłych”.

Radomska Grupa Opowiadaczy powstała na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie Pełnej Kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią: Agata Dzik, Ewa Nowakowska, Paulina Sobol, Paweł Błach, Robert Czupryn, Bartłomiej Kopiński, Ryszard Ryziewicz, Łukasz Kamil Szypkowski, Dariusz Wróbel.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży na www.biletyna.pl; 15 zł w dniu wydarzenia i w kasie Amfiteatru (płatność wyłącznie gotówką)są dostępne tutaj.


Wkręć się w teatr: Jaś i Małgosia – niedziela, 24 kwietnia, godz. 10.00 i 12.00 – ul. Daszyńskiego 5

  • 1/1

Ta znana bajka z powodzeniem może zostać uznana za prawdziwy zabytek kultury teatralnej.

Dobraliśmy zatem do niej zabytkowe dekoracje. Zaprojektowaliśmy marionetki (Magdalena Nowak) aby przypominały lalki sprzed stuleci. Tekst został opracowany z dużą starannością podczas warsztatów teatralnych dla dzieci z jednego z domów dziecka(scenariusz i reżyseria: Paweł Pawlik). Całość będzie prezentowana na replice zabytkowej sceny marionetkowego teatru domowego. Jak podziała taka bajka naśladująca teatr z epoki na długo przed wynalezieniem TV na współczesnego widza? Przyjdźcie i zobaczcie sami. Spektakl zaprezentuje Teatr Akademia Wyobraźni.

Bilety dostępne na: www.biletyna.pl: 50 zł rodzinny (2+2); 15 zł pojedynczy; 15 zł (1+1) w dniu wydarzenia i w kasie Amfiteatru (płatność wyłącznie gotówką).

Czekamy na Was! Zachęcamy do odwiedzenia nas na Facebooku oraz udostępniania najświeższych wiadomości z życia naszej instytucji.